Rozhodčí: Rainer Jacobs (D)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Velmi dobrý 2

IMG_2165.JPG
IMG_2172.JPG

Rozhodčí: Steffi Kirschbichler (A)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 2, res. CACA, res. CACIB

Z leva: Marlin, já s Monty
Z leva: Marlin, já s Monty
Únava nakonec přemohla všechny
Únava nakonec přemohla všechny

Rozhodčí: Milena Maršálová

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CAC, CC

Druhý den výstavního maratonu. Ráno jsme opět vstávali hodně brzy, aby jsme zase zaparkovali před bránou. A povedlo se. Měli jsme pořádné štěstí, protože za námi se už začala tvořit pořádná fronta na parkování. Na výstavišti jsme se už vyznali poměrně dobře, takže hledání kruhu odpadlo a šli jsme hned do správné haly. Jenomže dnes jsme šli mezi posledníma, takže čekání bylo opravdu dlouhé. Panička mě dala do mé přenosné boudy, kde jsem usnul jako dřevo a probudil se zase až na česání. Kerníci šli na posuzování až kolem 13 hodiny. Do kruhu jsem šel zase s Brentem. Ale tentokrát jsem se paní rozhodčí opravdu moc líbil ve všech směrech. Hezký pohyb i rámec, ale nejvíc byla nadšená a moc se jí líbila moje úprava. Z čeho jsem já i moje panička měli opravdu radost, protože konečně někdo ocenil její práci a moje muka při trimování. Takže dnes to dopadlo na výbornou a odnesl jsem si CAC a CC. Klubového vítěze jsem sice nezískali, i když jsem se moc snažil (nakonec ho získal krásný Mambo i BOB), ale i tak jsme s paničkou měli z dneška velkou radost. Fency si dnes odnesla V1 bez titulu a Kameika V3.

Po posuzení kerníků nebylo už na co čekat, a tak jsme všechno rychle zbalili a jeli domů. Cesla byla naprosto v pohodě a kolem 19 hodiny jsem se už vítal se Samem, který měl opravdu velkou radost, že mě vidí.

Můj výstavní postoj, který na výstavách zásadně nedělám:o)
Můj výstavní postoj, který na výstavách zásadně nedělám:o)
Paní rozhodčí Maršálová při posuzování
Paní rozhodčí Maršálová při posuzování

Rozhodčí: Zsuzsanna Petik (H)

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1

Na výstavu do Nitry jsme se vydali ve standartním složení. Já, Kamei s Luckou a Fency s Katkou a Milošem. Tentokrát jsme jeli dvěma auty - já s Kamei v jednom a Fency se svými páníčky. Cesta byla naprosto v pohodě, protože jsem měl celou sedačku jen pro sebe, takže jsem se mohl krásně rozvalovat. Aby cesta byla v klidu odjížděli jsme už v pátek ráno. Cestou jsme se stavili u Jitky a Montyho na chatě, kde jsme vyložili těhotnou Kenie a na nátlaky Jitky i Que. Cestou se stavili na obědě a do Nitry jsme dorazili kolem 18 hodiny. Cesta trvala trochu dýl, protože cestou byla docela zácpa, ale naštěstí jsme nestáli tak dlouho. Když jsme přijeli na hotel nestačili jsme se divit, jaké krásné pokoje máme. Hned jsem musel vyzkoušet postel a začal se v ní pořádně převalovat a norovat. Musel jsem přece zkontrolovat jestli je v pořádku, ne:o) Večer jsme všichni psíci usli jako dřeva a páníčkové zanedlouho také.

Ráno jsem na výstaviště vyjeli poměrně brzy, aby jsme chytli dobré místo na parkování a povedlo se. Stáli jsme hned před bránou. Ale orientace na výstavišti nebyla moc dobrá, takže jsme prošli skoro všechny haly (a bylo jich tu opravdu hodně) a hledali náš kruh č. 7. Nakonec jsme ho našli. Byli jsme tu mezi prvníma a tak jsme si vybrali místečko hned protí stolu rozhodčího.  Kerni šli dnes na posuzování mezi prvníma, takže žádné dlouhé čekání. Asi tak kolem 10 hodiny jsme šli na řadu. Do kruhu jsem šel s Brentem. Paní rozhodčí z nás nebyla moc nadšená. Chodili jsme pořád dokala a ona ne a ne se rozhodnout. Nakonec z ní vypadlo, že ani jeden nevypadáme jako psi (jsme prý  moc hubení), a tak nezadá ani pořadí ani titul. Takže kvůli tomu jsme jeli takovou dálku? Pěkně nás tím naštvala, ale co se dá dělat. Holt každému se líbit nemůžu, ale tomu moc nerozumím:o) Zato Fency a Kamei byli úspěšnější. Fency CAC, res. CACIB a Kameika si dnes odnesla BOBíka. Po posouzení jsme jeli zase zpět na hotel. My psi jsme šli do pokojů spinkat a odpočívat a páníčkové se šli nabaštit do místní restaurace. Odpoledne jsme šli s paničkou na procházku. Pak jsem šel zase odpočívat na pokoj a Kameika, Fency a páníci jeli zase na výstaviště na závěrečné soutěže, kde si Kameika byla pro svůj další pohár do sbírky.

