Rozhodčí: Jiřina Volšická

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 4

Na dnešní výstavu jsme vyrazili jen já, Gas a panička novým autíčkem. Moc jsem si ho ale neužil, protože jsem byl celou cestu zavřený v přepravce. Aspoň jsem mohl v klidu spát a nemusel pořád kontrolovat paničku jestli jede správným směrem. Na brněnské výstaviště jsme dorazili zase mezi prvníma a tentokrát jsem frumfli i Lucku s Katkou, které přijeli asi tak 30 min. později. Kerni šli na řadu hned jako první plemeno, takže jsme nemuseli dlouho čekat a já šel hned jako první ve třídě mladých, kde jsme byli 4 mladí psi. Paní rozhodčí byla na nás všechny moc milá a všichni jsme se jí moc líbili. Každému na zemi zkontrolovala zuby a zda jsme opravdu psi, a pak jsme šli každý samostatně na stůl. Já jsem šel jako poslední a už mě to čekání opravdu moc nebavilo, a tak jsme dělal unaveného kerníka a nechtěl moc chodit. Nakonec nám všem řekla jak jsme krásní a že každému z nás dává známku výbornou, ale vyhrát může jen jeden, a tak jsem skončil na 4. místě. Ale vůbec mi to nevadilo, protože paní rozhodčí byla moc milá a dnes mi stejně o nic nešlo:o) Po mě hned nastoupil Gas, který dnes zabodoval, splnil podmínky pro českého šampiona, a já šel čekat do přepravky. Po skončení posuzování jsme se šli s Katkou a Luckou a holkama projít po výstavišti a po skouknutí všech stánků jsme vyrazili do dalšího cíle naší cesky - Pasohlávek, kde jsme byli ubytovaní v moc krásné chatičce. Večer jsme se šli všichni projít a pak už jsme jen odpočívali a sbírali síly a zítřejší výstavu v rakouském Grossu.

Brno S1.JPG
Brno S2.JPG

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC, Nejlepší mladý

Konečně jsme jeli zase jednou na výstavu kousek a to do Mladé Bolelavi. Panička mě ani nedávala do přepravky, takže celou cestu jsem mohl koukat jestli jede panička správným směrem. Gas chvíli koukal semnou, ale moc dlouho to nevydržel a šel radši spát. Na výstavišti v Mladé Boleslali už byli holky od Katky a Lucky. Měl jsem velkou radost, že je zase všechny vidím. Oni také, akorát Bíba mě zase chtěla trimovat hlavu. Ale mě to neva:o) Dnes šli kerníci na posouzení mezi prvníma a já jsem šel z kernů zase jako první. Ve třídě mladých jsem měl jednoho konkurenta - Zerow od Fosinky. Nezvykle jsem v kruhu chodil jako první. Panička mě zase lákala na párečky, které já opravdu můžu, a tak jsem dělal hodného a poslušného kerníka:o) A vyplatilo se. Po jednom kolečku měla paní rozhodčí jasno. Dnes jsem se líbil víc já a získal jsem posledního CAJCe na českého junior šampiona a Zerow dnes získal bohužel VD - neboj příště to bude určitě lepší:o) Po posouzení panička rychle utíkala za Gasem, který poslušně stál na stole a čekal až přijde jeho chvíle. Na stole jsme se vyměnili - já jsem šel čekat na stůl a Gas do kruhu, kde si vyběhal V1, CAC a porazil všechny psy a získal i nejlepšího psa. Po posouzení fen jsem šel do kruhu opět i já s Abygail o nejlepšího mladého. S Abynkou jsme opět hezky a poslušně chodili, ale dnes jsem Aby porazil já. S Aby se střídáme, abychom si toho nejlepšího mladého nezáviděli:o) A úplně na konec jsme šli s Gasem ještě jednou do kruhu. Panička mě tentokrát svěřila do rukou (skoro) profesionální handlerky Katky a šli jsme ještě s Kamei o BOB. Chodit se mi už moc nechtělo, a tak mě Gas dokonce předběhl. BOB jsem sice nevyhrál já, ale domů tento titul šel, protože ho získal Gas. Panička z nás obou měla dnes hooodně velkou radost, a tak jsme dostali odměnu v podobě párečků a jiných dobrot. Jelikož jsme byli dnes všichni tak úspěšní, čekali jsme na odpolední soutěže, které začínali kolem 14:30. Čekání jsem celé prospal. Panička mě pak vzbudila, že je čas jít se zase předvést do kruhu. Šel jsem do soutěže o nejlepšího mladého psa, kde natupovali všichni psi s CAJC. V kruhu nás nebylo moc, ale panu rozhodčímu jsem se moc nelíbil, a tak jsem nepostoutil ani do užšího výběru. Ale to mi nevadilo, protože při odchodu z kruhu jsem doslat pamlsky a pískací párek:o)) Nakonec jsem šel do kruhu ještě jednou a to jen pro pohár za nejlepšího mladého. Pak jsme ještě chvíli pózovali pro fotky, aby byl zvěčněný nás super úspěch a jeli konečně domů - do postýlky:o)

