Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CAC

Moje poslední výstava tento rok a jedna z posledních vůbec. Výstavy v Praze mám rád, protože se nemusí ráno brzo vstátat a cestování také odpadá. Na výstavu nás dovezl páníček, aby panička nemusela platit parkovné a stát dlouhou frontu na parkování. Kruh jsme znali, a tak orientace na výstavišti byla jednoduchá. U kruhu už byli skoro všichni kerníci a jejich páníci a paničky. Dnes bylo přihlášených rekordních 27 kernů. Teprve u kruhu jsme se dozvěděli, že dnes se nám opět změnil rozhodčí a místo paní Štursové, která měla dnes posuzovat, nás posuzovala paní Letáčková. Na jednu stranu jsme byli rádi, protože paní Letáčkové jsem se oba líbili, ale na druhou by bylo zajímavé poznat zase jíný názor. Ale nevadí. Posuzování začalo poměrně přesně po 9. hodině třídou mladých. Pak nastoupila mezitřída, kde šel Sam a další 3 konkurenti. I v poměrně obsazené třídě si vybojoval krásné druhé místo s res CAC. Pak nastoupila otevřená třída a nakonec jsem šel já ve třídě šampionů, kde jsme byli 3 psi. Obvyklá konkurence v podobě Brenta a Leona. Chodil jsem opět jako první za mnou Brent a pak Leon. Aspoň jsem byl rychle hotový v klidu čekal na verdikt rozhodčího. Nakonec jsme šli ještě jednou dokola a do postoje a ani dnes nás paní rozhodčí nesklamala a opět jsem u ní vyhrál a dostal CAC. Po posouzení jsem v kruhu ještě zůstal a šel s Valentinem Cairn-Lady´s a Montym o CACIB. Paní rozhodčí se líbili oba psi a právem CACIB zadala krásnému Valentinovi. Jelikož druhý v mezitřídě byl Sam. Katka se ho hned ujala, šli jsme všichni o res. CACIB, který získal Monty. Ve fenách byla paní rozhodčí poměrně dost přísná v hodnocení, protože tam zadala z 12 fen 5 dobrých. Což jsme ještě nikdy nezažili. BOB si nakonec odnesla krásná fena z Německa. Po posouzení panička došla zapsat výsledky a vyzvednout si cenu. Dnes jsem dostal jen já medaili, protože za res.e se nic nedávalo. Pak jsme si šli trochu protáhnout noždy a vyvenčit se ven a pozdravit naše kamarády na agility. Na výstavišti v halách bylo hooodně lidí a tak jsme naší obchůzku po stáncích trochu skrátili. Pak jsme se rozloučili s Cherýnovými, kteří paničce přinešli krásnou perníkovou chaloupku - děkujeme:o), a Petrou, kteří ještě jako poslední zbyli u kruhu a vydali se domů. 

Rozhodčí: Miroslav Václavík

Třída: Šampionů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, res. CACIB

Společná cestka do Budějovic byla v pohodě. Na kameráda kolii Sama jsem byl hodný, protože by bylo ještě přece jen štěňátko a z cesty byl poměrně dost vystresovaný. Já jsem dnes cestoval u paničky ve předu, protože v zádu už pro mě nebylo místo. Ale bylo to příjemné, protože jsem buď mohl koukat na cestu nebo jsem spal pod nohama paničky, kde na mě foukal krásně teplý vzduch. Na výstavišti byla docela fronta na parkování, ale nebylo tak hrozný a ke kruhu jsme se dostali poměrně v čas a bylo i dost času na naší přípravu do kruhu. Dnešní změna rozhodčího se nám s paničkou líbila, protože panu Václavíkovi jsem se vždycky docelá líbil, a tak jsme byli zvědaví jak dnes dopadnu. První šel Sam v mezitřídě, kde pozazit Alexe a dostal svého druhého CAC, pak šla třída otevřená a nakonec to nejlepší třída šampionů, kde jsme šli dva psi. Já a Leon. Leon si na mě sice dělat zálusk, ale já  jsem se nenechal rozházet a choval se jako pořádný výstavní pes. Po jednom kolečku jsem šel jako první na stůl. Pan rozhodčí mi nic nevytknul a ze stolu jsem šel rovinku. Po mě šel Leon, ale i když se panu rozhodčímu také líbil, dnes se mu bohužel nechtělo moc chodit a dnes jsem zvítězil já a posledním CAC z mezinárodní výstavy jsem splnil podmínky pro udělený Českého Grandšampiona:o) Dnes, po posouzení fen se šlo bojovat o titul nevyšší a to CACIB. Sam šel s paničkou a já s náhradní handlerkou Katkou a Morris s Petrou. I když jsme se všichni moc snažili CACIB si odnesl Sam:o) a já jsem dostal za ním res. CACIB, aby jsme si neměli co závidět. Dnes jsme dopadli hodně podobně a to výborně. Po vyhlášení BOB - Kamei - jsme si došli pro ceny - já jsem doslal krásnou kokardu a medaili a Sam kokardu a pohár. Prošli jsme si ještě stánky, kde nám panička koupila nějaké dobrůtky a vyrazili domů.

