Rozhodčí: Peter J. Green (USA)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC

Rozhodčí: Jadranka Smojver Selimović (HR)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB, BOB

Rozhodčí: Carla Molinare (PT)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, BOB

Rozhodčí: Vladimíra Tichá

Třída: Pracovní

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CC

Viz článek u Gase, který dnes bodoval víc a zážitky měli kluci téměř stejné:o)

Rozhodčí: Luc detry (BE)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC

Junior šampion Dandy Fran - Evis
Junior šampion Dandy Fran - Evis
Jack (CAJC, BOJ) a Andy (BOB)
Jack (CAJC, BOJ) a Andy (BOB)

Rozhodčí: Olga Hrabáková

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 3

Dandy Fran-Evis V1, CAJC, BOJ
Dandy Fran-Evis V1, CAJC, BOJ
Danaos a Dandy
Danaos a Dandy
Sam
Sam

Rozhodčí: Jana Daňková

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB, Vítěz Prahy, BOB

Na pražskou výstavu v Letňanech se vždycky moc těšíme a nepřihlásit se by byl opravdu hřích, když to máme téměř 5 minut od baráku. Ráno k námi přijela Petra s Adíkem a Tedíkem, které jsme naložili k nám do auta a můj velký páníček nás odvezl až před výstaviště, aby panička nemusela brzo vstávat a hlavně platit parkovné. Až jsme se divili jak je tu málo lidí. U kruhu nám už Katka držela místo a už tu také byli Andy a Jack se svými páníčky. Opět jsme dorazili jako poslední. Ale dnes opravdu nebylo kam spěchat, protože na posuzování jsme měli jít až po 30 psech. Takže spousta času. Panička mě dala do mojí boudičky, kde jsem odpočíval a sledoval dění v hale. A panička se pustila do úpravy kerníků. Nejdřív se pustila do Andyho, který z toho zrovna moc odvázaný nebyl. Ale přežil to a za chvilku to měl za sebou. Pak do Jacka a nakonec do fenky po Moonovi, kterou vzala trochu důkladněji, protože se dnes nevystavolali. Její páníci se přijeli jen podívat. Když už jsme měli jít na řadu, česení jsem opět neutekl a panička mě trochu přečísla, došla mě vyvenčit, a pak zase šup do boudičky. Dnes totiž panička předváděla mého potomka Dandyho (Jacka) Fran - Evis ve třídě mladých. Z kernů šli jako úplně první. Jack chodil moc hezky a hezky se předváděl akortá mu dělalo trochu problém ukázat zuby. Paní rozhodčí byla moc hodná a trpělivá, takže nakonec se jí to povedlo. Postoj Jack také zvládnul hezky. Paní rozhodčí se líbil a jediné co mu vytkla byl horší pohyb předních nohou, ale i tak mu zadala jeho prvního CAJCe a nakonec i nejlepšího mladého BOJ. Panička pak ještě stihla učesat Andyho, a pak už jsem šel na řadu já:o) Dnes jsem byl ve třídě vítězů sám. Paní rozhodčí jsem se líbil a nic mi nevytkla, a tak jsem dostal CAC. Rovnou jsme s paničkou zůstali v kruhu, protože jsme šli s Moonem o CACIBa. Paní rozhodční si nás postavila jen do postoje a ani se moc nerozmýšlela a CACIBa jsem si dnes odnesl já:o) Po nás šli feny. Ve fenách dostala CACIBa Bíba, která tímto posledním CACIBem dokončila putování za Interšampionem:o) Gratulujeme. A do třetice všeho dobrého jsem šel ještě do kruhu o BOB. Šli jsme Jack, já a Bíba. Paní rozhodčí nás nechala udělat dvě kolečka a pak postoj a měla jasno. Dnes jsem se prostě líbil nejvíc já a BOB paní rozhodčí udělila mě:o)))) Panička měla samozřejmě radost a já také:o) Dostal jsem všechny dobroty co paničce zbyly v kapsičce:o) Jo jo žrádlo to je moje. Pak už jsme si jen došli pro pohár a medaile, šli se nechat vyfotit a jeli domů:o) Na odpolední soutěže jsme nečekali, protože jsme byli všichni dost unavení a hlavně by jsme čekali bůhví jak dlouho.

To je nůůda...
To je nůůda...
... dobře, tak na chvilku zapózuju...
... dobře, tak na chvilku zapózuju...
Jack při předvádění.
Jack při předvádění.

Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Pracovní

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Klubový vítěz

Dnešní výstava se moc povedla. Nejen že jsem dostal svůj první titul Klubový vítěz, ale také mi byl dnes přiznán Klubový šampion KCHMPP. Na dnešní výstavu bylo přihlášeno poměrně  hodně psů, ale bohužel hodně jich nepřijelo. A tak tu nebyli žádní noví kerníci. Kerni šli dnes na posuzování naštěstí jako první plemeno, ale i tak v hale už bylo hrozné horko a to venku bylo příjemně. Neumím si představit jak to bude vypladat v létě. To se tam všichni ugrilujeme zaživa. Dnes jsem byl podle paničky moc šikovný a snažil se předvádět. No nedivte se, když mi před nosem mávala samýma dobrotama:o) Ve třídě pracovní jsme byli sami a paní rozhodčí jsem se líbil, takže CAC jsem dostal bez problémů. Po posouzení fen jsme šli s Kennym a Leonem o klubového vítěze. Jako prvního paní rozhodčí vyřadila Kennyho. S Leonem jsme udělali pár koleček a rovinku, a pak chvíli v postoji. Paní rozhodčí se stále nemohla rozhodnout, ale nakonec jsem se dnes líbil víc já:o) Jupí můj první Klubový vítěz. To byl jediný titul který nám ještě chyběl. Pak paní rozhodčí vybrala klubového vítěze ve fenách, kde nad Sylvií vyhrála Bíba od Katky. Nakonec jsme šli do kruhu ještě napotřetí o BOB, kde se paní rozhodčí rozhodovala mezi Bíbou, mnou a Benjim. Benjiho vyřidila jak prvního, protože si stále lehal a odmítal se předvádět v postoji. S Bíbou jsme tam kroužili a paní rozhodčí se stále nemohla rozhodout. Oba jsme se jí moc líbili, ale nakonec vyhrála Bíba za lepší pohyb:o) Pak mi panička šla vyzvednout poháry a nechat zapsat výsledky do PP. Úroda pohárů dnes byla opravdu velká. Dostal jsem dva poháry za CAC a klubového vítěze a třetí největší pohár za šampiona. Panička to už doma nemá skoro kam dávat, ale vždy jí to potěší:o) Kolem 11. hodiny jsme zbalili všechny věci a vyrazili směr domov:o)

