Rozhodčí: Anna Cwieceková (SK)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC SK

I když dnešní výstavy byla až ve slovenském Senci nemuseli jsme brzo vstávat. Výstava začínala totiž až ve 12 hodin, takže jsme mohli v klidu vyjet na 7 hodinu. Což opravdu není tak strašné. Cesta ubíhala rychle a já s Gasem, který s námi jel na výlet, protože doma by ho neměl kdo hlídat, jsme stejně celou cestu prospali. Kolem 10:30 jsme přijeli na výstaviště, které bylo venku u Slunečných jezer na okraji Sence. Po týdnu dešťů jsme měli všichni strach, aby nepršelo, ale organizátoři výstavy objednali zlepšení počasí a naštěstí vůbec nepršelo, dokonce chvílema svítilo a hřálo sluníčko, ale chvílema zase foukal docela studený vítr. Na parkovišti jsme se sešli s Katkou, Milošem a jejich kerníma holkama Fency a Bíbou. Pořádně jsme se všichni přivítali a šli společně najít náš kruh. Kruhy byli hezky velké, ale povrch nebyl nic moc. Místy vyšší tráva,  místy bláto, kde se nám moc chodit nechtělo, ale při zkoušce v kruhu jsme si našli naší trasu, která nám vyhovovala. Kolem 12. hodiny začalo posuzování a jelikož jsme dnes šli téměř poslední, měli jsme spoustu času na odpočinek, venčení a česání. Dnes bylo přihlášeno poměrně dost kernů - celkem 9, ale pro naše štěstí jich většina nedorazila a nakonec dorazilo jen 6 kernů. Ve třídě mladých nastoupil Joy od Jany Kadnárové (CACJ), v mezitřídě pes z Polska Tribuns (CAC, BOB). Ve třídě otevřené jsme měli být 4 psi, ale nakonec jsme nastoupili jen já a pes z chov. stanice Vážská Kaskáda. Paní rozhodčí už trochu s posuzování pospíchala, protože ve všech ostatních kruzích už posuzování končili a ona měla ještě asi 2 plemena. Posuzování bylo tedy docela rychlé - jedno kolečko, prohlídka na stole a diktování posudku. Můj konkurent nebyl dnes zrovna ve výstavní kondici, a tak se paní rozhodčí rozhodla pro mě a dostal jsme mého třetí slovenského CAC. Ve fenách nastoupila jen fena v dorostu a Bíba, která dnes také získala CAC SK a tím dodělala slovenského šampiona. O BOB jsme šli Joy, Tribuns, já a Bíba. Mě a Bíbu paní rozhodčí rovnou z boje o titul vyloučila, a dlouho se rozhodovala, ale nakonec si BOB odnesl Tribuns. Po skončení posuzování kernů jsme na nic nečekali, protože nás ještě čekal přesun do Nitry. Sbalili jsme věci, šli si nechat zapsat výsledky a vyzvednout cenu. Za CAC jsme dostali krásnou velkou medaili - takovou ještě nemáme. Pak jsme společně vyrazili do Nitry, kde nás zítra čeká další výstava.

Sen1.JPG
<p>Sam v postoji při posuzování</p>

Sam v postoji při posuzování

Jupí - teď když mám titul už stát nebudu
Jupí - teď když mám titul už stát nebudu

Rozhodčí: Nemanja Jovanovic (SRB)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Klubový vítěz

Poslední den výstavního maratonu. Dnes jsme měli klubovou výstavu se zadáváním CAC a klubového vítěze. Opět se sešli 4 kerníci jako předešlé dny, takže teď už šlo jen o to aby pan rozhodčí zadal tituly. Pan rozhodčí se zdál být velice příjemný a posuzovaným psům před námi snad ani VD nezadal, takže naděje na úspěch tu byla. Na posuzování jsme nečekali dlouho, protože panu rozhodčímu to hezky odsejpalo. Jako první kern šel Joy od Jany ve třídě mladých a získal CAJC. Pak jsem nasoupil já ve třídě otevřené. Opět mě čekala prohlídka na stole a pak v pohybu. Panu rozhodčímu jsem se líbil, a tak mi zadal CAC a jelikož žádný jiný pes tu nebyl, dostal jsem i klubového vítěze. Po mě nastoupila už jen Bíba od Katky, která se také líbila a také dostala CAC a klubového vítěze. Nakonec jsme šli opět o BOB - Joy, já a Bíba. Pan rozhodčí si nás ještě všechny prohlédnul pohybu a v postoji a BOB si opět odnesl Joy. Ale i tak jsme byli všichni moc spokojení a hlavně jsme byli moc rádi, že už můžume jet domů. Byl to opravdu náročný víkend. Panička zašla zapsat výsledky, kde zjistila, že tento víkend to byli trochu zvláštní výstavy a pokud pes dostal všechny 3 dny titul CAC stal se Maďarským šampionem. Jelikož jsem byl všechny 3 dny úspěšný, byl mi tu přiznán Maďarský šampion. Jupí už nemusím jet do Maďarska. Za šampiona jsem dostal krásný pohár. Pak už opravdu nebylo na co čekat. Došli jsme se všichni vyvenčit a vyrazili na dlouho cestu domů.

