Rozhodčí: Istvan Csik (HU)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC SK

Rozhodčí: Jaroslav Kubala (SK)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC SK, CACIB

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Dnešní pražská výstava v Letňanech byla moc fain, že jsme nemuseli nikam daleko cestovat. Na výstavu nás odvezl páníček a vyložil nás přímo před bránou výstaviště. Rovnou jsme zamířili k našemu kruhu č. 34, kde už byli všichni naši kamarádi a jejich páníci. Hned jsem se se všemi pořádně přivítal, až jsem radostí Milošovi trochu označkoval kalhoty - moc se za to omlouvám, ale v návalu radosti mi to nějak ulítlo:o) Posuzování dnes začalo docela přesně kolem 9. hodiny. I když všude na internetu i v katalogu byla napsaná paní Štursování nakonec se nám rozhodčí změnil a do kruhu přišla paní Letáčková. Po třídě mladých jsem nastoupil já v mezitřídě společně se 3 psi. Moje třída byla dokonce mezinárodně obsazená psem z Neměcka Valentino Cairn-Lady´s, psem z Polska a Alexem z Moravy. Na posouzení jsem šel jako první a paní rozhodčí jsem se opět líbil a moc mi chválila srst, ale jediný nedostatek byla moje ještě krapet klenutá bedra, na které jako zkušená rozhodčí i přes dostatečně dlouhé chlupy přišla (ale to se do příštího roku snad už spraví). Po posouzení všech jsme šli ještě jedno kolečko a paní rozhodčí určila pořadí. První byl Valentino, druhý jsem byl já s výbornou 2 a res. CAC, třetí polský pes (nepamatuju se jak se jmenoval) a čtvrtý Alex. Panička měla ohromnou radost, že i v takové konkurenci jsem si vedl tak výborně. Po nás nastoupila třída otevřena a nakonec šampioni, kde šel i Gas a svojí třídu vyhrál a dostal CAC. Po posouzení všech psů nastoupili Valentino, Monty a Gas o CACIB. Vyhrál Valentino a jelikož jsem v mezitřídě byl za ním s res. CAC Katka mě vytáhla z boudičky a šel jsem ještě bojovat. Ale dnes se paní rozhodčí líbil víc Monty a titul zadala jemu - gratulujeme:o) Ve fenách paní rozhodčí řádila jako černá ruka. Většinu fen vyhodila se známkou dobrá. Tak přísné hodnocení jsme ještě nezažili. Ale i přesto nakonec paní rozhodčí vybrala BOB. Po posouzení jsme se šli konečně projít ven a protádnout si trochu nožičky. Šli jsme se podívat na agility, kde startovali naši kamarádi, a tak jsem je byli pořádně pozdravit. Pak jsme si ještě prošli výstavu, ale mezi tolika lidmi se moc chodit nedalo, a tak jsme koupili jen nějaké maličkosti. U našeho kruhu zbyli už jen Cherýnovi a Petra, se kterými jsme se rozloužili jeli domů.

Rozhodčí: Miroslav Václavík

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Na výstavu do Českých Budějovic jsme se vydali s Petrou, Morrisem a Leonem a ještě s novými pasažéry Romanou a její kolií Samem. Do Českých Budějovic jsme tentokrát přijeli načas a to se nám moc nevyplatilo, protože už tu byly fronty na parkování a ještě jsme zaparkovali docela daleko od naší haly. Při hledání haly jsme byli trochu ztracení, ale po jednom telefonátu paničky jsme už přesně věděli kam jít. V hale F1 na náš už čekala Lucka s Kamei a Montym a Katka s Bíbou. Bíbu jsem moc ráda viděl, ale ona se na mě tentokrát moc mile netvářila. Ale nevadí - já se jen tak odradit nenechám. Jelikož za 30 minut jsem měl jít do kruhu, panička nás oba hned začala česat a gelovat, abychom byli připravení. Chvíli po 9:30 začal pan Václavík posuzovat. Nejdřív šel pes ve třídě mladých, a pak jsem nastoupil já v mezitřídě společně s Alexem Honey Eli. Alex šel na posouzení první. Pan rozhodčí ho hned zhodnotil a zadal známku. Dnes se Alexovi bohužel moc nevedlo, a tak šel hned z kruhu ven. Pak jsem šel já. Nejdřív na stůl, kde si mě pan rozhodčí a jeho asistentka pořádně prohlédli. Pak jsem šel rovinku tam a zpátka a do postoje. Pan rozhodčí mě hodnotil velice kladně a žádnou velkou chybu mi nevytknul - akorát mám podle něho střední hrudník, ale uměrný k věku. Po mě šla třída otevřená, kde si můj kamarád Morris vyběhal titul CAC, a pak nastoupil Gas ve třídě šampionů společně s Leonem. Gas moc hezky chodil a tak se mu povedlo vybojovat CAC, čímž dokončil českého Grand šampiona. Dnes trochu nezvykle jsme po psech nešli o CACIB, ale pan rozhodčí nejdřív odposuzoval všechny feny, a pak až si nás pozval znovu do kruhu o CACIB. Šel jsem já s paničkou, Gas s náhradní handlerkou Katkou a Petra s Morrisem. Ještě jednou jsme šli všichni rovinku (já dokonce dvakrát) a bylo rozhodnutu. Dnes jsem se nejvíc líbil já a získal jsem už můj třetí CACIB. Gas skončil na 2. místě s res. CACIB. Pak nastoupily feny o CACIB a nakonec jsem šel do kruhu ještě jednou o BOB. Šel jsem já, Dafné od Jany Kadnárové a Kamei. Pan rozhodčí nás všechny ještě jednou krátce zhodnotil a BOB zadal Kamei, která z nás (mladých zvířat) byla nehotovější. Po posouzení jsme se šli projít po výstavě, kde nám panička koupila nějaké dobrůtky. Došli jsme si pro ceny - dostal jsem krásný zelený pohár a kokardu. A mohli jsme vyrazit domů.