Rozhodčí: Věra Machátová

Třída: vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC

Konečně zase jednou výstava v ČR. Do Brna jsme vyrazili společně s Petrou, Morrisem a Leonem. Na výstavišti jsme chvíli bloudili, protože dostat se k naší hale a následně se probojovat ke kruhu, který byl v prvním patře, byl opravdu úkol nad úkoly. Ale nakonec se povedlo a všichni spěnění jsme se dostali k našemu kruhu číslo 9. Kruh byl opravdu maličký a ještě méně bylo místa kolem kruhu. Přišli jsme poměrně pozdě, a tak děkujeme Lucce, že nám tu udržela alespoň malé místečko a měli jsme kde rozbalit naší boudičku a stůl. Na výstavě byla i Bára s Charlotou a českomoravská vlčice Kenza, které jsme poznali na agy táboře v Lamberku. Největší radost z obou slečen měl samozřejmě Sam, který si s nimi chtěl opět hrát a dovádět, ale bohužel to dnes moc nešlo. Na posuzování jsme šli kolem 10 hodiny. Sam v mezitřídě měl konkureci 3 psů a skončil na krásném 3. místě s výbornou. Já jsem šel ve třídě vítězů společně s Leonem a Brentem. Po příchodu do kruhu jsme udělali asi tak 3 kolečka a postoj a paní rozhodčí už gratulovala paničce, jako že jsme na první místě. S paničkou jsme to moc nestíhali, protože jsme ani jeden nebyli na posouzení na stole, ale paní rozhodčí už měla jasno. Až potom co zadala tituly a určila pořadí začala psát posudky a to na nikoho z nás ani nesáhla. No, posuzování to bylo opravdu podivné, ale já si konec konců nemůžu stěžovat. Pak jsem šel do kruhu ještě jednou s Adarem a Montym o národního vítěze. Paní rozhodčí se asi nemohla rozhodnout, ale nakonec vybrala Adara, který pak i získal BOB. Dnešní styl posuzování paní rozhodčí nás trochu zarazil, protože s něčím takovým jsme se ještě za naší bohatou výstavní kariéru nesetkali. Po posouzení a prohlédnutí výstavních stánků jsme se sbalili a vyrazili směr domov.

Rozhodčí: Janice E. Campbell (AUS)

Třída: šampionů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC., res. CACIB

Druhý den v maďarském Komárnu bylo opět krásné počasí. Panička se dnes hooodně rozhodovala jestli mě má předvádět, ale nakonec zvítězila soutěživost a i dnes jsem šel do kruhu. Přece byl jsme se nevzdali bez boje. Dnes jsme já i Sam měli ve třídě konkurenci ze Slovenska. Sam v mezitřídě i já ve třídě šampionů jsme skončili na druhém místě s res. CAC. Akorát já jsem dnes byl opět trochu úspěšnější a získal jsem i res. CACIB.

V třídě šampionů s Marlinem at Impuls
V třídě šampionů s Marlinem at Impuls
Gas K2.JPG
Gas K3.JPG

Rozhodčí: Walter Jungblut (D)

