Rozhodčí: Elizabeth Feuz (CH)

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CACA

IMG_3493.JPG
IMG_3494.JPG
O CACIBa, kterého dostal Poker paní Knöpfli
O CACIBa, kterého dostal Poker paní Knöpfli

Rozhodčí: Christine Rossier (CH)

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CACA

I Mikuláš s andělem nás návštívili - Rona z jich měla trochu trauma - asi přes rok zlobila:o)
I Mikuláš s andělem nás návštívili - Rona z jich měla trochu trauma - asi přes rok zlobila:o)
Dnes mě panička česala na zemi
Dnes mě panička česala na zemi
V postoji
V postoji

Rozhodčí: Vladimíra Tichá

Třída: šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Do Českých Budějovic jsme se vydali společně s Petrou, Morrisem a novým přírustekem do Petřiny smečky Gleníkem Adíkem. Cesta byla jako vždy v klídku a pohodičce jsem si odpočinuli a asi za 2 hodiny jsme dorazili na výstaviště. Naštěstí jsme tam dlouho nebloudili, protože Petra chytře zjistila halu ještě před odjezdem. Hala to byla malinká, akorát tak pro dva kruhy. U kruhu jsme si rozbalili naše věci a panička mě začala pomalu připravovat na předvedení do kruhu. Mezitím, ale přišla velice milá návštěva. Viděl jsem další svoje štěňátko od Mimi. Když jsme se spolu pořádně přivítali, panička mi už zase gelovala hlavu a česala kožíšek. Pak mě opět šoupla do boudičky a vzala si do parády další kerníky. Kerníci dnes naštěstí začínali, a tak nebyli dlouhé prostoje a stále se něco dělo. Paní Tichá začala načas a tak kolem 9:40 šeli do kruhu první kerníci a to ve třídě mladých, kde se sešli pejsek z chov. stanice Solipse, který se rozhodčí opravdu líbil a zadala mu CAJC, Ronek od Aleny, který dnes získal krásné V2. Další šla na řadu třída otevřená, kde vyhrál Blueberry V1, CAC, druhé místo obsadil Belos s res. CAC (paní rozhodčí moc chválila jeho hlavu) a třetí s V3 byl Moon od Zdeny. A pak už přišla na řadu třída vítězů, kde jsme nastoupili já a Morris. Oba jsme se paní rozhodčí moc líbili a obou nám zadala známky výborné. Ale při konečném kolečku a společné rovince jsem asi zaujal víc já a dostal jsem první místo a můj první CAC pro grandšampiona. Panička byla ráda, protože se nám konečně podařilo začít. Trochu jsem nechápal, ale i když jsem byl už posouzený stále jsme s Morrisem zůstávali v kruhu. Šlo se totiž ještě o CACIBa. K námi se ještě přidali Blueberry a Belos. Naštěstí pro nás Blueberry přestal chodit a najednou se zastavil a panička s ním prostě nehnula. Paní rozhodčí k tomu přihládla a s odůvodněním, že na mezinárodní výstavě by se měl pes předvádět titul CACIB zadala mně. Panička se radostí málem zbláznila, protože jsem tímto posledním CACIBem splnil podmínky pro přiznání Interšampiona. A to se mi podařilo v nejkratší době co jsem mohl, protože prvního jsem dostal kolem 25.9.2009:o))  Po nás nastoupili feny - třídu mladých vyhrála Sylvi s CAJCem a jediná fena, která dnes dostala titul byla Astra od Evy. Jinak z fen dnes paní rozhodčí nebyla moc nadšená. Po posouzení fen jsem šel do kruhu ještě jednou společně se Solipse (CAJC pes), Sylvi (CAJC fena) a Astrou (CACIB fena). Nakonec se ale dnes nejvíce paní rozhodčí líbil Solipse pana Broma a BOB získal on. Gratulujme. Po skončení posuzování jsme se šli ještě projít po vývstavišti a paničky nám zase koupila nějaké dobroty. Cestou jsem ochutnal pár granulí a mléko pro psy, které mi moc chutnalo. Pak mi panička došla vyzvednout pohár a kokardu a zapsat tento můj úspěch do PP a pak už jsme vyrazili směr domů. Odpoledne nás totiž ještě čekalo agility, aby Gas neřekl, že se mu nikdo nevěnuje. Dnešek se opravdu vydařil nejen co se výsledků týče, ale hlavně jsme potkali spoustu fain lidí.

