Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC

Na dnešní výstavu jsme s paničkou jeli jen proto, že už jsme si jí zaplatili, protože měla posuzovat paní Letáčková od které jsme naposled dostali VD. Moc nadějí jsme si nedávali. V mezitřídě jsme byli zase 2. Já a Taz od Fossinky. Společně jsme uděli 3 kolečka a pak každý jednotlivě na posouzení. Já už jsme ani nechodil rovinku, a to jsem si už říkal, že je vše ztracené. Ale překvapení bylo, když paní Letáčková ukázala prsem jako že jsme první a máme titul. Trochu šok, ale moc příjemný. Takže dnešní výstavou jsme dodělal juniorského šampiona KCHMPP. A toto byla moje první klubová výstava, kde jsme měl úspěch. Dostal jsem zase krásný malý pohárek. A za odměnu jsme si zašli na oběd do místní čínské restaurace. Sice jsme nic nedostal. Ale měli tu pohodlný koberec.

DSC04406.jpg
Prohlídka zoubků ......

Prohlídka zoubků ......

.....se mi vůbec nelíbila
Konkurence Taz od Fossinky
Konkurence Taz od Fossinky

Rozhodčí: Gabriella Havlíčková

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CACIB, kvalifikace na Crufts 2009

Na dnešní výstavu jsme moc daleko jezdit nemuseli. Jen pár minut jízdy autem a už jsme byli na výstavišti v Letňanech. Letošní Cruftová výstava se opravdu vydařila. Psů naštěstí moc nebylo, a tak už od začátku tam malinká naděje byla. Panička nenechala nic náhodě a pořádně mě před nástupem do kruhu potrápila na stole a česala a gelovala a česala až konečně jsme šli nařadu. V mojí třídě jsem byl s Brenten. Paní rozhodčí jsme vůbec neznali, a tak nevěděli, co od ní můžeme čekat. Ale posuzovala dobře a myslím, že ani neměla nějaký vyhraněný styl kerna. Na stole mi paní rozhodčí zase prohlídla zoubky a tak šup na zem a zase chodit. Tentokrát na mě ale panička vyzrála a vzala si s sebou mňamku za kterou jsem utíkal jako blázen. Takže v pohybu tentokrát opravdu problém nebyl. Nakonec jsem se paní rozhodčí víc líbil já a to díky celkové úpravě srsti a temeperamentu:o) Takže poslední titul na juniorského českého šampiona byl na světě. Dneska jsem šel ale do kruhu ještě jednou s Kriekem o CACIBa, kterého jsem také získal. Opravdu jsme nemohli věřit svým uším. Opravdu ho máme. Náš první Cacib. Sláva. A k tomu jako bunus kvalifikace na Cruft. Akorát ten BOB dneska jaksi nevyšel. No Kameika je prostě kočka. Při zápisu do PP jsme ještě dostali obrovský (můj nevětší) pohár a medajli. Dnešní den byl opravdu velice vydařený. Kéž by takových výstav bylo víc:o)

Crufts 2009.jpg
DSC04138.jpg

Rozhodčí: Peter Berchtold (A)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CACA, res. CACIB

Moje první zahraniční výstava:o) Cesta tam a zpátky byla poměrně dost dlouhá a úmorná. V jednom autě nás dneska jelo 4 psi a 4 páníčkové. Ale poskládali jsme se. I když holky, teda hlavně Fella a Kamei, mě dost utiskovali a občas i na mě zavrčeli, vlezl jsem si na zadní sklo, kde to bylo celé jen pro mě. Holky se tlačili dole a já to tam měl celé jen pro sebe:o) Dorazili jsme na místo poměrně dost brzo, a tak jsme ještě asi hodinu museli čekat než nás na výstaviště pustí. Výstaviště bylo z půlky rozestavěné, ale ta hotová část byla moc hezká. Všechno bylo krásně označené, takže i panička se vyznala, a to je už co říct:o) Kruhy byly pěkně označené, všude byly koberce, akorát byly trochu malé. Na posuzování jsme čekali asi 2 hodiny, ale rychle to utíkalo. Pomalu se sjížděli i ostatní kerníci a mi poznávali naše budoucí konkurenty. Všichni psíci byli moc hezký, takže po ráně z minulýho týdne, kdy nám p. Letáčková dala VD jsme si moc nevěřili. V mezitřídě jsem měl jednoho konturenta. Pan rozhodčí posuzoval opravdu důkladně. Na stole (krásný neklouzavý trimovací stůl) mě prohmatal ze všech stran, aby se přesvědčil jestli mi něco nechybí. V pohybu to už bylo horší, chodil jsem první a to se mi moc nechtělo. Ale nakonec jsme byli z výsledku hooodně překvapení. Panička měla ohromnou radost, že se konečně zadařilo, i když žádný pohár jsme nedostali, i tak to byl úspěch o kterém se nám ani nesnilo. Pak jsme se podívali i na ostatní kerní krasance a všem to moc slušelo. Jelikož jsme nemuseli čekat na odpolední soutěže hupli jsme hned to auta a hurá domů.

DSC03900.jpg
DSC03965.jpg
DSC03966.jpg

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Velmi dobrý 1

Po několika měsících jsem byl zase na výstavě. Dneska to bylo ale přece jen jiné. Jel jsem totiž v jiném autíčku než jsem byl zvyklý. No moc poholí jsem tam neměl, protože se nás v jednom autě tlačilo 4 lidičkové a 4 psi. No vlastně jen 3 psi - Kamei, Fency a já - jsme sedili na zadním sedadle a zadním skle a Sanny chudák byla zavřená v přepravce v kufru. Cestu jsem nějak přežil a byl jsem rád, že už jsme na místě a že si můžu trochu protáhnout nožičky. Na dnešní klubové výstavě bylo docela dost kerníků. Do poslední chvíle jsme nevěděli, kdo nás vlastně bude posuzovat, ale nakonec to byla paní Letáčková. Se mnou ve třídě měl být ještě Brent, ale nedorazit a tak jsem byl sám. No myslel jsem, že to máme v kapse, ale když jsme nastoupili do kruhu, moc se mi nechtělo chodit, protože to hrozně klouzalo a těch lidí a psů kolem - no byl jsem z toho trochu vyvalený. A taky to tak na hodnocený vypadalo. Dnes jsem si odnesl Velmi dobrý, a to za strmé úhlení zadních končetin. Tohle nám ještě nikdo nikdy nevytknul, takže další chybka do sbírky. Výsledek opravdu nebyl žádná sláva, a tak se pro příště musím víc snažit, ale panička taky musí víc uplácet. Zadarmo přece ani kern nechodí:o))

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one