Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, Národní vítěz

Dnes jsem byl poprvé ve třídě otevřené. Kde jsme měl jednoho konkurenta Arese ze Štramberka. Paní rozhodčí jsme se líbili oba a každý z nás měl nějaké přednosti. Já jsem byl podle paní rozhodčí více líbivý a elegantní a Ares zase vypadal jako opravdový pes jak má být. Nakonec rozhodlo, že Ares měl křivější tlapky než já (panička už se to naučila pořádně maskovat:o)). Takže CAC byl na světě:o) Radost byla obrovská:o) Nakonec jsem do kruhu nastoupil o národního vítěze s Leonem Sparkling Heart´s. Paní rozhodčí se rozhodovala opravdu dlouho. Nechala nás tam kroužit snad 5 koleček. U Leona se jí nezdálo předvedení, takže Národního vítěze jsem si dnes dostal já. A BOB mi utekl o vlásek. Ale i tak byl dnešek opravdu velice úspěšný:o) A odnesl jsem si krásný pohár a medajli:o) 

Rozhodčí: Miroslav Václavík

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC, res. CACIB

Dnes jsme se s paničkou vydali na dalekou cestu a úplně sami. Na dálnici jsme se potkali s Luckou a Katkou, ale jediné co jsme z jejich auta viděli byl kufr. Panička jela radši pomalu, ale jistě. Aby té náhody nebylo málo, potkali jsme se ještě na zastávce u McDonalda. Na výstaviště do Brna jsme dorazili v 7 hodin. Naštěstí už pouštěli do areálu, a tak jsme nemuseli čekat jako minulý rok. Zaparkovali jsme a šli do haly D, která byla skoro až na druhém konci výstaviště - pěkná dálka. V hale bylo vedro na umření a to bylo teprve ráno, chudáci ti co tam museli být až do odpoledne. Kerníci šli opět jako první hned v 9 hodin, takže žádné velké čekání:o) Ale trimování jsem zase neutekl. Katka se do mě pustila až ze mě chlupy lítaly, ale výsledek stál zato. Sice jsem měl trochu holé bříško, ale to brzo zaroste a hlavně jsem podle paničky vypadal mnohem lépe než se záclonkami, které kernům moc nesluší. Moc psů kernů na výstavě nebylo a tak hned po třídě mladých nastupovala mezitřída. V katalogu byli hlášeni 3 psi do této třídy, ale jeden nedorazil, žádná škoda, a tak jsme šli do kruhu jen já a Brent z Klče. Pan rozhodčí si nás nejdřív prohlídnul každého samostatně na stole a v postoji a pak nás oba porovnal v postoji. Dnes jsme se panu rozhodčímu líbil víc já a získal jsme Výborný 1 a CAC. Brent Výborný 2. Panička měla ohromnou radost z mého 2. CAC. Po nás měli jít ještě 2 třídy, ale žádný z nich tu nebyl a tak pan rozhodčí byl tak hodný, že vzal nejdřív feny a pak opozdilce. Ale dorazil jen Mambo do třídy šampionů se kterým se jsme utkal o CACIBa. Rozhodčí na nás dlouho koukal, ale nakonec ho získal Mambo a já res. CACIB. Radost byla obrovská, protože takový úspěch jsme ani nečekali. Ale samozřejmě v tom hrálo asi velkou roli i štěstí:o) Z dneška jsme si odvezl 2 krásné medajle. Po posuzování jsme si šli projít spoustu stánků, co zde byly. A kolem 14 hodiny jsme vyrazili zase zpět domů.

Brno.JPG
S Mambem o CACIBa
S Mambem o CACIBa

Rozhodčí: Branislav Rajic (SLO)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CACA

Dnes jsme se s paničkou vydali na dalekou cestu až do Rakouské Vídně. Cestování bylo opět hromědné, v jednom autě jsme se naskládali 3 psy (Kemei a Kenie) a 4 lidi (Lucka, Katka a p. Přibyl). Holky mě sice trochu terorizovaly, ale jinak cesta utíkala docela rychle a za 4 hodiny jsme byli na místě. Vesnička Gross-Enzersdort s krásným hotelem, kde se výstava tentokrát konala venku. Ráno tu bylo příjemné počasí ale přes poledne bylo vedro na padnutí (aspoň jsme se všichni krásně opálili). Opět jsme dorazili jako první, takže jsme měli spoustu času na odpočinek a prozkoumání okolí. V kruzích se už připravodaly poháry a medajle pro vítěze a kruhy se začínali pomalu plnit lidmi a psy. Na posuzování jsme šli jako 4 plemeno, kolem 10:30. Jelikož tu byla skvělá organizace všech pěkně odsejpalo. Z kernů jsem šel dnes první a v mezitřídě jsem měl jednoho konkurenta. Pan rozhodčí posuzoval dost pečlivě, na stole mě celého prohmatal, akorát mi vytýkal výšku a vytočení platek. Jelikož konkuret byl opravdu hezký, získal jsem dnes Výborný 2 a res. CACA. Z výsledku jsme měli radost a ještě jsme dostali na památku krásnou medajli. Nakonec bylo velké společné focení a odjezd domů.