Rozhodčí: Magdalena Swietloň

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Sam.jpg
SAm2.jpg

Rozhodčí: Mats Lindborg (S)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Na výstavu do Rybníků jsme se těšili celý rok. Byla to velice povedená výstava nejen, co se počasí týče, ale hlavně výsledky byly super. Na výstavu jsme byli přihlášení já a Gas, protože na takové kerní speciálce přece nemůže chybět žádný výstavní kern (dohromady bylo hlášeno 45 kernů):o) Panička si trochu přispala, a tak jsme opět čekali docela dlouhou frontu na parkování. Ale naštěstí to ubíhalo rychle a za 20 min. jsme byly u kruhu. U kruhu už na nás čekali naši kamarádi. Bylo jich tam spousta, ale hlavně jsem se pozdravil s mým potomkem Jackem, který nás všechny moc pěkně uvítal. Dále přijeli kluci Coudy a Cak, Yulinka, kterou jsme moc rád viděl. No prostě tu byli všichni kerníci co známe:o) V kruhu se začalo posuzovat přesně v 9:30. Jako první šla třída štěňat a pak dorostu. Kde se předvedl i Jack. V konkureci tří dorosteců si vedl velice dobře i když předvádění musí s paničkou ještě trochu trénovat. Ale všichni pejsci tam byli velice veselí a ne a ne chvíli postát. Ale pan rozhodčí byl v tomto směru docela tolerantní. Při konečném kolečku, když se rozhodovalo o pořadí jsme z napětí skoro ani nedýchali, protože všichni byli moc hezcí, ale dnes se panu rozhodčímu nejvíce líbi Jack a tak si odnesl Velmi nadějnou 1:o) Všichni jsme měli velkou radost, protože v takový úspěch jsme ani nedoufali. Pak nastoupila třída mladých, kde vyhrál Coudy. Pak mezitřída, kde CAC dostal Dasty. A pak už jsme se připravovali my. Nejdřív šel Gas, který téměř profesionálním předvedením a v konkureci 10 psů získal krásné druhé místo a res. CAC (vyhrál Valentino). A po něm jsem konečně přišel na řadu já do třídy vítězů. Ve třídě nás bylo 5 šampionů. Brent, Marlin, Izmail, Morris a já. Pan rozhodčí si mě na stole důkladně prohmatal, po rovince a trojúhelníku jsem se postavil do postoje a pan rozhodčí začal diktovat posudek. Trvalo to docela dlouho, což mě moc nebavilo a paničku jsem trochu pozlobil, protože kdo by vydržel tak dlouho stát v postoji (no asi jen Gas:o)). Ve třídě jsem byl poslední, a tak se šlo vybírat pořadí. Každý jsme ještě museli udělat rovinku a společné kolečko a pan rozhodčí nás začal přehazovat do pořadí. V této třídě zadal pouze 3 výborné s pořadím - Morris V1, CAC, CC, já jsem byl na druhém místě s res. CAC, tak jako Gas, a třetí byl Izmail také s výbornou. Byl to naprosto super výsledek a hlavně mám moc hezký posudek. Dnes jsme oba dostali res. CAC, tak jsme si neměli co závidět a oba jsme dostali krásné velké poháry. Pak jsme se ještě byli trochu projít a rozloučit se se všem přáteli, kterých tu dnes bylo opravdu hooodně.

