Rozhodčí: Brigita Kremser (SLO)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC SLO, CACIB, BOB

Minulý rok, ale na jaře, byl ve slovinské Celji můj kamarád Gas, a tak jsem si to sem také musel jet vyzkoušet. Jeli jsme společně s Luckou a jejíma holkama Kenie a Kamei. Z holek jsem měl velkou radost, i když ony ze mě moc ne. Cesta byla docela dlouhá, ale jelikož jsme jeli přes noc mohli jsme všichni spát a ráno jsme se už probudili na výstavišti. Bylo krásné počasí a přijeli jsme úplně akorát na otvíračku. Naší halu a kruh jsem našli bez problémů a pak už následovalo jen obvyklé čekání. Dnes jsme čekali opravdu dlouho, protože jsme šli jako předposlední plemeno. Posouzení jsme se dočkali až kolem 14 hodiny. Kerní plemeno jsme zastupovali pouze mi 3. Já jsem šel v mezitřídě (sám). Paní rozhodčí jsem se moc líbil, i když jsem dnes vůbec nechodil, ale i tak byla se mnou spokojená a zadala mi mého prvního CAC a CACIB. Pak šli na posouzení holky a i ony byli úspěšné. Obě získali CAC a Kamei CACIB. Nakonec jsem šel s Kamie o BOB, které jsem také získal. Takže dnes jsem splnil svůj úkol na výbornou. Po posuzování jsme už na nic nečekali a vydali se do našeho hotelu. Měli jsme objednané ubytování ve stejném hotelu jako minulý rok s Gasem. Krásný pokoj s obrovskou koupelnou a postelí. Odpoledny bylo opravdu krásné počasí, a tak jsem vyrazili na procházku do města. Prošli jsme krásné uličky se starými domy a došli jsme až k řece, kde jsme byli všichni vypuštěni a rádně jsem se proběhli a vykoupali:o)

Rozhodčí: Robert Kanás (SK)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Mladá Boleslav naštěstí není daleko, a tak jsem na cestu nemusel do přepravky. Ležel jsem na zadním skle a koukal na cestu. Cesta utíkala rychle a za chvíli jsme byli na výstavišti. Opět jsme přijeli brzo, takže jsme museli chvíli čekat venku před halou než jí otevřou. Aspoň jsem měl dost času pozdravit všechny kerny, co také byli nedočkaví a přijeli brzo. Největší radost měl Morris a Bíba, kteří jsou také pořádní vítací kerni. V 8 hodin jsme byli vpuštěni do haly. Panička nám postavila stůl a skládací boudičku do které jsem se šel hned ubytovat a čekat na naší chvíli. Během čekání nás panička vzala na krátkou procházku po výstavišti a také si opět neodpustila česání. Kolem 9:45 začalo posuzování. Jako první kerni šli ve třídě mladých Morris a Zerrow, kde byl Morris úspěšnější a vyhrál třídu mladých. Po nich jsem nastoupil já v mezitřídě. Ve třídě jsem byl sám. Udělal jsem jedno kolečko, a pak jsem šel k panu rozhodčímu na stůl, kde mě čekala důkladná prohlídka a proměření. Pan rozhodčí kontroloval snad všechno - velikos hlavy, nasazení ocasu. záda, nohy, zuby. Pak jsem šel rovinku a ještě jedno kolečko. Pan rozhodčí se skoro pořád mračil a nevypadlo to moc nadějně, ale dopadlo to skvěle, protože mi pan Kanás zadal výbornou 1 a Vítěze třídy. Po mně nastoupil Monty ve třídě otevřené, kde také získal vítěze třídy a nakonec Gas ve třídě vítězů společně s Leonem. Gas také zvítězil s titulem vítěz třídy. Nakonec jsme šli všichni vítězové tříd o Krajského vítěze. Akorát panička nás oba vést nemohla a tak zaskočila Katka (děkujeme) a vedla Gase. Všichni jsme se moc snažili a pan rozhodčí si zase nemohl vybrat, ale nakonec jsem se mu asi dnes nejvíce líbil já a získal jsem titul Krajský vítěz. Radost byla opravdu velká, protože jsem dnes dodělal Klubového junior šampiona KCHMPP. Při předávání posudků pan rozhodčí řekl, že si nás pamatuje z jarní Nitry, kde ví že mi dal Výbornou bez titulu. Říkal, že mám stále mírně klenutá bedra. Ale i tak jsme byli z dnešního velkého úspěchu moc štastní. Panička nám po posouzení došla pro krásné poháry za vítěze tříd. Všichni kerní odjeli a jen my jsme zůstali do opoledních soutěží. Soutěže začínali ve 14 hodin (tentokrát byli přesní). Šel jsem v soutěži o nejlepšího psa výstavy. Psů nastoupilo do kruhu opravdu hodně asi tak 25. Doslal jsem se do užšího výběru, ale dál už ne. Ale nevadí, tředa příště:o) Při odchodu z kruhu jsem dostal krásný pohár za krajského vítěze.