Joy, já a Bíba o BOB
Joy, já a Bíba o BOB
Kom9.JPG
A BOB si opět odnesl Joy
A BOB si opět odnesl Joy

Rozhodčí: Tomio Fujihata (JAP)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Druhý výstavní den začal úplně stejně jako první. Páníci šli na snídani, a pak se vyrazilo na výstaviště. Dnes bylo opět krásné počasí, i když ráno trochu zima. Ale zalezli jsme si do našeho skládacího domečku, kde nám s Gasem bylo dobře. Dnes posuzování začalo načas a opět bylo před námi asi 20 psů stejných plemen. Pan rozhodčí z Japonska pro nás všechny byl trochu raritou, protože z takové dálky nás ještě nikdo neposuzoval. A tak jsme byli všichni zvědaví jaký styl posuzování bude mít. Z kernů do kruhu opět šel jako první Joy a odnesl si CAJC. Pak jsem nastoupil já. Už při vstupu do kruhu mě pan rozhodčí pozoroval. Když jsem došel k němu musel jsem se postavit do postoje na zemi a posléze na stole, kde si mě trochu z odstupu pan rozhodčí prohlédl. Pak ke mě přišel a prohmatal mě obvyklým způsobem. Pak rovinka a zase do postoje. Bohužel jsme nerozumněli jeho posouzení, ale to nevadilo, protože CAC i CACIB mi zadal. Bylo to moc milé posuzování. Pak nastoupila mladá fena a opět si odnesla VD, a pak Bíba, která se dnes líbila a také si odnesla CACIBa. O BOB jsme šli Joy, já a Bíba. Všechny si nás ještě jednou prohlédnul v postoji i pohybu a BOB nakonec zadal Joyovi, kterému se dnes podařilo v závěrečných soutěžích vyhrát BIG. Hned po posouzení jsme opět vyrazili do hotelu, kde jsme si opět porádně odpočinuli a načerpali trochu sil na další den.

Kom5.JPG
Kom7.JPG
Kom4.JPG

Rozhodčí: Malgorzata Supronowitz (PL)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Do maďarského Komáromu jsme cestovali v plné sestavě. Gas sice nebyl přihlášený na žádnou výstavu, ale musel jet s námi, protože doma ho neměl kdo hlídat. Gasovi ale cestování vůbec nevadí a celou cestu prospí. Na cestu jsme se vydali už v pátek dopoledne, abychom nemuseli ráno brzo vstávat a cestu mohli jet v klidném tempu a nestrachovat se jestli bude někde nějaké zdržení. Jelikož celý týden pršelo, kus dálnice před Komáromem byla zavřená. Objížďka nebyla dlouhá, ale skoro celou dobu jsme stáli nebo jen tak trochu popojížděli, takže úsek asi 20km jsme jeli 1,5 hodiny. Hotel jsem našli bez problémů. Musím říct, že byl moc hezký a měli jsme krásný pokoj s balkónem, ze kterého byl výhled přímo na bazény. Kam se hned páníčkové šli schladit, zatím co my jsme odpočívali na postelích v hotelovém pokoji. Večer jsme si šli udělat procházku do místního parku, kde jsme prohnali pár holubů a s Bíbou jsme se přetahovali o klacky a kaštany.