Třída vítězů (z leva) - Izmail, Morris, já, Brent, Marlin
Třída vítězů (z leva) - Izmail, Morris, já, Brent, Marlin
Morris a já při posledním kolečku
Morris a já při posledním kolečku

Rozhodčí: Zdislaw Kitliňski (PL)

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Aby mi nebylo líto, že jsem celé prázdniny nebyl nikde na výstavě, týden po Karlových Varech jsme vyrazili na mezinárodní výstavu do Mladé Boleslavi, kde jsem byl přihlášený zase jen já. Na výstavu jsme vyrazili trochu později než jsme plánovali, a tak jsme u výstaviště zůstali stát v dlouhé koloně aut a konec ne a ne v dohledu. Já i panička jsme z toho byli trochu nervózní, ale naštěstí pro pár aut našli ještě místo na nedalekém parkovišti. Bylo to opravdu velké štěstí. I když jsme pak museli jít docela daleko a přes spoustu bláta, hlavně že jsme už byli z auta venku. Na výstavišti už bylo spousta lidí, ale i tak jsme si našli malý kousíček místa, kde jsme si rozložili naše věci. Před námi bylo ještě docela dost psů, a tak jsme na posuzování přišli až kolem 11. hodiny. Ve třídě šampionů jsme šli 3 psi. Já, Morris a Tribuns z Polska. Všichni jsme se panu rozhodčímu líbili a všem nám také zadal Výborné. Ale dnes byl nejhezčí Tribuns, který také dostal nakonec i BOB. Já jsme si dnes odnesl res. CAC a Morris byl dnes na třetím místě. Ale i to byl hezký výsledek, protože to týdnu bahnění se, koupání a sportování jsem nebyl zrovna v kondici. Takže panička byla spokojená. Nakonec jsme si ještě prošli celou výstavu, protože tu byla spousta stánků. Panička nám nakoupila nějaké dobroty a mohli jsme vyrazit domů za Gasem a páníky. 

 

V postoji
V postoji
<p>Třída šampionů (od nejbližšího): Morris, Tribuns a já</p>

Třída šampionů (od nejbližšího): Morris, Tribuns a já

Nutná kontrola zubů.
Nutná kontrola zubů.

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CWC, BOB

Na výstavu do Polska jsem se s paničkou vydali úplně poprvé a to proto, že Petra s Morrisem měli stejnou cestu a měli volno v autě. Ale hlavní důvod byl pan rozhodčí Z. Kliment, kterému jsem se v Ostravě líbil, a tak jsme se za ním vydali. Cesta nebyla tak dlouhá, ale byla poměrně náročná, protože posledních 40 km se jelo po velice klikaté a ne příliš kvalitní silnici. Chvílemi mi bylo docela špatně a myslel jsem že budu blinkat, ale pak to vždycky přešlo. A když už jsme měli všichni dost toho natřásání, protože cesty byly samá díra, konečně jsme dorazili na výstaviště. Výstava se konala venku na krásném travnatém stadionu. Byly tu hezké prostorné kruhy, akorát tu bylo hrozné horko, před kterým jsme se neměli kam schovat. A tak nebylo divu, když máme takové kožichy, že jsme ani jeden v kruhu nechtěli moc chodit. Ale naštěstí měl pan rozhodčí pochopení a viděl, že lepší pohyb než plazení z nás nedostane, a tak nám oběma zadal titul CWC. Morris už má druhého a já jsme dnes začal na polského šampiona. Nakonec jsme šli o BOB. Udělali jsme jedno kolečko, pak do postoje. Pan rozhodčí se chvíli rozmýšlel, ale nakonec dal BOB dnes mně. Petra i panička byli moc šťastné, že to mají za sebou a můžeme vyrazit domů. Ještě před tím došli zapsat výsledky do PP a vyfasovat nějakou cenu za BOB. Dostal jsem velice zajímavou cenu - takovou dřevěnou destičku se znakem pořádající organizace a medaili za CWC.  Pak už jsme se jen vyvenčili, zabalily všechny věci do auta a vydali se na cestu zpět. Tato výstavy byla velice příjemná, protože ráno jsme nemuseli vstávali moc brzo a výstaviště bylo moc hezké. Takže dnešní den se opravdu povedl:o)