DSC08567.JPG
DSC08562.JPG

Rozhodčí: Maite Gonzalbo (E)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CC

Rozhodčí: Marie Hogarty (IRL)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Sam VT.jpg
Sam-gratulace.jpg

Rozhodčí: Borsfai Csaba (HU)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC HU

Poslední pokus na junior šampiona Maďarska. Na cestu jsme se vydali už v sobotu a jela s námi i Lucka, Monty a Kamei. Cesta byla docela v pohodě a asi tak za 5 hodin jsme byli na místě. Zajímavé bylo, že jsme cestou do maďarského Estzergomu jeli přes Slovensko - Maďarsko - opět Slovensko - a Maďarsko. Akorát penzion, kde jsme měli být ubytovaní, jsme nemohli najít. Ale díky jazykovým znalostem Lucky jsme se zeptali a nakonec jsme ho našli bez problémů. Byl to krásný malý penizonek se zahradou plnou levandule. Po zabydlení jsme vyrazili do okolí na procházku. Bylo tu moc hezky, a také jsme si aspoň trochu protáhli nožičky po tak dlouhé cestě. Pak jsme dostali papání a šli spinkat. Ráno jsme nemuseli vstávat brzo, a tak bylo celkově v klidu. Šli jsme opět na procházku a paničky si pak došli na snídani a vyrazili jsme na výstaviště. Cesta byla hezky značená, takže jsme vůbec nezabloudili a přijeli jsme tak akorát. Výstaviště bylo na místním hřišti, měli tu krásně posekanou trávu, tak akorát pro nás menší pejsky. U našeho kruhu bylo poslední místečko, kde jsme rozložili náš stan. Lucka došla pro katalogy, kde jsme se dozvěděli je zde místní fena ve třídě mladých. Takže jsme všichni byli sami. Na posuzování jsme šli jako druhé plemeno po jack russel teriérech. Podle katalogu jich bylo docela dost, ale když polovina ze psů nenastoupila, tak začali paničky trochu zmatkovat. Ale všechny nás stačili připravit a já šel opět jako první. Neudělal jsem ani jedno kolečko a pan rozhodčí si mě vzal na stůl. Byl moc příjemný a s posuzováním se moc nepáral a asi tak za 2 minuty jsme odcházeli. Panička z toho byla trochu zmatená, ale nesla s sebou dvě kartičky - jednu s výbornou a druhou s mým třetím CACJcem, a tak jsme splnil podmínky pro maďarského junior šampiona:o). Jupí další šampion do sbírky. Po mě nastoupil Monty a Kamie, kteří si také odnesli CAC. Maďarská fena dnes dostala výbornou bez titulu. Nakonec jsme šli já, Monty a Kamei o BOB. Dnes se panu rozhodčímu líbil nejvíc Monty a dostal BOB. Všichni jsme byli s výsledky velice spokojení a naše úkoly se kterými jsme sem jeli jsme splnili na 100%. Po posouzení jsme se hned zbalili a jeli domů, aby jsme tam byli co nejdříve.