Sam postoj.JPG
O nejlepšího mladého s Bíbou
O nejlepšího mladého s Bíbou
O BOB
O BOB

Rozhodčí: Zjelka Fon - Zidar (SLO)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, JB (CAJC A)

Rohodčí: František Polehňa

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy mladých

Moje první krajská výstava. Ráno jsme vyráželi z domova, na výstavní den, poměrně pozdě - asi kolem 6 hodiny. Počasí nám moc nepřálo protože celý den bylo zataženo s deštěm, který dopoledne na chvíli ustal - zrovna na posuzování kernů, ale odpoledne celé propršelo. Výstaviště se nacházelo venku v kempu Stříbrný rybník. Kdyby nebylo tak ošklivé počasí, bylo by tu nádherně. Kerni šli na posuzování jako druhé plemeno - hned po černých teriérech, které tu měli klubovou výstavu. Já jsem šel z kernů jako první. Panu Polehňovi jsem se líbil až tak moc, že mi chtěl na krajské výstavě zadat titul CAJC, ale panička se ozvala, že to bohužel nejde - i když by se opravdu hodil:o) Takže jsem získal svého prvního vítěze třídy mladých:o) Po mě nastoupil Chico a pak Gas. Po posouzeníí všech kernů jsme si šli s Gase a Chicem vyzkoušet agility, které tu měly jen jako na ukázku. Zuzka od Chica nás tu učila slalom a pak jsme si skočili pár skoček. Odpoledne jsme už jen čekali na závěrečné soutěže, protože Gas vyhrál krajského vítěze a panička si nechtěla nechat ujít pohár. Čekali jsme v autě, protože pršelo a aspoň jsme si trochu odpočinuli. Soutěže začínali v 15hodin. Do kruhu nanosili přístřešky, aby jsme zbytečně nemokli. Já jsem šel o nejlepšího mladého, ale v počtu asi tak 50 psů jsem opravdu neměl šanci. O nejlepšího mladého šli totiž všichni mladí z celé výstavy a bylo nás opravdu hodně, že jsme se nevešli do kruhu. Paní Ovesná, která posuzovala nás bohužel nevybrala. V takovém množství se divím, že může vybrat toho nejhezčího - mě s paničkou by se líbili všichni:o) Já jsem pak šel zase do auta a do závěrečného kruhu nastoupil Gas. Ani ten neměl štěstí, a tak jsme získali pohár a vyrazili k domovu.