Rozhodčí: Jaroslav Kubala (SK)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Na brněnskou výstavu jsme vyrazili společně s Petrou a kamarádem Morrisem. Cesta ubíhala rychle, na silnici nebyli žádné problémy, a tak jsme do Brna dorazili ve standardním čase 2 hodin. Parkování bylo opět dost daleko od naší haly, a tak jsme se aspoň trochu prošli a vyvenčili, ale paničky na to měli trochu jiný názor. Trochu nadávali, ale také to zvládli. Když jsme našli náš kruh, dnes jsme přišli téměř jako poslední. Všichni kerni už tu byli. Tak jsme se rychle rozložili na posledním volném místě poblíž kruhu a šli se přivítat. Dnes kerníci začínali a posuzování bylo naplánované na 9. hodnu, takže hned od příjezdu nás páníci začali česat a připravovat. Kupodivu se dnes opravdu začínalo kousek po 9. hodině. Pan Kubala byl opravdu přesný. Já jsem šel až ve třídě otevřené, takže před námi byli ještě 4 psi. Hned od začátku pan rozhodčí posuzovat dost přísně, a tak jsme se s paničkou trochu lekli a obávali se našeho výsledku. Ve třídě otevřené jsem nastoupil s Alexem a Donutem. Hned v kruhu jsme se dozvěděli, že Alex dostal VD a Donut Výbornou. Nervozita stoupala a já šel na prohlídku na stůl. Tady mi pan rozhodčí nadiktoval moc hezký posudek, ale jelikož jsem se šel ještě předvést v pohybu neslyšel jsem moje hodnocení. Pak jsme ještě všichni udělali jedno kolečko a pan rozhodčí měl jasno. Mě dal na první místo, Donuta na druhé a Alexe na třetí. Jedinému mě zadal titul, Donutovi bohužel ne. Panička byla radostí bez sebe, protože jsme tímto dokončil putování za českým šampionem. Nakonec jsem šel do kruhu ještě jednou s Morrisem o CACIBa. Panu rozhodčímu jsme se líbili oba a myslím, že se nemohl moc rozhodnout, ale nakonec řekl, že oba máme nějaké mouchy, ale když se na nás dívá z celkového pohledu, dnes zadá titul CACIB mě a Morris si odnesl res. CACIB.  Panička jásala a já opět dostal za tento výkon mňamku. To se mi líbí jen tak chodit dokolečka a pak za to dostat dobrotu:o) Dnes jsem šel do kruhu ještě jednou o BOB společně s Joyem, Silvií a Aphrou. Mě a Silvii pan rozhodčí rovnou vyřadil a rozhodoval se mezi Joyem a Aphrou. A jak myslíte, že to dopadlo?  BOB si opět odnesl krásný Joy. Po skončení jsme si šli vyzvednout ceny. Dnes jsem dostal krásnou medaili a pohár a ještě k tomu jsem vyhrál velkou konzervu krmení Calibra. Pak jsme si šli projít stánky, kterých tu bývá opravdu hodně. Paničky nám koupili jako vždy nějaké dobroty a kolem 12. hodiny jsme už seděli v autě jeli směr Praha.

Brno1.jpg
<p>Konečné pořadí ve třídě otevřené: já, Donut (V)&nbsp;a Alex (VD)</p>

Konečné pořadí ve třídě otevřené: já, Donut (V) a Alex (VD)

O CACIBa jsem šel s mým kamarádem Morrisem
O CACIBa jsem šel s mým kamarádem Morrisem

Rozhodčí: Paroci Pal (Srb)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Nejlepší dospělý pes

