Rozhodčí: PhDr. Iva Světlá

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC

Na dnešní výstavu jsme jeli společně s Fency a Bíbou, protože po výstavě nás čekala ještě daleká cesta na Slovensko. Ale bych se vrátil k pražské výstavě. Na výstaviště jsme dorazili opět mezi prvníma, a tak bylo dost času na procházku a seznámení se se všemi kerníky u kruhu. Před námi šlo asi 30 psů, a tak kerníci šli až kolem 11 hodiny. Čekání v dobré společnosti utíkalo rychle. Pak zase přišlo to česání a chvíle napětí a šel jsem do kruhu. Podle katalogu jsme měli být ve třídě mladých dva pejsci, ale Alex od paní Cherýnový nepřijel, a tak jsem šel sám. Panička mi dávala zase párečky a to mě moc bavilo. Když se můžu vlastně skoro zadarmo nadlábnout, proč za ní nechodit jako poslušný pejsek:o) Paní rozhodčí nás nechala chodit chvíli dokola kruhu, a pak jsem šel na stůl, kde paničce řekla, že mám mírně klenutá bedra jinak nadiktovala moc hezký posudek. Dnes jsem se paní rozhodčí líbil, a tak mi udělila titul CAJC - už můj druhý:o) Nakonec jsem šel ještě s Bibi o nejhlezčího mladého, ale díky těm mým zatraceným bedrům, si tento titul odnesla Bíba. A nejkrásnějšího kerního zástupce dnes vybojoval Monty, který mě moc v lásce nemá, ale úspěch mu samořejmě přeji a gratuluji mu. Za CAJCíka jsem dnes dostal moc hezkou medaili a ještě před odjezdem jsme se šli všichni vítězové vyfotit  s poháry a medajlemi.

IMG_4163.JPG
IMG_4308.JPG

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý

Jak už říkal Gas dnes jsme jeli sami jen s paničkou. V autě se mi nechtělo vůbec spát, a tak paničku kontroloval jestli jede dobře. Cestu znala správnou, a tak asi za 2,5 hodiny jsme byli na výstavišti. Chvíli jsme čekali před bránou než nás pustí dovnitř. Byl jsem celý nedočkavý až budu moct vyskočit z auta a pozdravit všechny psí kamarády co tam byli. Čekání mě opravdu vůbec nebavilo, ale naštěstí netrvalo dlouho a už jsem mohl ven z auta. Bylo to super si zase protáhnout nožičky. A těch  psů co tam bylo. Ani jsem nestíhal je všechny pozdravit. Potkali jsem tu i naše kamarádky irčanky z agility. Chtěl jsem si s nimi hrát, ale na vodítku to bohužel moc nešlo a hlavně jsme každý museli jít někam jinám. Čekání bylo dlouhé, ale venku při sledování psích skokanů na parkuru utíkalo celkem rychle. Na posuzování jsem šel zase jako první. Ve třídě mladých jsem měl jen jednoho konkurenta - Alexe Honey Eli. Panička mi v kruhu dávala samé dobroty, tak jsem se snažil být hodný a chodit hezky u nohy. Na stole mi paní rozhodčí počítala zoubky a měřila mojí výšku takovou zvláštní konstrukcí. A naměřila mi 29cm a zuby mám prý také všechny. Pak jsem ještě chvíli stál na stole a chodil s Alexem v kruhu. Nakonec jsem se dneska líbil víc já a dostal jsem můj první český CAJC. Panička měla velkou radost, ale rychle jsme utíkali zase za Gasem, který pořád stál na stole čekal na svojí chvíli. Já jsem šel do přepravky a čekal až se doposuzují všichni kerni, abych mohl jít o BOB. O BOBa jsme šli 3 - já, Arny Magic Cairn a Maxa zo Sengetova. Myslím, že paní rozhodčí měla jasno už předem, a tak dnes vyhrála Maxa. Při předávání posudku mi paní rozhodčí udělila ještě titul nejlepší mladý pes, ale málem na to zapomněla. Za mého prvního CAJCe jsem dostal moc hezkou kokardu. Takže jsme si s Gasem neměli co závidět, protože oba jsme dnes bodovali a odvezli si hezké ceny.

IMG_3499.JPG
IMG_3520.JPG

Rozhodčí: Radvanszki Katalin (H) 

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC HU

Celá naše kerní výprava - z leva já, Kenie, Fency a Monty
Celá naše kerní výprava - z leva já, Kenie, Fency a Monty
IMG_2136.JPG
S kerním miminkem, které mě opravdu dost otěžovalo :o)
S kerním miminkem, které mě opravdu dost otěžovalo :o)

Rozhodčí: Rajko Rotner (SLO)

Třída: Mladých

Hodnocený: Výborný 2

IMG_1759.JPG
IMG_1745.JPG

Rozhodčí: Wurgatsch Sigrid (D)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC, Klubový vítěz mladých