Rozhodčí: Eugeny Kaplyauskas (RUS)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC CRO

Rozhodčí: Jorge Nalleum (UY)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC CRO

Rozhodčí: Nina Karlsdotter (S)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC CRO, Junior BOB

Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 2

Dnes ráno, když jsme se chystali na odjezd na výstavu přijela teta Jitka a přivezna "zlou tetu" Kamei. Panička dnes dostala za úkol nejen vystavit nás dva, ale také ještě Kamei, protože Lucka byla na nějaké jiné výstavě. Měl jsem velkou radost, že jí vidím, ale Kemei nebyla stejného názoru a hned mi ukázala její krásné bílé zoubky. Cestou jsme byli oba zavření v přepravkách, akorát Gas byl volně. V Mladé Boleslavi jsme byli za chvíli. Panička toho dnes měla opravdu hodně, a tak musela jít z auta do výstavní haly na dvakrát. Nejdřív jsme šli my a všechny věci a pak Kamei. V hale ještě skoro nikdo nebyl, a tak jsme se usídlili přímo u vchodu, aby panička nemusela lítam moc daleko. Kerníci šli na posuzování asi jak 3. plemeno. Panička tak měla dost času na přípravu nás všech. Já jsme šel do kruhu jako první. Ve třídě mladých byla zase docela velká konkurece - 4 psi. Paní rozhodčí jsem se líbil, ale nemohla se rozhodnout mezi mnou a Alexem. Mně vyčítala klenutá bedra a Alexovi horší přední frontu, ale nakonec zvítězil Alex. Pak šel Gas, který šel do kruhu celkem 3x a nakonec Kamei. Ta šla ve třídě šampionek, kde měla jednu konkurentku - Vanessu od Fossinky. Panička si ale vedla moc dobře a Kamei hezky spolupracovala a moc hezky chodila i stála, a tak si holky vyběhali Národního vítěze. Nakonec šli Alex, Gas a Kamie o BOB - zvítězil Alex. Po posouzení jsme ještě chvíli čekali v hale, protože venku hrozně pršelo a ne a ne přestat. A tak asi po 15 min. čekání, jsme všichni vyrazili do deště. Byli jsme pěkně promoklý, protože pršelo opravdu hodně. Ale to nám moc nevadilo, protože jsme přece kerny - psi do nepohody a také bylo teplo a aspoň jsme byli pěkně osvěžení:o) Celý mokrý jsme se naložili do auta a jeli domů.

Rozhodčí: Susanne Kuratko (A)

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 2

Na dnešek jsme se všichni krásně vyspali a ani jsme nemuseli tak brzo vstávat, protože jsme byli ubytovaní asi 70 km od Vídně. Takže jsme všechno v klidu naskládali do auta, došli na krátkou procházku a mohli vyrazit dál. Asi za hodinu jsme byli na místě v hotelu v Gross-Enzersdofu. Pořadatelé tu měli opět všechno krásně připravené a jelikož jsme tu byli skoro první vybrali jsme si místo hned u kruhu, kde jsme měli krásný rozhled. Čas čekání na posuzování si dnes panička vyplnila otrimováním Gase. Dnes se totiž nevystavoval, a tak mohl schodil chlupy. A kolik psů si může říct, že se jel do Rakouska nechat otrimovat?:o) Na výstavě bylo poměrně dost kerníků a ve třídě mladých jsem měl jednoho konkurenta. Paní rozhodčí byla opět moc příjemná. V kruhu jsem se dnes choval jako správný výstavní pes - hezky jsem chodil a stál v postoji. Ale ani to mi nepomohlo a dostal jsem výbornou 2. Ještě jsme počkali jak podadnou holky a Monty - Monty dostal CACA a Fency res. CACA. Po posouzení jsme na nic s paničkou nečekali a vydali směr domov. Za tento víkend bylo výstav až dost.

 

Gross 1.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one