Rozhodčí: Mats Lindborg (S)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

DSC09866.JPG
DSC09898.JPG

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Po dlouhé letní přestávce jsme si naplánovali návštěvu bráchy paničky v Chebu a u té příležitosti jsme zavítali na krajskou výstavu v Karlových Varech. Na výstavu jsem byl přihlášen jen já (ale Sama jsem také vzali, aby mu doma nebylo smutno), protože to byla jen výstava o účasti, a tak jsem se vrátil na místo činu, kde jsem v roce 2007 slavil svůj první velký výstavní úspěch - vítěz třídy mladých a také jsem tu dostal svojí první medajli:o) (od té doby se počet cen trochu rozrostl). Na výstaviště jsme dorazili kolem 8. hodiny. Parkoviště bylo ještě téměř prázdné, a tak jsme zaparkovali nedaleko našeho kruhu. Na dnešní výstavě byli přihlášeni jen dva kerníci. A to já a Samův syn Dandy - Jack. Paní Krausová s Jackem už byli u kruhu. Drželi nám krásné místečko u vchodu do kruhu s pěkným výhledem. Když jsme rozbalili věci já se Samem jsme se ubytovali v naší přenosné skládací boudičce a panička se pustila do doúpravy Jacka. Pak majitelům vysvětlila jak na vystavování. Aby mi to nebylo líto, pak jsem přišel na řadu já a česání a doúpravě jsem se také nevyhnul. Před kerny bylo asi tak 20 psů, ale naštěstí jsme dlouho nečekali. Pan rozhodčí byl kupodivu docela rychlý. Jako první šel na řadu Jack se svojí paničkou. Jack i panička měli dnes svojí premiéru, ale všechno zvládli na jedničku. Jack se panu rozhodčímu velice líbil a také mu napsal moc hezký pousdek a zadal známku Velmi nadějná 1. Všichni jsme měli velkou radost. Pak jsem nastoupil do kruhu já. Pan rozhodčí mě také choválil a jediné co mi vytknul, že mám trochu světlejší oči. Ale i tak mi zadal titul Vítěz třídy a Krajského vítěze. Po posouzení jsme si došli zapsat výsledky a pro medaili, která byla za vítěze třídy. Pak jsme se rozloučili a s dobrou náladou vyrazili konečně do Chebu, kde už na nás všichni čekali. Páníci si dali oběd a já se Samem jsme odpočívali na zahradě. Odpoledne kolem 14:30 jsme opět vyráželi zpět do Karlových Vyrů, ale při odjezdu nás trochu zdržela Petra, která zrovna volala. Panička se vykecávala a vykecávala a tak jsem na výstaviště přijeli pozdě a soutěž o nejhezčího psa výstavy jsme asi tak o 3 minuty propásli. Při našem příjezdu totiž už vybírali užší výběr psů. Panička si trochu rvala vlasy, ale aspoň nám dali pohár za krajského vítěze a mohli jsme jet zase zpět do Chebu. To je trochu zákon schválnosti. Většinou mají odpolední soutěže spoždění, ale teď když jsme to spoždějí potřebovali všechno bylo načas. Ale i tak to byla dnes velice podařená výstava a velice příjemně strávený den s přáteli. 

Karlovy Vary 2010 043.JPG
Předvádění musí být hlavně zábava
Předvádění musí být hlavně zábava
<p>Jack (Dandy) s paničkou svojí první výstavu zvládli na 1*</p>

Jack (Dandy) s paničkou svojí první výstavu zvládli na 1*

Rohodčí: Olga Hrabáková

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC

DSC03374.jpg
DSC03369.jpg
Třída vítězů
Třída vítězů

Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy

Sam s Gasem o krajského vítěze
Sam s Gasem o krajského vítěze

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Na Brněnskou výstavu mě panička přihlásila kvůli paní rozhodčí Letáčkové, které jsem se vždycky líbil, a tak čekala nějaký úspěch. Ale po tom co předváděla v ostatních třídách, kde většinu psů vyhodila s VD (což se nevyhlo ani Samovi), jsem měl trochu obavy o mojí reputaci. Ale naštěstí to dopadlo poměrně dobře. Do kruhu jsme šli 3 šampioni. Já, Brent a pes z Finska. No a jak myslíte, že to dopadlo. Brent byl na 3. místě a já s finem jsem udělali ještě pár koleček, aby se paní rozhodčí rozhodla. No a samozřejmě to vyhrál fin. Ale já jsem aspoň dostal výbornou 2 a res. CAC. Z výsledku jsme byli skokojení, protože dnes se s tituli sakra šetřilo.

Brno_1_Gas.JPG

Rozhodčí: František Šimek

Třída: šampionů

Hodnocení: účast v základním kole

Konečně mě panička přihlásila na šampion šampionů. Jeden rok jsem tu byl jako divák, protože jsem byl ještě malé a ošklivé káčátko, kterému nikdo nechtěl zadat titul natož šampiona. Minulý rok se paničce nechtělo platit tolik peněz a tento rok jí konečně přemluvila Petra od Morrise a Leona, a tak jsme vyrazili na přehlídku těch nejhezčích psů do Top hotelu Praha. Tento rok byla kerní skupina opravdu hodně obsazená. Do Top hotelu přijili junior šampioni Abygail a Morris a dospělí šampioni  já a Monty. Přihlášený byl ještě Brent od Cherýnů, ale kvůli sněhu a nefunčnímu autíčku se nedostavili. Na šampiona jsme si přijeli hlavně pro pohár, který se tu minulé roky rozdával za účast, ale aby v tom byl čert, tento rok se poháry samozřejmě nerozdály a dostali jsme "pouze" kokardu. Panička z toho byla sklamaná, protože se těšila na pohár, kterých není nikdy dost, a místo toho si odnesla kokardu. Ale na druhou stranu musíme uznat, že je docela povedená:o) A nesmíme si moc stěžovat, protože nám také, v rámci úspor, mohli dát jen pamětní diplom nebo stužku. Ale dost o cenách a necenách, abychom se také dostali k předvádění. Prostředí Top hotelu je opravdu na úrovni a to se také promítlo v oblečení handlerů, kteří měli na sobě krásně šaty, kostýmy nebo páni sušivé obleky. Panička tentokrát také nepřišla v džínách, ale vzali si konečně pořádné oblečení. Na "posuzování" jsme šli jako 3 plemeno. Dlouho jsem nečekali, protože většinou byli po jednom psu. Když přišla řada na kerníky, šel jsem do kruhu jako první. Všichni mi vyhrožovali, že mám chodit rychle jinam mě zašlápnou nebo mě kousnou do ocásku. A tak jsem se pořádně snažil, protože ocásek jsem už tento rok měl pochrouný. Všichni jsme se předvedli jako ti nejkrásnější, ale pan rozhodčí Šimek mohl vybrat jen jednoho. Každého z nás si samostatně prohlédl a slovně ohodnotil divákům kolem kruhu. Všechny moc pochválil a vyzdvihl jejich největší klady. Nakonec se mu ale nejvíce líbil Monty, který tak postoupil do výběru nejhezčích psů z FCI III. Jelikož nebylo na co čekat, zavolali jsme páníčkovi a jeli domů. Odpoledne jsem využili krásného počasí a šli si trochu zaskotačit na agility. 

IMG_3723.JPG
Z leva - já, Monty, Morris a Abygail
Z leva - já, Monty, Morris a Abygail
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one