Třída: otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB

Výstava v Maďarském Komárnu byla velice příjemná. Výstava se konala v prostředí vojenské pevnosti, která byla tak rozlehlá, že jsme se tam všichni psi a páníci vešli. Kerni šli na posuzování hned jako druhé plemeno, takže jsem moc dlouho nečekali. Dneska mi šlo opravdu o hodně. Panička mě také pořád česala a gelovala, abych byl ten nejkrásnější. Ve psech šel jako první Sam, který si z mezitřídy odnesl CAC. Já jsem dnes byl přihlášený to třídy otevřené, kde jsem neměli žádného konkurenta. Pan rozhodčí si mě pozval do kruhu, s paničkou jsme udělali jedno kolečko a šup na stůl, kde mě čekalo podrobné prodrbání celého těla. Panu rozhodčímu jsem se naštěstí líbil, a tak mi zadal CAC. Ve třídě šampionů šel také sám Marlin at Impuls, ale bohužel dostal VD. Nikomu špatné výsledky nepřeji, ale tentokrát se mi to opravdu hodilo, protože o CACIBa jsem šel jen já a Sam. Mě vedla panička a Sama Lucka. Už předem byli Lucka a panička dohodnutí, že Sam se nesmí předvést, abych CACIBa získal já. A opravdu se to Lucce povedlo. Samík se flákal a čmuchal u země, a tak se pan rozhodčí rozhodl, že CACIBa zadá mě a tím jsem konečně splnil podmínky pro udělení Interšampiona. Panička měla ohromnou radost, a já samozřejmě také, protože jsem dostal zbytek párečků a bylo mi slíbeno, že příští rok půjdu do výstavního důchodu:o) Nakonec jsem šel ještě s vítěznou fenou o BOB, ale fena byla bezkonkurenční, a tak BOB si odnesla ona. Ale to nám vůbec nevadilo, protože Sam i já jsme dnes splnili náše cíle na 100%.

Gas 1.jpg
A mám to v kapse - stal jsem se Interšampionem :o))
A mám to v kapse - stal jsem se Interšampionem :o))

Rozhodčí: Robert Kanás (SK)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborní 1, Vítěz třídy

Opět výstava v Mladé Boleslavi, takže jsme ráno nemuseli moc brzo vstávat. Kolem 7 hodiny jsme já, Sam a panička naložili všechny potřebné věci, jako stůl, skládací boudičku a batoh do auta a vyrazili směr Mladá Boleslav. Cesta byla krátka a asi tak za 45 min. jsme byli na výstavišti. Opět jsme přijeli brzo, takže jsme museli chvilku čekat před halou než nás do ní pustili. Vůbec to nevadilo, protože jsme se aspoň stačili pořádně přivítat se všemi kerními přáteli - Petru s Morrisem a Leonem (Leona teda moc nemusím), Katku s Milošem a Fency a Bíbou a Lucku s Montym a Kamei. Samík nevěděl koho má dřív vítat a já jsme si radši držel odstup. Největší radost měla Bíba, která se Samem tvoří krásný vítací pár:o) V 8 hodin otevřeli bránu haly a my se šli rozložit ke kruhu číslo 3. Po vybalení všech věcí jsem si šel s paničkou pro mého posledního, dlouho sbíraného, Klubového šampiona. Dostal jsem za něho krásný vééélký pohár s mým jménem a diplom. Posuzování začalo kolem 9:45. Z rozhodčího pana Kanáse ze Slovenska jsme měli všichni velký strach, protože já i Sam jsme o něho dostali výborné bez titulu, tak jsme byli moc zvědaví, jaké bude dnešní hodnocení. Nejdřív nastoupil Sam a po dlouhém posuzování a pečlivém prohmatání a změření si odnesl Vítěze třídy. Pak nastoupil Monty se stejným výsledkem a nakonec ve třídě vítězů já spoledně s Leonem. Dnes si na mě Leon trochu zasednul, protože na mě i v kruhu vrčel a chtěl mě kousnout. Ale já se nedal a jako poměrně dobře vychovaný pes jsem si ho nevšímal. Panička totiž měla párečky a to je mnohem lepší než se jít porvat. Po jednom kolečku jsem šel na stůl. Pan Kanás mě tam pořádně prohmatal a proměřil. Pak jsem měl udělat rovinku tam a zpět a zase dokola. Pak šel na posouzení Leon. Nakonec jsme udělali ještě jedno kolečko. Dnes jsem se líbil víc já a dostal jsem Výbornou 1 a vítěze třídy. Po tomto mém výtězství jsme šli všichny vítězové tříd o Krajského vítěze - Sam s paničkou, Monty s Luckou a já s náhradní handlerkou Katkou (za což panička moc moc děkuje:o)). Všichni jsme se moc snažili, ale dnes zvítězil Sam. Pan rozhodčí si paničku pamatovat z jarní Nitry, kde dal Samovi Výbornou bez titulu. Na mě říkal, že jsem elegantní, ale můj pohyb není zrovna idální. Ale to mi vůbec nevadilo, protože s tak skvělým výsledkem jsme dnes vůbec nepočítali. Oba jsme dostali za Vítěze třídy krásné poháry a čekali do odpoledních soutěží. Do soutěží nastupoval Sam o nejlepšího psa výstavy, ale dostal se jen do užšího výběru a bohužel se neumístil. Ale dostal krásný pohár a mohli jsme jet domů. 