Druhý den, našeho výstavního putování jsme zase začali procházkou v lese. Bylo to moc fain venčení, takové nemám ani doma. No a pak jsme zase všechno zbalili, naskládali se do auta a vyrazili na výstavu. Výstaviště nebylo daleko a paničky se ani nestratili. Výstavní hala (tělocvična) byla dnes moc hezká - na zemi koberce, aby nám to neklouzalo a prostě celý dojem byl moc hezký. Přijeli jsem zase mezi prvníma, ale jak se hala začala plnit páníky a psími kamarády bylo tam stále méně a méně místa. Byli jsem trochu utlačovaní, ale jelikož jsme šli na řadu jako první dlouho jsme netrpěli. V kruhu jsem dnes měl 4 konkurenty a já chodil jako poslední, takže jsem musel čekat opravdu dlouho než přijdu na řadu. Celou dobu jsem musel stát v postoji, což mě vůbec nebavilo. Konečně se na mě dostala řada a já šel na prohlídku na stůl. Paní rozhodčí byla moc milá a moc jsem se jí líbil. Pak jsem se předvedl v pohybu a šup zase mezi mojí konkurenci. Ale ještě než jsme šli poslední kolečko paní rozhodčí si nás přeházela a já se najednou ocitnul úplně vepředu. Nechápal jsem že celou tu řadu musím vést zrovna já, ale pak jsem pochopil, že jsme podle pořadí jak se paní rozhodčí líbíme. Při posledním kolečku jsem se musel snažit, protože šlo opravdu o všechno a také to tak zůstalo. Dnes jsem byl první a dostal jsem ocenění Výborný 1, CAJC. Panička měla ohromnou radost, že jsem zvítězil v takové konkureci. Myslel jsem si že po takovém úspěchu do kruhu jít už nemusím, ale netrvalo dlouho a byl jsem tam znova, tentokrát s fenou Aphrou Honey Eli. Aphru jsem také porazil a získal Klubového vítěze mladých. A aby toho chození nebylo málo ještě jsem šel s Montym o BOB, ale tady jsem mojí vítěznou dráhu skončil a dnes si BOB odnesl Monty. Gratuluji:o) Jo málem bych zapoměl se pochlubit - dostal jsem můj první krásný malý pohár:o) Po posuzování nebylo na co čekat. Zbalili jsme všechny věci a jeli domů. I když většinou cestu kontroluji dnes jsem byl už tak unavený, že jsem celou cestu domů prospal.

Viničné3.JPG
Viničné2.JPG
Viničné.JPG

Rozhodčí: Robert Kanás (SK)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1

Dneska nás panička probubila nezvykle brzo ráno, aby jsme šli na procházku. Trochu jsem nechápal co se děje, ale Gas, ostřílený výstavní pes, mi řekl, že se jede na výstavu. Bohužel netušil, že jedu jen já a on zůstane doma. Když jsme odcházeli bylo mu moc moc smutno, že nemůže jet s námi a dost douho plakal. U Thomayerovi nemocnice jsme měli sraz s Luckou. Paničky přeložili věci z jedno auta do druhého. Já jsem se mezi tím seznamoval s mými spolucestujícími. Ale moc jsem se jim asi nelíbil, protože jak Kenie, tak Monty na mě byli zlí a chtěli mě sníst. Držel jsem se od nich radši dál. Ale přecejen s námi jela nějaká spřízněná duše - malé kerní štěňáko Bakchus. Ten se mi moc líbil. Celou cestu jsem kontroloval cestu a ani oka nezamhouřil. Asi za 5 hodin jsme dorazili do Nitry. Výstaviště jsme našli úplně s přehledem. Zaporkovali jsme uvnitř a do výstavní haly to bylo jen pár kroků. Jako obvykle přijeli jsme mezi prvníma. U kruhu ještě nikdo nebyl, ale netrvalo dlouho a hala se začala plnit různými plemeny psů. Všechny jsem chtěl pozdravit, ale bylo jich opravdu hodně. Vedle nás se usídlila malá fenka Norviče, která se mi opravdu moc líbila. Chtěl jsem si s ní hrát, ale ona na mě vrčela a moc jsem jí nezajímal. Čekání na posuzování mě moc nebalo - žádná zábava, musel jsem být zavřený v přepravce, prý abych si odpočinul. Ale já jsem stejně koukal a nespal. A pak nadešla moje chvíle. Panička mě ještě naposledy učesala a mohli jsme jít do kruhu. Dnes jsem neměl žádného konkurenta, a tak jsem tam byl sám. Pan rozhočí Kanás si mě prohlížel na stole - kde mi mě celého prosahal, zkontrolaval mi zuby - a pak na zemi, kde jsem musel stál jako socha na jednom místě. Pak jsem zase chodil dokečka. Pan rozhodčí se mě trochu mračil, a tak jsme s paničkou věděli, že žádný velký úspěch to nebude. A hodnocení - prý mám mírně klenutý hřbet a nízko nasazený ocásek, a tak jsem doslal výbornou 1 bez titulu. Z jeho hodnocení jsem byli trochu překvapení, protože opravdu nachápu, kde bych ten ocásek měl mít. Někde na zádech? Ale to je jedno. Další šel Monty, který si také odnesl Výbornou bez titulu a jediná Kenie zachránila čest naší české výpravy a dostala Výborná 1, CAC. Aspoň jsme nemuseli čekat na odpolední soutěže. Najedli jsme se a vyrazili se ubytovat do nedaleké vesnice Častá, kde jsme měli objednané ubytování. Ještě předtím jsme ale cestou zastavili v moc hezkém lese, kde jsme všichni mohli lítal na volno. Moc jsme si tu procházku užívali, po dopoledne ztráveném na výstavišti, to byl opravdu relax na duši.