KCHMPP MB 7.5.2011 128.JPG
S Leonem o Klubového vítěze
S Leonem o Klubového vítěze
Kenny, já a Leon o Klubového vítěze
Kenny, já a Leon o Klubového vítěze

Rozhodčí: Urosevic Milivoje (SRB)

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CACA

Cesta do rakouského Wieselburku byla tentokrát poměrně náročná, ale nakonec jsme jí všichni ve zdraví zládli. Jeli jsme s našimi kerními kamarády Cakem, Caudym a Moonem a jejich paničkami Zdenou a Evou a skvělým řidičem Martinem. Cesta byla náročná, protože nevedla po dálnicích. Na hranice s Rakouskem to ještě šlo, ale od hranic začaly samé zatáčky, a mně ke konci cesty bylo už dost špatně. Naštěstí cesta netrvala moc dlouho a za 4,5 hodiny jsme byli na místě. Přijeli jsme téměř jako první. Když jsme přišli ke kruhu ještě tam nikdo nebyl, a tak jsme si mohlo vybrat místo, kde jsme hezky viděli na vystavované psy. Bohužel dnes jsme šli na posuzování až jako předposlední plemeno, takže čekání bylo dlouhé, ale stálo za to. Naštěstí pan rozhodčí byl v posuzování psů dost rychlý, a tak kolem 12. hodiny šli na řadu kerníci. Samík si v kruhu vedl jako profesiolání (no on už vlasntě asi je) a jedno kolečko a postoj na stole zvládl skvěle. Pan rozhodčí s ním neměl žádné problémy a zadal mu jeho třetíhé rakouského CAC. Jupí. Dostali jsme krásný pohár a do kruhu jsme šli ještě o CACIBa, ale ten už se nám nepovedl získat. Nevadí. Už ho stejně nepotřebujeme. Bohužel Caudy ani Moon dnes takové štěstí neměli. Caudy získal VD a Moon res. CAC. Pak nastoupili feny a obě české kernice dostali res. CAC. BOB vyhrál krásný Roccos Collar Happy Soul Man. V kruhu mu to opravdu slušelo a dnes si výtězství odnesl opravdu zaslouženě:o) Pak jsme šli ještě koupit nějaké dobroty do stánků, zbalili jsme všechny věci a vyrazili na motanou cestu domů. Cesta domů se mi zdála být trochu kratší, ale zatáček na ní bylo opět dost. Dnešní cíl cesty splněn na 100% :o)

Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Pracovní

Hodocení: Výborný 1, CAC, CC, BOB

Výstava která se opravdu povedla. I když Sam dnes moc nechtěl v kruhu chodit, protože se tam zakoukal do jedné kerní slečny a neustále táhnul z kruhu, i tak byl dnes  vybraný jako nejkrásnější kern a podařilo se mu získat CAC a CC ze třídy pracovní, dále v souboji o nejlepšího psa v konkureci Kennyho, Gase a Morrise titul nejlepší dospělý pes a nakonec v souboji s Clannem a Bíbou získal titul BOB:o) Měla jsem z toho velkou radost, protože pocit z BOB se nám moc často neopakuje. Jelikož šli kerni na posuzování dnes jako první plemeno, měli jsme spoustu času do odpoledních soutěží, a tak jsme podnikli výlet do místního lesoparku s naší novou kerní kamarádkou Mášou a její paničkou Markétou. Téměř nikdo tu nebyl, a tak mohli všichni běhat na volno. Prácházka to byla opravdu příjemná, protože bylo krásné počasí a všichni si opravdu užívali. A to by nebyl Sam, aby nevyužil příležitost ke koupání. Hned v prvním potůčku na který jsme narazili se musel vykoupat. Naštěstní nebyl hluboký, a tak měl mokrý jen nohy a břicho. Aby naše procházka nebyla úplně nudná potkali jsme háravku, za kterou mi Sam samozřejmě utekl, a pak ještě vyběhl zajíc. Ale všichni se vrátili a nikoho jsme v Budějovicích nechávat nemuseli. I když konec procházky byl trochu dramatický, všichni jsme byli moc spokojení. Máša s Markétou šli domů a mi jsme se vrátili ještě na výstaviště zkusit štěstí v závěrečné soutěži 3. FCI skupiny. Teriérů tu bylo dost, ale i tak se Sam probojoval do užšího výběru, ale dál ho paní Tichá už nevybrala. Ale i tak to byl dnes skvělý úspěch. Vyzvedli jsme si cenu za BOB a všichni příjemně unavení vyrazili zpět k domovu.

Sam ČB 5.3.2011.JPG
1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one