DSC07476.jpg
Poháry pro vítěze
Poháry pro vítěze
DSC07501.jpg

Rozhodčí: František Polehňa

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 3

Dnes jsme na výstaviště dorazili o dost dřív. Panička to nějak špatně vypočítala a z kerňáků jsme dneska byli první. Ale netrvalo dlouho a dorazila i Lucka s holkama a Katka s rodinou, ale bez Fency, ta se už připravuje na mateřské povinnosti. Organizátoři nás dnes nechali trochu déle na čerstvém vzdoušku, protože do haly nás ne a ne pustit. Možná, že to bylo i lepší, protože jinak bych určitě skončil v boudě nebo na stole a takhle venku to bylo určitě lepší. Do haly nás teda pustili až v 8 hodin. Hned jak jsme se usídlili u našeho kruhu číslo 1, panička mi došla pro pohár. Ani jsem netušil, že pes nemusí chodit v kruhu a dostane, tak krásný pohár a ještě s vlastním jménem. Aby jste byli v obraze - pohár byl za klubového junior šampiona KCHMPP, na kterého jsme se musel snažit celý rok a pilně sbírat bodíky. Snažení se opravdu vyplatilo. Ale aby to nebylo bez problémů, na dilom mi napsali špatnou paničku. Takže nám slíbili, že diplom přepíší a pošlou poštou. Ale abych se dostal k vystavování. Kerníci šli dnes na posuzování jako první. Takže do kruhu jsme šli asi kolem 9:30. V mezitřídě jsme byli 3 psi: Arny Magic Cairn, Brent z Klče a já. Pan rozhodčí Polehňa si nás nejdřv prohlédnul všechny v pohybu a pak posuzoval každého zvlášť, ostatně jako vždy. Nakonec dlouhé rozhodování a výsledek - V1, CAC Arny, V2 Brent a na mě zbylo V3. A to jen kvůli tomu, že dávám nohy moc pod sebe. Jinak mi pan rozhodčí nic nevytnul. Sice výsledek žádná sláva, ale pohár a výbornou mám, takže co víc si přát. Po posouzení všech kerníků se páníčkové dohodli, že se pojedou naobědvat do číny do Horních Počenic (tam většina z nás bydlí nebo blízko). Lucka a holky, Katka s rodinou a my. V restauraci jsem si krásně odpočinul a připravil tlapky na odpolední řádění u rybníka - více výlety. Dnešní den výstavně moc úspěšný nebyl, ale byl zase moc příjemně strávení:o) 

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Moc pěkná krajská výstava, která se konala venku na sportovním stadionu. Dnes bylo opravdu velké horko, ale měli jsme štěstí a byli jsme schovaní pod střechou ve stínu, kde foukal příjemný chladivý větřík. Kerníků se dnes sešlo pouze 3. Z toho jsem byl jediný pes a 2 feny. Takže žádná konkurence. Ale obava tu trochu byla, když jsme slyšeli hodnocení plemene bulterier, které většinou p. rozhodčí vyhodil s VD nebo D. Takže panička načesávala až do poslední chvíle. Do kruhu jsem šel zase jako první, ale obavy jsme mít vůbec nemuseli. Panu rozhodčímu jsem se líbil jak v pohybu tak v postoji a nic mi nevytknul. Chvíle napětí a Krajského vítěze jsem měl v kapse. Pak jsme ještě drželi plapy kerním slečnám Bejby Lovec z Dračína a Belindě Vánek z Doubí. Obě si odnesli výborné a vítěze třídy, ale krajským vítězem se stala Belinda. Jelikož jsme si chtěli odvést pohár museli jsme si na něho počkat do odpoledních soutěží, které začínali až ve 14 hodin. Šli jsme se podívat do města, kde na náměstí byla přehlídka válečných veteránů - spousta rámusu a smradu z vejfuku nic pro mě. Ale pak jsme si šli sednou na zahrádku do restaurace, kde se páníčkové občerstvili a já si na studené podlaze krásně odpočinul. A pak jsme vyrazili zase na výstaviště, kde jsme ještě chvíli čekali. Soutěže začínali podle plánu ve 14 hodin a protože bylo velké horko, všichni se snažili být hodně rychlí a nic zbytečně nezdržovat. Panička mě jen trochu načesala a už jsme stáli v přípravném kruhu. Dnes jsme šli jen ve 3. FCI skupině. Moc nás tam nebylo, ale bohužel do užšího výběru jsme se nedostali. Ale nevadí stejně jsme si odněsli krásný pohár za krajského vítěze - další do sbírky:o)