V sobotu jsme také nemuseli moc brzo vstávat, protože výstaviště bylo od hotelu asi tak 10 minut autem. Páníci se šli nasnídat, a tak kolem 7:30 jsme vyráželi. Výstaviště bylo ve staré vojenské pevnosti, kde jsme byli už minulý rok. Je tu spousta trávy a prostoru, pro vyvenčení se a proběhnutí. U kruhů byli velké stany, které nás chránili před slučníčkem. Na posuzování šli kerni po plemenech jack russel teriér, australský terier a český terier - kterých bylo dohromady asi 20. Paní rozhodčí to šlo hezky od ruky a i když posuzování začínalo později, nečekali jsme dlouho. Všechny 3 dny tu byli přehlášení jen 4 kerni. Ve třídě mladých Joy od Jany Kadnárové, ve třídě otevřené já, ve fenách ve třídě mladých fena z polské chov. stanice Minagro a v mezitřídě Bíba od Katky. Bylo to velké štěstí, že jsme si vůbec nekonkurovatli. a bylo to tak hezky rozdělené. V sobotu posuzovala paní rozhodčí z Polska. Velice kladla důraz na předvedení a některým lidem se snažila i trochu pomoct a předvedení jim ukazovala. Z kernů šel první Joy, který si odnesl CAJC. Pak jsem nastoupil já. Hezky jsem se prošel dokola, pak na stůl a pak zase na zem a do postoje. S postojem mám trochu problémy, protože neumím stát sám a to se také paní rozhodčí moc nelíbilo, že mi panička drží ocásek. A tak se snažila paničce vysvětli ať mě nechá stát samotného. Panička jí vůbec nerozuměla, co vlastně chce, ale nakonec pochopila a s malou pomocí paní rozhodčí jsem chvíli stál sám. Naštěstí jsem se paní rozhodčí asi líbil, protože mi zadala CAC a CACIB. Pak nastoupili feny, ale bohužel oboum fenám byla zadána známka VD. O BOB jsem šel s Joyem, ale tady nebylo co rozhodovat a BOB si odnesl Joy. Panička nechala výsledek zapsat do PP a jelikož nebylo na co čekat všechno jsme sbalili a jeli do hotelu. Všichni jsme z toho dneška byli docela unavení, a tak jsme byli rádi, že máme klid. Pánící nás nechali odpočívat na pokoji a sami si šli také odpočinou, ale do bazénu. Večer jsme si udělali opět procházku po Komáromu.

Při posuzování
Při posuzování
<p>Skupinová fotka s tankem</p>

Skupinová fotka s tankem

Sam mezi kameny u Dunaje není skoro vidět
Sam mezi kameny u Dunaje není skoro vidět

Rohodčí: Andras Korocz (HU)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Rozhodčí: MVDr. Pavol Seman (SK)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 3

Rozhodčí: Jiřina Volšická

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Výstavy v Praze jsou pro nás skoro za odměnu. Nemusíme brzy vstávat a většinou je velký páníček tak hodný, že nás tam odveze, aby panička ušetřila a nemusela platit parkovné. Dnes nás jelo plné auto kerníků, protože jsme ještě vzali Petru s Morrisem a Leonem. Všichni jsme jeli na volno, takže to byla docela dobrodružná cesta:o) Dnes měli kerníci kruh úplně na druhé straně výstaviště, takže jsme se docela prošli než jsme se dostali k našemu kruhu. Dnes kerníci začínali, takže nebylo žádné dlouhé čekání. Paničky se na dnešek nějak špatně dohodli a s Morrisem jsme šli v jedné třídě - ve třídě otevřené. V kruhu jsme se oba moc snažili se co nejlépe předvést. Panička mě dnes moc chválila jak hezky chodím a jaký jsem šikula, a tak mě to i docela bavilo. Nejdřív jsme se předvedli v pohybu společně s Morrisem, a pak jsme šli každý jednotlivě na posouzení na stůl. Oba jsme se moc líbili, ale vyhrát může jen jeden a dnes vyhrál Morris a za to je že mohutnější a víc vypadá jako pes.

