Rozhodčí: Milena Maršálová

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CC, Danubius vítěz, BOB

Po delší době opět vydařená výstava:o) Na slovenskou klubovku teriérů jsme se vydali s Petrou, Morrisem a Leonem. Ráno jsme sice museli nezvykle brzo vstávat, ale netrvalo dlouho a začalo vykukovat sluníčko. Cesta byla hned veselejší. Za 3,5 hodiny jsme dorazili do městečka Viničné. Byli jsme tu akorát na čas. Nepřijeli jsme ani moc brzo ani pozdě. Prostě opravdu akorát. Místo na zaparkování jsme měli kousek od výstaviště a místo u kruhu jsme také ještě našli. Usídlili jsme se hned u vstupu do kruhu. Za necelou hodinku začalo slavnostní zahájení, při kterém došlo k vyhlášení nejlepšího teriéra za minulý rok. V kern teriérech si toto ocenění odnesla Melany Vážská Kaskáda. Po předání všech pohárů pro vítěze mohlo začít posuzování. Kerni šli hned jako první. Nejdřív šel na řadu Morris, který v konkurenci vyhrál a odnesl si CC. Pak jsem nastoupil já s paničkou. Ve třídě otevřené se nám povedlo být sami. Paní rozhodčí jsem se velice líbil a do posudku mi napsala samé hezké věci. No zkráceně, že jsem prostě ten nejkrásnější kerník:o) Nad zadáním titulu CC paní rozhodčí vůbec nepřemýšlela a s úsměvem podávala paničce ruku. Věděl jsem, že je to dobře, a také jsem dostal za moje snažení dobrůtku. Po nás nastoupil Leon, kterého výstavy moc nebaví a i když posudek od paní rozhodčí měl hezký, titul nezadala kvůli špatnému předvedení. Po posouzení všech psů jsme šli o Danubius vítěze, o který jsem šel já, Morris a pejsek ze třídy mladých. Udělali jsme pár koleček všichni společně, a pak si paní rozhodčí prohlédla každého zvlášť. Dnes jsem se nejvíce líbil já a získal jsem toto netradiční ocenění - Danubius vítěz. Pak natupovali feny. Bohužel ani jedna fenka se paní rozhodčí nelíbila. Žádné nezadala titul, a tak o BOB jsem šel jen já. Když jsme přišli do kruhu paní rozhodčí říkala, že ten BOB na nás zbyl, ale nám to samozřejmě nevadilo. Všem přihlížejícím jsem se ještě ukázal v pohybu za velké pochvali paní rozhodčí, která mi chválila jak pohyb, tak i můj vzhled a úpravu - no prostě nás s paničkou moc moc pochválila. No to vítě to jsem se jen nesl a nosil čumák nahuru:o):o) Dnes jsem se cítil trochu jako celebrita, protože před kruhem na nás čekala paní fotografka a já se šel ještě fotit do zpravodaje. Šli jsme ven, kde bylo lepší světlo. Na focení jsem se ale moc nesoustředil, protože venku bylo tolik kamarádů a já za nimi nemohl. Ale snad se nějaká fotka povedla. Pak mi panička nechala zapsat výsledky do PP a vyzvednout poháry. Dnes jsem si odvezl 2 krásné poháry:o) Pak už jsme na nic nečekali. Paničky si ještě popovídali s Cherýnovými a my se trochu vyvenčili a kolem 11 hodiny jsme vyrazili směr k domovu.

Rozhodčí: Elizbieta Chwalibók (PL)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 4

Druhý den výstavy jsme opět byli ve stejném kruhu a opět jako první. Výhodou bylo skvělé místo hned u kruhu a u stolečku rozhodčího, takže jsme krásně slyšeli hodnocení všech psů. Dnes jsem byl pro změnu přihlášený do mezitřídy, kde nás bylo 6 psů. Všichny měli stejný nápad jako panička - jeden den tam a druhý zase tam. Ale tentokrát se to moc nepovedlo a sešli jsme se všichni v jedné třídě. Paní rozhodčí byla moc milá a posuzování jí šlo od ruky. Já jsem šel na posouzení skoro jako poslení, takže chvíle čekání v kruhu jsem si krátil zdravení kolemjdoucích lidí a hlavně pana Broma, který se na mě přišel podívat. Posudek mi paní rozhodčí napsala hezký ale trochu strohý. Nakonec jsme všichny udělali ještě pár koleček a bylo rozhodnuto. Dnes jsem doslat Výbornou a 4. místo. Oproti včerejšku to byl úspěch. Na první místa jsem ani nepomýšlel, protože tu byli psi ze zahraničí a z Polska, kteří ........... Gasík dnes hlášený nebyl, a tak jsme se podívali na výsledky všech kerníků. Panička nám šla koupit ještě nějaké dobroty a popovídat si se známými. Po kernech nebylo na co čekat, a tak se jelo domů. Cestou jsme s stavili na jídle - pánící už měli dost studených pokrmů a potřebovali něco dobrého a teplého do žaludku. Cesta domů byla v pohodě a kolem 5 hodiny jsme už leželi doma v posteli:o)

Od nejbližšího psa - Alta Carya Witalis, Fly me to the moon Seglavi, Zerow od Fossinky, Fleedwood Bluebery a já
Od nejbližšího psa - Alta Carya Witalis, Fly me to the moon Seglavi, Zerow od Fossinky, Fleedwood Bluebery a já

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Otevřená

Hodnocení: Velmi dobrý 1

Moje první výstava tento rok a hned jsme začali opravdu od podlahy. Minulý rok jsem měl VD jen jednou a teď jsem jedno dostal hned na uvítanou do nového výstavního roku. Paní Letáčková tentokrát VD moc nešetřila a rozdala jich opravdu hodně. Já jsem byl v mezitřídě s Tribunsem, který vyhrál na světovce a tady od paní Letákové dostal D. Opravdu nevím za co to dostal, ale já jsem byl s výsledkem obeznámen (pozn. paničky - nebojte se na hodnocení vašeho psa rozhodčího zeptat, hodně se stává, že rozhodčí vám zadá hodnocení a vlastně nevíte ani za co, takže se nebojte a ptejte se - máte na to za ty prachy přece nárok) No holt musím trochu zarůst chlupem, aby vady nebyly tak zřetelné. Jinak ze mě dnes měla panička radost, protože jsem moc hezky chodil a i já jsem z předvádění měl tentokrát radost. Panička měla totiž moc velké dobroty:o) Po předvedení Gase jsme šli odpočívat do přepravky a panička se pustila do trimování Chica od Zuzky, který byl asi tak 6 měsíců neupravovaný. Trimování trvalo snad 2 hodiny. Pak jsme si sbalili všechny věci a jeli se ubytovat do města do hotelu. Hotel byl moc hezký a po počátečních drobných neschodách, kdy jsme se museli dvakrát stěhovat, jsme nakonec dostali ten nejhezčí a nejprostornější pokoj v hotelu:o) Kde jsme večer samozřejmě udělali pořádný mejdan:o))

Brno_1_Sam.JPG
Brno_1_1.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one