Krajští vítězové - já a Belinda
Krajští vítězové - já a Belinda
S pohárem nám to moc služí, že:o)
S pohárem nám to moc služí, že:o)

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Na dnešní výstavě o kerní kamarády opravdu nouze nebylo. Sešlo se nás tu celkem 21 - z toho 11 psů a 10 fenek. Na posuzování se čekalo hodně dlouho, protože nejen že se začalo asi 45 minut později, ale před námi bylo poměrně hodně psů. Takže na řadu jsme šli tak kolem 12 hodiny. V mezitřídě jsme nejdříve měli jít 4, ale Mambo nakonec šel ve třídě sampionů, takže nám aspoň o jednoho silného konkurenta ubylo. Do kruhu se mnou šli bráchové Andrés a Atila Angel´s Club. Jako vždy jsem se choval velice slušně a moc hezky jsem chodil a předváděl se na stole i v postoji. I když jsem se panu rozhodčímu velice líbil nakonec vyhrál Andrés, protože jsem se mu zdál příliš vysoký.?? To naše hlavy s paničkou trochu nepobraly, ale co se dá dělat. Celkovým vítězem a BOB si dnes odnesl Krik Sparkling Heart´s. Po posuzování nás čekalo ještě jedno velké překlapení v podobě velkého dortu, který byl pro mojí babičku Belisu pod Bílou Strání, která dnes oslavila 13 narozeniny - gratulujeme:o). Nejdřív bylo společné focení a pak se s námi Belisa podělila a každý jsme si mohli ukousnout kousek dortu. Byl opravdu moc mňam:o)

Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Moje první letošní krajská výstava a s paničkou jsme jí zvládli na jedničku. Nejen cestu, která se nám trochu skomplikovala, jelikož jsme museli jet po starý silnici, ale i výstavu samotnou. Do Lysé jsme dorazili poměrně pozdě, a tak už tu nebylo skoro žádné místo na zaparkování. Hledali jsme a hledali až jsme museli zaparkovat u nádraží poměrně daleko od výstaviště. Ke kruhu jsme také přišli tak akorát, že jsem se jen stačili pozdravit se všemi kerními příznivci, kterých na této krajské výstavě bylo kupodivu poměrně hodně a už jsem šel na stůl a zase to česání a upravování. Před námi šli z kernů v třídě dorostu Avar z Lesního domu a ve třídě mladých Leon Sparkling Heart´s a Wolf od Fossinky. Oba dostali výbornou. Pak už jsme nastoupili my. Byl tu sice poměrně klouzavý povrch, ale díky pamlsku jsem tomu nevěnoval moc pozornosti a pěkně cupital za paničkou. Na stole mě paní rozhodčí pochválila vše co se dalo a jelikož jsem už neměl žádnou konkurenci odnesl jsem si Vítěze třídy a Krajského vítěze. Ve fenách vyhrála Fency. Do odpoledních soutěží jsme čekali spolu a ve volné (dlouhé) chvíli jsme se byli projít po Lysé a najíst v místní restauraci. Odpolední soutěže začínali kolem 15hodiny. Nasoupili jsme, ale do užšího výběru jsme bohužel nepostoupili. Ale zato jsme si odnesli krásný pohár.

petra cairn1005.jpg
Při odpolední soutěži
Při odpolední soutěži
DSC05608.jpg

Rozhodčí: Michael Forte (IRL)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC SLO, CACIB