Rohodčí: Olga Hrabáková

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Opět pohodová výstava v Mladé Boleslavy, tentokrát klubová KCHMPP. Jelikož jsem minulý rok splnil podmnínky pro udělení klubového junior šampiona, dnes mi panička za JCH vyzvedla pohár . Je moc hezký. akorát mi ztratili štítek s mým jménem. Ale říkali, že ho dodatečně pošlou poštou, tak snad na mě nezapomenou. A to se mi líbilo. Ještě ani nezačalo posuzování a mě na stole stál pohár. Dnes bylo přihlášených docela dost kerníků, a tak v každé tříbě bylo po 3 psech. Já jsem šel v mezitřídě a Gas ve třídě vítězů. V mezitřídě se mnou šel Moon od Zdeny a Zerrow od Aleny. Paní rozhodčí si nás každého zvlášt posoudila na stole, v postoji a v pohyby. Mě a Moonovi zadala známku výbornou a Zerrow si odnesl VD. Takže paní rozhodčí se rozhodovala mezi mnou a Moonem. Oba jsme se jí líbili, ale dnes první místo dala Moonovi za lepší pohyb, i když u mě chválila naprosto perfektní úpravu. A já skončil na 2. místě s titulem res. CAC. Pak nastoupila třída otevřená, kde zvítězil náš kamarád Morris a ve třídě vítězů nastoupili Gas, Brent a Leon. Všichni psi dostali známku výbornou, ale Gas se paní rozhodčí libíl nejvíc a prý mu pro tentokrát i odpustila vyšší nohy a zadala mu 1. místo a titul CAC. Klubového vítěze si odnesl Morris a BOB dnes patřilo Bíbě od Katky. Jelikož dnes nebylo na co čekat udělali jsem si ještě pár fotek s pohárem a razili domů.

DSC03365.jpg
DSC03243.jpg
DSC03257.jpg

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Národní vítěz, BOB

Na národní výstavu do Ostravy jsme se tentokrát vydali já, Gas, panička a velký páníček. To je snad poprvné kdy jel s námi na výstavu. Bylo to opravdu docela daleko a panička by si na tak dlouho cestu sama netroufla, takže jsme si z páníčka udělali šoféra. Asi tak po 5 hodinách v autě a jedné přestávce jsme dorazili do Ostravy na výstaviště na Černé louce. Počasí nebylo moc hezké a pršelo. A tak jsme všechno rychle vyndali z auta a utíkali do haly výstaviště. Kerní kruh byl v 2. patře. Takže pořádná vejška. Schody dělaly trochu problém Gasovi, který odmítal chodit po děravých schodech (bylo tam vidět dolů), a tak ho panička musela vzít. Z informací na internetu jsem měl být ve třídě otevřené sám, ale až na místě jsem se dozvěděl, že tam se mnou bude i Ivar, kterého zapomněli nahlásit. Panička začala být rochu nervózní, protože s konkurencí moc nepočítala. Jako první z kerníků šel do třídy mladých Dasty od Veroniky, který se panu rozhodčímu moc líbil a dal mu CAJCe. Pak šel Alex - CAC. A pak já s Avarem. Panu rozhodčímu jsme se oba moc líbili a nemohl se vůbec rozhodnout komu to dá. Dlouho jsme s Avarem stáli v postoji než se rozmyslel. Nakonec před nás postali cedulky s pořadím. Panička se skoro bála podívat. Bylo to napínavé až do poslední chvíle. Ale naštěstí cedulka s 1.místem stále předemnou. Měli jsme vélkou radost. Po nás nastoupil Brent do třídy vítězů - CAC. Po posouzení Brenta jsem šel opět do kruhu o Národního vítěze s Alexem a Brentem. Pan rozhodčí se opět nemohl rozhodnout. Všichni jsme se mu líbili a stále nás obcházel a prohmatával a ne a ne se rozhodnout. U Brenta i Alexe se mu něco líbilo a něco zase ne. Na mě nic neřekl. Všichni jsme byli napnutí jako struny. Takové napínavé rozhodování jsem snad ještě nezažil. Jelikož to trvalo docela dlouho už mě nebavilo stát, ale nakonec se pan Kliment opět rozhodl pro mě a získal jsem titul Národního vítěze. Pak do kruhu nastoupily feny, ale ani jedna z předvedených fen nedostala titul - buď dostaly známku VD nebo V bez titulu. Takže o BOB jsem šel pouze s Dastym. Panu Klimentovi se Dasty moc líbil, ale kvůli vejšce mu to prý nemohl dát a tak BOB jsem si odnesl já. I když jsem dnes dostal všechny tituly, co jsme mohl v kruhu získat pan rozhodčí na ně nikdy nic neřekl, takže vlastně ani nevím jestli jsem se mu líbil nebo ne. Jelikož BOB nedostáváme každý den čekali jsme na závěrečné soutěže. Soutěže začínaly kolem 14:30. Já jsem šel v III. FCI skupině, kde posuzovala paní Vladimíra Tichá. Teriérů nastoupilo opravdu hodně a rozcuchaný kerník neměl v této konkureci moc šanci. Paní rozhodčí se na mě snad ani nepodívala a pokračovala dál ve výběru. Ale to nám náladu neskazilo, protože i tak to byl skvělý den. Při odchodu z kruhu jsme si vyzvedli pohár a mohli vyrazit na dlouhou cestu domů.