Při závěrečné soutěži - O nejlepšího mladého
Při závěrečné soutěži - O nejlepšího mladého
Při posuzování
Při posuzování

Rozhodčí: Elzbieta Chwalibók (PL)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 2

Na výstavu do Litoměřic jsem jel poprvé bez paničky. Ta odjela s Gasem na výstavu do Varaždinu a mě nechala na hlídání u Jarky. V pátek ráno mě panička vyložila u Jarky a Bíbi, která také zůstávala doma a odjela s Gasem pryč. Ani jsem nesmutnil, protože jsem tam měl kamarádku Bíbu. Jen Bíba byla z odjezdu mámi trochu smutnější, ale netrvalo dlouho a s Bíbou jsme celý víkend pořádně lumačili:o)

V sobotu ráno pro nás přijela Lucka a jeli jsme na výstavu do Litoměřic. Kerníci šli na řadu jako první, a tak jsme museli brzo vstávat a na výstavišti jsme byli opět mezi prvníma. Jelikož jsem tu neměl paničku, zastoupila jí Lucka a předváděla mě v kruhu. Ve třídě mladých jsem měl jednoho kunkurenta, ale bohužel se líbil víc než já a dnes jsme dostal výbornou 2. Paní rozhodčí jsme se ale také líbil, ale konkurece byla holt dnes lepší. Takže na toho posledního CACJe si budu muset ještě chvíli počkat:o)

IMG_6102.JPG

Rozhodčí: Cristian Stefanescu (RO)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1

Druhý den v Budapešti byl opět hodně slunečný a horký. Už od ránu tu bylo snad 25 stupňů. Na výstavišti jsme se bohužel už pod stan nevešli, a tak jsme si zabrali hezké místečko pod stromem, kde byl příjemný chládek. A čekali a čekali na začátek posuzování. Jako první plemeno šli opět Jack Russel Terier. Když jsem se dívali, jak to dnes u nich dopadlo úplně obráceně než včera, tak  jsme se začali trochu obávat výsledku. A také jsme měli proč. Já jsem šel opět jako první. Po zavolání do kruhu jsem neudělal ani jedno kolečko a hned jsem šel na stůl. Pan rozhodčí něco diktoval, čemuž jsme už vůbec nerozuměli, protože dnes byl pan rozhodčí z Rumunska. No a nakonec podal posudek a jednu kartičku s výbornou. Panička z toho byla smutná a oba jsme nechápali za co, protože pan rozhodčí ani nenaznačila ani nevysvětli za co jsme si jen tu výbornou zasloužili. Po mě nastoupila Bíba a Kenie a obě s VD. Všechny nás přešel humor. Ale jedno pozitivum to mělo. Aspoň jsme se nemuseli rozhodovat zda počkáme na soutěže a mohli jsme se hned zbalit a jet domů.

DSC04290.JPG

Rozhodčí: Dr. Márton János (HU)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC HU, BOB