Dnes byla konečně opět jedna pohodová výstava v Mladé Boleslavi. Do Boleslavi se vždycky těšíme, protože je to blízko a výstaviště je nám velice příjemné. Akorát dnes byla jedna velká změna a to že jsme byli poprvé, co jezdíme do Boleslavi, venku. Hala se totiž opravovala, a tak všechny kruhy byly přesunuty ven. Kruh jsme měli hned před halou pod stříškou, kam jsme se také schovali před sluníčkem, které poslední dny opravdu hooodně hřálo. Panička mi vzala do boudičky a takovou malou domácí klimatizaci, takže než jsme přišli na řadu užíval jsem si hezký chládek. Dnes před námi bylo asi 30 psů border kolie a jelikož pan rozhodčí se s posuzováním hodně páral, přišli jsme na řadu asi tak kolem 12 hodiny. Kerníků bylo nahlášených opravdu hodně, a tak se bylo aspoň na co koukat. Byli tu i noví výstaváci, kteří svojí kariéru teprve začínají, ale i staří známí, které vídáme skoro vždycky. Dnes bylo kupodivu hodně psů v dorostu - celkem 3, což u kernů opravu není moc obvyklé. V každé třídě dnes byli 3 psi. V mezitřídě - Belos (res. CAC) a Moon (CAC), ve třídě otevřené Alex (CAC), Monty (V3) a Wolf (res. CAC) a ve třídě vítězů Brent (res. CAC), Morris (V3) a já. Když jsme nastupovali do kruhu bylo už docela horko, ale co nás čekalo, to bylo ještě horší. Pan rozhodčí posuzování pořádně protahoval. Když každého psa prohlédl na stole, nechal ho běhat snad 5-6 koleček, aby si pořádně prohlédnul pohyb. Ale v tomto počasí to bylo opravdu hodně náročné. Rotoval jsem kolem kruhu a nemělo to konce. Pak jsme šli zase všichni do postoje. Pak zase do pohybu a pan rozhodčí se stále ne a ne rozhodnout o pořadí. Nakonec to dopadlo tak, že jsme v kruhu strávili asi tak 10 minut, ale naštěstí pro mě se námaha a snažení vyplatilo, protože po dlouhém rozhodování mě pan rozhodčí dal na 1. místo s titulem CAC. Tak dlouhé rozhodování jsem zažil akorát v Ostravě, kde se pan rozhodčí Kliment také dlouho rozhodoval, ale dnes to bylo ještě delší. Pokaždé je to v kruhu jiné a nikdy nevíte, co vás tam bude čekat. Po posouzení všech fen jsem šel o nejlepšího dospělého psa s Alexem a Moonem. Tentokrát se pan rozhodčí rozhodoval mezi mnou a Alexem, ale naštěstí to netrvalo už tak dlouho ani jsme už nemuseli tak dlouho chodit. Oba si nás ještě pořádně prosahal a titul zadal mě:o) Pak vybral nejlepší dospělou fenu, kterou vyhrála Aphra a nakonec jsem šel ještě o BOB s Aphrou a Niagarou (CAJC). Před kruhem jsem se ale zadíval do jedné psí slečny a ne a ne se od ní hnout. Moc se mi líbila. Bylo mi horko a chodit v kruhu jsem už odmítal. Panička se snažila mě nalákat na pamlsek, pak i trochu táhnout za vodítko, ale nic nepomáhalo. Prostě jsem si postavil hlavu a odmítal jsem chodit. Ale postoj ten mi šel. Pan rozhodčí se rozhodoval mezi mnou a Aphrou. Jelikož Aphra momentálně s chozením neměla problémy zadal titul jí. Panička na mě byla pěkně naštvaná. Ale ona v takovém kožichu chodit nemusí. Už aby mi ho sundala:o) Ale příští týden už mám slíbeno, že půjdu do letní úpravy, tak snad dodrží slovo:o)  Pak jsem si šli vyzvednout krásný velký pohár za CAC. Jelikož bylo opravdu velké horko na soutěže jsme nečekali a vyrazili směr domov.

<p>S Morrisem před vstupem do kruhu</p>

S Morrisem před vstupem do kruhu

<p>Při posuzování na stole</p>

Při posuzování na stole

V pohybu
V pohybu

Rozhodčí: Andreas Schemel (A)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC SK, res. CACIB

Nitra2.jpg
Nitra4.jpg
Nitra3.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one