Jupí, konečně se jede domů
Jupí, konečně se jede domů
Sam s pohárama za BOB a Národního vítěze
Sam s pohárama za BOB a Národního vítěze
V závěrečném kruhu se na nás paní Tichá snad ani nepodívala
V závěrečném kruhu se na nás paní Tichá snad ani nepodívala

Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Vítěz Mladé Boleslavi,  3. místo v III. FCI skupině

Na krajskou výstavu do Mladé Boleslavy jsme se všichni moc těšili. Jednak je to krajská výstava na které téměř o nic nejde a jednak je Mladá Boleslav velice blízko a cesta tam trvá jen chvilku. Na výstaviště jsme dorazili tak akorát, kdy tu ještě nebylo moc lidí, ale Katka s Luckou tu už samozřejmě byly a hlídaly nám místo u kruhu. Na posuzování jsme nečekali moc dlouho a jelikož tu byl i můj kamarád Gas, při česání na stole nám bylo trochu těsno, ale jsme přece malý skladní kerníci a ti se vejdou všude. Do kruhu jsem nejdřív nastoupil já do mezitřídy. Paní rozhodčí jsme se docela líbil, i když nějaké chybky mi vytkla, ale Vítěze třídy mi zadala bez rozmyšlení. Asi jsem zase tak hrozně nevypadal. Po mě nastoupil Gas do třídy vítězů. Gase předvádění baví, takže si také odnesl Vítěze třídy. Jelikož dnes jsme byli mezi psy přihlášení jen já a Gas, šli jsme proti sobě o Krajského vítze. Mě vzala Katka a Gase panička. Oba jsme se moc snažili se předvést co nejlépe, ale paní rozhodčí jsem se dnes líbil o trochu víc já a získal jsem Krajského vítěze. Po nás nastupovali feny - Bíba a Fency od Katky. Obě získali Vítěze třídy a Fency Krajského vítěze. I když to na krajských výstavách není moc obvyklé šel jsem do kruhu ještě jednou s Fency o Vítěze Mladé Boleslavi (něco jako BOB). Oba jsme se moc snažili, ale dnes jsem se nejvíc líbil já a odnesl jsem si i tento titul:o) S paničkou jsme samozřejmě čekali na závěrečné soutěže, protože do závěrečného kruhu se jen tak nedostaneme, takže jsme si přece nemohli nechat ujít se předvést. Záčátek soutěží měl jako vždy trochu zpoždění, ale pak už všechno hezky odsejpalo a já se začal zase chystat do kruhu. Dnešní soutěže byly rodělené podle FCI skupin, takže nějaká naděje na umístění tu byla. III. FCI skupinu posuzovala paní rozhodčí Olga Hrabáková. Do kruhu nastoupilo asi 15 teriérů a když jsme s paničkou viděli ty načesané westíky, yorky, foxíky a silky trochu jsme naději ztratili. Ale nic se nesmí vzdávat, a tak se mě panička snažila přimět stát. Paní rozhodčí procházela všechny pejsky a některé si nechala předvést v pohybu a světe div se já jsem byl mezi nimi. S paničkou jsme udělali rovinku, a pak se zase zařadili mezi ostatní. Do užšího výběru paní rozhodčí vybrala už jen 3 teriéry - mě, border teriéra a hrubosrstého foxteriéra. Oba vybraní psi byli opravdu krásný až jsme se divili, co tam s nimi děláme. Pak už jen paní rozhodčí zadávala pořadí. Já jsem skončil na krásné 3. místě, fox na druhém a vyhrál border. S paničkou jsme měli obrovskou radost, že se nám něco takového poštěstilo, protože je to opravdu nepopsatený zážitek, který bychom přáli všem vystavovatelům:o) Z vítězství v závěrečné soutěži jsme si odnesli 2 krásné poháry a ještě krmení Bono, které jsme si s Gase rozdělili k večeři:o)

Krajská MB 3.4.2010 180.JPG
medium_P4030069[1].jpg
DSC02840.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one