Cesta na výstavu do Slovinska byla dlouhá, ale stála za to. Společně s Kamei a Luckou jsme si udělala takový "malý" výlet za tituly. Na výstaviště jsme dorazili v předstihu, takže jsme si mohli ještě chvilku zdřímnout. Kerni šli dneska na posuzování jako první, takže hned jak se otevřeli brány výstaviště už jsme platili výstatní poplatky a hledali kruh. Asi půl hodiny před panička zase začala česat a česat, abych byl ten nejkrásnější. Z pana rozhodčího jsme měli trochu strach, ale nakonec byl moc příjemný a opravdu jsme se nemuseli vůbec bát. Mě i Kamei dal CACIBy. Asi trochu váhal při udělní BOBa, protože jsme tam spolu chodili dost dlouho, ale nakonec se rozhodl pro Kameiku. Všichni jsme byli nadmíru s výsledky spokojení a chtěli se jít podívat někam do města nebo do parku. Ale překvapení bylo, když jsme přišli k autu, někdo se postavil za nás takže jsme nemohli vůbec vyjet. A dalším překvapením bylo, že psi a jejich páníčkové nesměli opustit výstaviště do 14 hodin (nebo zaplatit pokutu). Trochu jsme nevěřili svým očím a uším, ale jelikož jsme nemohli ani nikam jet, poslušně jsme se vrátili na výstaviště a čekali a čekali až do odpoledních soutěží. Až asi okolo 16 hodiny nastupovala Kamei v 3 FCI skupině, ale bohužel nepostoupila, ale alespoň si odnesla krásnou kokardu (za BOBíka). A pak už jsme šli konečně na hotel, kde nám všem upadly naše unavená těla do postele (kde v tu chvíli bylo opravdu těsno) a spali až do rána. Ne kecám večer jsme šli ještě na moc hezkou procházku městem.

Rozhodčí: Zsolt Lokodi (ROM)

Třída: Mezitřída

Hodnocení: Výborný 1, CAC SLO, CACIB, BOB

Druhý den našeho putování za tituly. Ráno jsme měli spoustu času, protože kerni šli na posuzování až kolem 13 hodiny. V klidu jsme se zase prošli městem, došli si na snídani a vyrazili na výstaviště. U kruhů bylo už poměrně plno, tak jsme obsadili místo u kruhu vedlejšího. A tak sledovali úplně nová plemena, která na výstavách obvykle nevidíme (např. samojed, malamut, hasky, čau-čau,...). Dnes nás posuzoval pan rozhodčí z Rumunska. Skoro jsem ani nepostřehl, že jsme v kruhu, protože celé posouzení bylo velice rychlé. Jedno kolečko, jedna rovinka a stůl a hodnocení bylo. Pak Kamei, také rychlostí světla a nakonec boj o BOBa, kterého jsme dneska dostal já. Páni rozhodčí to asi vymysleli, tak aby jsme se s Kamei nehádali:o). Odpolední soutěže opět začínali kolem 14 hodiny, a tak jsme tam počkali. No panička chtěla prostě tu kokadu:o) V kruhu se teriérů moc nesešlo asi většina z nich už odjela domů. Panu rozhodčímu jsem se asi trochu líbil, protože mě vybral do užšího výběru. Ale bohužel žádné z předních míst jsem neobsadil. No nevadí hlavně, že jsme si odnesli tu kokadu a mohli se vydat na dlouhou cestu domů.  

Rozhodčí: Ing. Arch. Zdena Zábrodská

Třída: mezitřída

Hodnocení: Výborný 2, res. CAC

Výstava v Ostavě byla už od začátku trochu zmatená. I když cestu a příjezd na výstaviště jsme zvládli na jedničku. Plemena na posuzování vůbec nechodila podle katalogu, takže jsme museli bedlivě sledovat, kdy půjdeme na řadu. Ale naštěstí s námi byl i velký pániček, který to hlídal, a tak jsme do kruhu nastoupili v čas a připravení. Dnes jsme byli v mezitřídě 3 psi - já, Brent a Mambo. Chodil jsem poslední, takže pohodička, nikdo mi nešlapal na paty a měli jsme dost místa. Posuzování bylo také trochu nezvyklé. Nejdřív si nás všechny paní rozhodčí prohlídla v pohybu i postoji, určila pořadí a teprve potom každému napsala posudek. Dneska jsem byl druhý za Brentem a Mambo byl třetí. Žádná sláva, ale titul jsem dostal. Takže úplná katastofa to nebyla. Horší by bylo dostat VD, tak daleko od domava. To by nás opravdu naštvalo. Dál jsme se podívali na celkového kerního vítěze (Brent), šli si prohlídnout stánky a jeli zase domů. Dlouhá cesta ale aspoň jsme mohl nerušeně spát.

P1030097.JPG
P1030101.JPG
P1030111.JPG
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one