DSC08587.JPG
DSC08596.JPG

Rozhodčí: Maite Gonzalbo (E)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Rozhodčí: Marie Hogarty (IRL)

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 3

Na krajskou výstavu v Rybníkách jsme se se Samem moc těšili, protože i když je to jen krajská výstava už i minulý rok přijelo hodně kerníků. Tento rok bylo přihlášeno 35 kernů a posuzovala dlouholetá chovatelka kernů z Irska. Počasí nám sice moc nepřálo - bylo zataženo, ráno pršelo a foukal silný vítr. Naštěstí já i Sam jsme byli zalezlí v naší skládací boudičce, kde nám bylo fain. První šel na posouzení Sam v mezitřídě, kde měl 2 konkurenty a svou třídu vyhrál. Pan nastoupila třída otevřená a nakonec třída vítězů, kde jsem se konečně mohl předvést. Ve třídě jsme byli 3 - já, Monty a Leon. Paní rozhodčí byla moc milá a důkladná. Celého mě prohlédla a nadiktovala posudek, který byl moc hezký. Nakonce jsme šli každý zvlášť rovinku a paní rozhodčí řekla výsledky. Nejdřív se panička domnívala, že jsem vyhrál, ale pochvíli kdy nastupovali vítězové tříd o Krajského vítěze mezi volanými jsem nebyl. Takže nakonec jsem skončil na krásném 3. místě s Výbornou. I tak jsem měl radost, protože dostat výbornou od odbornice na kerni opravdu potěší. O Krajského vítěze šel aspoň Sam společně s Montym a Birkim. Paní rozhodčí se chvíli rozmýšlela, ale nakonec se jí nevíce líbil Sam a získal od ní Krajského vítěze. Panička měla velkou radost:o) Po posouzení všech kernů všichni odjeli a zůstali jsme jen my a Lucka se smečkou. Sam šel do závěrečné soutěže o nejlepšího psa výstavy, kterou opět posuzovala paní Hogarty. Ale tam už takové štěstí neměl a neumístil se. Tentokrát jsme čekali na úplný konec výstavy a nejkrásnějšího psa celé výstavy vyhrál opravdu krásný jezevčík (krátkosrstý). Po skončení jsme se zbalili a všichni společně odjeli do nedalekého penzionu, kde jsme přespali na neděli, kdy jsme se opět vrátili do Rybníků na kurz trimování pod vedením paní Hogarty. 

Gas-postoj.jpg
Gas-před.jpg
Gas-stůl.jpg

Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Vítězů

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Národní vítěz

Rozhodčí: Jiřina Volšická

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, res. CACIB

Na výstavu do Brna jsme vyrazili jen s paničkou a Samem. Cesta byla celkem rychlá, ale já ji moc nevnímal, protože jsme jí celou prospal. Dnes se panička opravdu hodně snažila a byla u kruhu skoro první. Hezky jsme se tam rozložili a došli pro katalogy, kde jsme ještě dostali nějaké mňaminy. Na posuzování jsme šli poměrně brzy, a tak jsme nemuseli dlouho čekat. Sam šel první a v konkurenci si odnesl výborný 4. Já šel hned po něm. Ve třídě otevřené jsem byl sám. Paní rozhodčí byla moc hodná a moc jsem se jí libíl, a tak se zadáním titulu něměla žádný problém. Konečně jsem dotal svůj poslední CAC z mezinárodní výstavy a tím splnil podmínky pro českého šampiona. Jupí:o):o) Pak jsem šel do kruhu ještě jednou o CACIBa s Leonem. Paní rozhodčí jsme se líbili oba, a také se dlouho rozhodovala, komu titul zadá. Po dlouhém přemýšlení si CACIBa odnesl Leon a já dostal res. CACIB. Dnešní výstava se opravdu podařila.

Paní Volšická byla na pejsky moc hodná:o)
Paní Volšická byla na pejsky moc hodná:o)
Brno G2.JPG
S Leonem o CACIBa
S Leonem o CACIBa
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one