Týden po našem výletě do Bratislavi jsme opět vyrazili podobným směrem, ale tenkroát trochu dále a to do maďarské Buděpešti. Jeli Sam, Fency, Abygail, Kenie, panička, Katka a Miloš. Já jsme tentokrát zůstal doma. Vyrazili jsme opět v pátek, aby jsme cestou nemuseli spěchat a mohli jsme hodně zastavovat a odpočívat. Do Budapeště jsme dorazili kolem 16 hodiny. Ulice byli přecpané auty, ale i tak jsme se dostali do našeho hotelu, který se nacházel u krásného a velkého parku. Po zabydlení se jsme vyrazili na procházku do parku. Bylo tu spousta psích kamarádů a lidí. Procházka byla moc hezká, ale už tu mají docela velké horko, takže jsme byli rádi, že jsme opět v chládku na pokoji. V sobotu jsme vyrazili na výstaviště, které bylo u místního stadionu. Byly tu moc hezky udělané kruhy a velký stan, kde jsme se mohli všichni schovat před sluníčkem. Na výstavě jsme byli jen 4 kerni a z toho šli na posuzování jen tři - já, Abygail a Fency. Já jsme šel jako první ve třídě mladých. Pan rozhodčí si mě prohlédnul v pohybu a pak na stole. Jelikož mluvil maďarsky vůbec jsme mu s paničkou nerozuměli a jen se modlili aby to dopadlo dobře. Naštěstí jsem se panu rozhodčímu musel líbit, protože mi dal mého druhého madarského CAJCe. Bíba dostala VD a Fencynka se také líbila a dostala CACIB. O BOB jsem šel s Fency. Pan rozhodčí se asi nemohl rozhodnout a tak jsme pořád chodili a chodila a stáli až nakonec jsem si BOB odnesl já. Dostal jsem krásnou žlutou šňůrku s bambulkou, kterou jsem hned dostal na krk. Skončili jsem dost brzo, a tak jsme se zbalili a jeli zpátky na hotel. Páníci nás tu nechali odpočívat a jeli se trochu schladit do místních lázní. Když se vrátili byl jsem už odpočatý a mohl vyrazit opět na výtaviště na závěrečné soutěže. Šel jsem zase dvakrát - o nejlepšího mladého psa a do 3. FCI skupiny. Při závěrečce o nejlepšího mladého jsem se ani pořádně nepostavil a už nás zase vyháněli a ve skupině FCI jsem si sice chvíli postál, ale pana rozhodčího jsem nezaujal a ani nepostoupil do užšího výběru. Ale při odchodu nás čekalo milé překvapení - za BOB jsem dostal krásný pohár - a to všichni říkali, že tu nic nedávají:o)

DSC04094.JPG
S Fency o BOB
S Fency o BOB
... a je to naše:o)
... a je to naše:o)

Rozhodčí: Anna Cwieceková (SK)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC SK, BOB

Druhý den na bratislavském výstavišti byl trochu ospalý. Všichni lidi i psi byli po sobotě dost unevení, a tak čekání na posuzování jsme všichni skoro prospali. Kerníci šli zase kolem 10 hodiny. Dnes posuzovala paní ze Slovenska a jediný kdo měl konkurenta ve třídě byl Sam. Byl to mladý pes Princ at Impuls. Zrovna dnes mu bylo 9 měsíců, takže rozdíl byl znát. V kruhu chodil první Princ a druhý Sam. Připadalo mi že si se Samem moc nerozuměli a snad na sebe i vrčeli. Ale na škodu to nebylo, protože Princ tak nechtěl moc chodit a Sam, jelikož chodil za ním, chodil moc hezky. Sam se paní rozhodčí moc líbil a chválila jeho krásnou hlavu, a tak i v konkurenci si Sam odnesl třetího CAJCe a tím splnit podmínky pro udělení slovenského junior šampiona krásy. Po posouzení všech kerníků šel Sam opět o BOB, ale tentokrát jen s Montym. Ve fenách CACIB paní rozhodčí nezadala, a tak to dnes bylo 50 na 50. Jednou se s Montym prošli po kruhu a paní rozhodčí měla jasno. Dnes se líbil víc Sam a získal svého prvního BOBa. Panička jen zářila štěstím a Sam dostal zbytek párečků za odměnu, krásnou medajli, akorát pohár za BOB nám nedali. Museli jsme proto čekat do 15 hodin na závěrečné soutěže. Sam šel do závěrečného kruhu dvakrát. Jednou o nejlepšího mladého psa a podruhé ve 3.skupině FCI. Ani jednou neměl štěstí, ale odnesl si za BOB krásný pohár. Pak už jsme na nic nečekali a vyrazili k domovu.