Nitra.JPG

Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 2

Rozhodčí: Božena Ovesná

Třída: Dorost

Hodnocení: Velmi nadějný 1

Dnes jsme jeli na výstavu do Brna. Cesta nebyla dlouhá, ale ráno jsem musel zase brzo vstávat. Jeli jsem ve stejném složení jako minule jen s jedním rozdílem, že dnes řídala panička. Strategicky jsem obsadil místo za zadním sklem, abych měl o všem přehled a mohl kontrolovat cestu. Na výstaviště jsme dojeli asi za 2 hodiny a zaparkovali téměř u naší haly, takže jsme nemuseli moc daleko chodit. V hale ještě skoro nikdo nebyl a tak jsme se usídlili hned u kruhu. Kerni šli na posuzování jako první, takže jsme dlouho nečekali. S paničkou jsem si šel zkusit, jestli jsem nezapomněl, jak se mám chovat kruhu, ale musím říct, že postoj musíme ještě pilovat - ten mě opravdu nebaví. Trénink ukázání zubů mě také moc nebavil, ale párečky, které měla panička připravené za odměnu mě moc moc chutnali. Pak už jsem jen čekali a společně s Gasem jsem prošel česací přípravou na předvedení v kruhu. Česání mi moc nevadí, protože můžu být na stole a všude vidím. S Gasem se tam oba vejdeme takže panička nás může česat najednou - škoda, že nemá víc rukou aspoň by to netrvalo tak dlouho:o) V 9:30 jsem šel já a kamarád Morris už na ostro do kruhu. Já jsem chodil jako první a také jsem šel první na stůl na důkladnou prohlídku. Ukázka zubů byla trochu horší, ale jinak jsem se choval docela ukázněně. Paní rozhodčí byla moc hodná a nějaké ty chybičky v postoji mi odpustila. Pak šel na řadu Morris a já musel stát v postoji. Nakonec jsme s Morrisem udělali jedno kolečko a paní rozhodčí rozhodla že dnes jsem hezčí já a dala mi známku VN1.Dostal jsem diplom a posudek a panička mě strčila do přepravky, protože na řadu šel Gas.

web_6644.JPG

Rozhodčí: Otakar Vondrouš

Třída: Dorost

Hodnocení: Velmi nadějný 1

Moje první výstava a dlouhé cestování autem. Autem moc rád necestuji, ale ve společnosti mých kamarádů Gase a Morrise to bylo trochu lepší. Cestou jsem ležel a koukal ze zadního okénka, ale oka jsem radši nezamhouřil, aby mi něco neuteklo. Cesta trvala asi tak 3 hodiny. Na výstavišti bylo spousta psích kamarádů a to se mi moc líbilo. Chtěl jsem se k každým seznámit, ale bylo jich tam tolik, že jsem to ani nestíhal. Ale u kruhu kde jsme měli být předvedeni bylo spousta stejných kamarádů jako já. Pak ale legrace skončila a já musel poslouchat. Panička mi vyměnila vodítka a šli jsme trénovat chůzi do kruhu. Ze začátku jsem chtěl čmuchat a kamarádit se, ale když jsem zjistil, že panička má v ruce velkou dobrotu chodil jsem za ní jako poslušný pejsek. Akorát ten postoj mě moc nebaví. Jen tak stát to není nic pro mě. Pak jsem šel na chvilku do boudičky, kde jsem si na chvilku odpočinul. Když mě panička zase vyndala na stole byl už Gas krásně učesaný a mě čekalo to samé. Česání mi moc nevadí, hlavně to nesmí moc tahat. Pak mi dala panička zase to podivné vodítko, ukázala mi pamlsek a já cupital za ní do kruhu. Teď už to nebyl nej trénink, protože jsme tu byli 3 - já, Morris a Albert Honey Eli. Nejdřív jsem všichni běhali do kolečka a pak každý po pořadě na stůl k takovému podivnému stroji - moc se mi nelíbil. Nakonec ještě jedno kolečko a zase postoj - ten mě opravdu nebaví. A pak pan rozhodčí podal paničce ruku a řekl, že jsem první. Panička mi konečně dali ten párek, co měla v ruce a byla moc šťastná. Byl jsem z toho trochu zmatený - to je jako všechno? Pak jsem šel zase do boudičky, kde jsem  na chvilku usnul a probudil se až všechno skončilo a jeli jsme  domů.

V postoji, ale jedině za pamlsek
V postoji, ale jedině za pamlsek
Jsme první:o)
Jsme první:o)
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one