Rozhodčí: Věra Machátová

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 3

Rozhodčí: Pavol Seman (SK)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

První světová výstava, na kterou jsem se já i panička vydali do nedaleké Bratislavy - Slovensko. Gase jsem pro tentokrát nechali doma. Vstupní poplakty byly opravdu vysoké, a tak jsem si to šel vyzkoušet jen já. Kerníků bylo hlášených neuvěřitelných 98. Tolik kernů jsme pohromadě ještě nikdy neviděli. Všechny třídy byli opravdu hodně obsazené - v každé třídě kolem 10 - 15 kernů. Akorát v mezitřídách jich v poměru s ostatními bylo málo. Posuzoval dlouholetý chovatel kernů na Slovensku Pavol Seman. Vše začalo podle plánu v 10 hodin. A jako první nastupovali psi ve třídě dorostu, mladých a mezitřída. V této třídě jsem měl další 3 konkurenty - z Česka, Slovenska a Německa, takže opravdu konkurence z celé Evropy. Posuzování probýhalo důkladně a přesto rychle. Nejprve jsme udělali několik koleček a pak si pan rozhodčí vzal každého na stůl. Pan rozhodčí se zeptal na můj věk a pak mě celého prodrbal. Posudky se nepsali, a tak to šlo opravdu rychle. Nakonec jsme udělali ještě jedno kolečko a zadávalo se pořadí. Skončil jsem na krásném druhém místě s výbornou a titulem res. CAC hned za psem z Neměcka. Panička byla radostí bez sebe, protože takový výsledek ze světové výstavy opravdu nečekala. I paní chovatelka Monika Knöpfli, která se na mě byla před posuzováním podívat, měla radost a celou dobu co jsem byl v kruhu mi pořádně držela palce. Pak panička ještě čekala jestli náhodou nepůjdu o res. CACIB, ale nešel jsem a tak pro mě světovka skončila. Samozřejmě ne doslova, ale dívali jsme se na ostatní kerní krasavce. Musím říct, že všichni kerni byli opravdu moc moc krásní a nezávidím rozhodčímu, který z nich musel vybírat ty nejkrásnější. Nám s paničkou by se opravdu líbili všichni:o) Ale je pravda, že vítězové měli něco navíc než ostatní a byli opravdu nádherní. Posuzování trvalo asi do 13 hodin. Po skončení mi panička došla pro krásnou medaili a diplom. Ještě naposledy jsme si prošli stánky plné krásný věcí a vyrazili na zlaté písky, kde jsme byli ubytovaní. Světová výstavy byla opravdu super zážitek se skvělou atmosférou a doufám, že nebyla naše poslední.

Kopie - DSC00253.JPG
2.místo.JPG
Sam+kok.JPG

Rozhodčí: Peter Machetanz (D)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 4

Intera1.jpg
Intera2.jpg

Rozhodčí: Janice E. Campbell (AUS)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Sam K1.JPG
Sam K2.JPG
Sam K3.JPG

Rozhodčí: Walter Jungblut (D)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC, res. CACIB

Sam1.jpg
Sam2.JPG
Sam 3.JPG

Rozhodčí: Luis Gorjao Henriques (P)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC SLO, CACIB

Druhý den ve Slovinsku začal trochu mlhavě, ale i to se nakonec vybralo a přes den svítilo krásně sluníčko. Na výstaviště jsme vyrazili opět na otvíračku, aby jsme zabrali dobré místo u kruhu. Dnes jsme byli ve vedleší hale než včera a měli jsme snad ten největší kruh na výstavišti. Šli jsme opět jako poslední a čekání bylo opět dlouhé. Čekání jsme si trochu krátili aspoň několika procházkami (ale bohužel jen chodníky a žádná tráva). Já jsem si aspoň užíval spousty psích kamarádů. Setkali jsme se tu i s jednou kerní slečnou, která se byla na výstavě jen podívat. Kolem 13 hodiny jsme šli konečně do kruhu. Já jsem šel opět v mezitřídě. Dnes jsem chodil trochu lepší než včera, akorát oproti včerejšku jsem musel stát dlouho v postoji, což mě opravdu moc nebaví, ale i tak byl pan rozhodčí se mnou spokojený a zadal mi mého druhého CAC a CACIB. Po mě šli opět holky. Všechno probíhalo obvykle až na BOB. To už nás pan rozhodčí do kruhu nepozval a začal posuzovat další plemeno. Paničky nechápali co se děje, a tak se šli ozvat, že na BOB zapomněli. Vedoucí kruhu byla také trochu zmatená, protože myslela že se vybral už předtím, ale to byl CACIB. Bylo to opravdu hodně zamotané, ale nakonec i o BOB jsem šel společně s Kamei, která se dnes líbila víc a BOB získala. Po posuzování jsme všechno rychle sbalili a vyrazili na dlouho cestu domů.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one