 

IMG_5560.JPG
IMG_5727.JPG
IMG_5733.JPG

Rozhodčí: Natalija Leonova (RUS)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC SK, Kvalifikace Cruft 2010

Na výstavu do Bratislavi jsme tentokrát vyrazili v plném počtu - já, Sam a panička. Jeli jsme už v pátek, protože bylo krásné počasí a byli jsme ubytováni na Zlatých pískách, užívali jsme si vody a klidného prostředí kempu. V sobotu jsme všichni vyrazili na bratislavské výstaviště. Přijeli jsme tak akorát na otvíračku, takže jsme parkovali přímo před naší halou. I když šli kerni na posuzování mezi prvníma, měli jsme dost času na prohlédnutí hal, stánků a agility, které se zde také běhalo. Se Samem jsme jen koukali jak jim to šlo a panička nám tyto běhalé a mrštné psíky dávala za příklad. Kolem 10 hodiny jsme se začali pomalu chystat do kruhu. Tentokrát jsem tu byl jen na výletě, takže česání a příprava na vystavování mě tentokrát minula. Panička Sama pořádně načesala a celá natěšená a trochu nervózně přešlapovala před kruhem. Ve třídě mladých byl Sam sám, a tak bylo z poloviny vyhráno - i když nikdy nevíte jak to dopadne. Ale naštěstí se Sam docela líbil a hezky chodil. Jediné co mu paní rozhodčí vytkla byli vytočené tlapky, ale to u nás kerníků není nic zvláštního. Panička jen zářila, Sam dostal svého druhého CAJCe a pořádnou odměnu. Po posouzení všech, šel Sam ještě o BOB s Montym a Fency. Vítěze plemene si odnesl Monty, protože Sam byl prý ještě moc mladý a Fency zase bez života. Ale to nám vůbec nevadilo. Úkol jsme splnili a k CAJCovi Sam navíc získali kvalifikaci na anglický Cruft. Dostal krásnou medajli a jeli jsme zase zpátky za Zlaté písky - trochu si odpočinout. Odpoledne jeli ještě Sam a Monty na závěrečné soutěže, ale ani jeden neměli štěstí, tak snad příště. Večer jsme už jen odpočívali a váleli si šunky v kempu.

 

Yester - Cruft.jpg
IMG_5290.JPG

Rozhodčí: Stanislav Bučko (SK)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1

Hned po pražské výstavě jsme se naskládali do auta - já, Fency, Bíba, Katka, Miloš a panička a vyrazili směr Slovensko - Bánská Bystrica. Cesta byla opravdu dlouhá a úmorná, a tak jsme do hotelu dorazili kolem 8hodiny večer. Pokoj byl moc hezký. Před spaním jsme dostali všichny nabaštit, šli jsme se vyvenčit, a pak jsme všichni zalehli a probudili se až ráno. Neděle se opravdu, co se týče počasí, povedla. Bylo krásné slunečné ráno. Výstaviště bylo nedaleko hotelu na místním koupališti. Ale bohužel všechny bazény byli vypuštěné, takže slibované koupání se nekonalo. Kerníci šli naštěstí hned jako druhé plemeno. Kolem 10 hodiny jsem natupoval do kruhu. Opět jsem měl být ve třídě mladých s Alexem, ale ten nedorazil, a tak jsem trochu doufal v úspěch. Ten se bohužel nekonal. Panu rozhodčímu jsem moc do oka nepadnul - zdál jsem se mu moc dlouhý a nechodil jsem podle jeho představ, a tak jsem si odnesl známku výbornou, ale bez titulu. Panička byla sklamaná a já vlastně také. Když už jsme se vydali tak daleko mohl mít aspoň trochu slitování a titul zadat. Ale pan rozhodčí je prostě pan rozhodčí a s jejich výroky nic neuděláme. Počkali jsme na výsledky ostatních kernů a žádná velká překvapení se nekonala. Většina kerníků si odnesla výborné bez titulu a BOB dnes zístal Mambo - gratulujeme:o) Po posouzení jsme na nic nečekali všechno zbalili a vydali se na dalekou cestu domů. Cestou jsme dělali dost zastávky a tak jsme domů dorazili kolem 7 hodiny. Musím říct, že tento víkend byl poměrně dost náročný.

111 101.jpg
111 156.jpg
111 164.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one