IMG_9617.JPG
IMG_9618.JPG

Rozhodčí: Bojan Matakovič, CRO

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, CACA

Zase hooodně brzké vstávání a daleké cestování. Dnes poprvé s námi jel i Samík, který ráno trochu nevěděl, co se ději a proč ho vlastně budíme v takovou noční hodinu. Ale já jsem moc dobře věděl, že se jede na výstavu a náležitě se těšil. Samovi jsme se to snažil vysvětlit, ale trochu nechápal. Časem si také zvykne. Čekala nás daleká cesta do Rakouska do Tullnu. Jeli jsme zase já, Kamei, Fency, Que a Sam a z lidí - moje panička, Lucka a Katka. Takže auto plný kernů. Na výstaviště v Tullnu jsme dorazili opět mezi prvníma a ještě jsme museli čekat než otevřou brány. Šli jsme se na chvilku projít, ale paničkám byla zima, takže s procházkou to nepřeháněli a uháněli zase zpátky do autíčka. Výstaviště bylo moc hezké a kruhy také. Akorát dnes jsme šli na řadu až po asi 50 rasslech, tak čekání bylo opravdu dlouhé. Sam to zalomil v přepravce a skoro celou dobu spal a já jsem byl chvíli v přepravce a chvíli koukal po ostatních kamarádech. Utíkalo to docela rychle a už jsme stál zase na stole, kde mě panička česala. Dnes jsme měli štěstí a ve třídě otevřené jsem byl sám. Pan rozhodčí si mě nejdříve prohlédnul v pohybu a pak na stole. Ani paničce nic neřekl a už jí podával ruku, gratuloval a šli jsem ven. Doslal jsem Výborný 1 a CACA. Radost byla obrovská, protože to je můj první CACA. Do kruhy jsme pak nastoupili ještě jednou o CACIB, ale takové štěstí jsem už neměl, ale i tak jsme měli opravdu velkou radost. Po posuzování všech kerníků jsem dostal posudkový list a krásný pohár:o) U kruhu jsme se víc nezdržovali a všechno zbalili a jeli to uklidit do auta. Nechali jsme si zapsat výsledky do průkazu původu a šli nakoupit nějako dobrůtky. Páníčkové se občerstvili, ale tentokrát nezapomněli ani na nás a panička nám koupika králičí ouška - velikost přímo jako strořená pro nás. Lucka s Katkou koupili jěště nějaké krmení a mohli jsme vyrazit. Akorát zpět jsme jeli víc naložení než jsme přijeli. Dnes jsme ale nejeli domů, ale do vesničky blízko Českých Budějovic, kde jsme se ubytovali, aby jsme nabrali síli na zítřejší výstavu:o)

Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Otevřená

Hodnocení: Velmi dobrý 2

První výstava, kdy jsme šli na posuzování v neděli. Trochu jsme z toho byli zaskočeni, ale jelikož jsme den před byli na výstavě v Rakousku na druhou stranu se to i hodilo. Cesta nám tentokrát trvala pouhých 10 minut, protože jsme byli ubytovaní nedaleko Českých Budějovic v krásném penzionu, kde se spinkalo opravdu nádherně. Ráno byla velice hustá mlha, ale i tak jsme výstaviště našli bez problémů. Jako obvykle jsme byli u kruhu mezi prvníma, a tak jsme si mohli vybral nejlepší místečko. Vybrali jsme si roh haly, kde Katka a Lucka rozložili obrovskou ohrátku a já i Sam jsme v ní mohli být úplně navolno. Bylo to moc fain, když nás pořád někdo netahal za vodítko. Kerníci šli na posuzování jako první, takže čekání nebylo dlouhé. Panička mě hned začala načesávat a gelovat, abych vypadal k světu. Paní rozhodčí začala posuzovat o trochu dřív než měla a panička začala trochu nestíhat. Ale učesaný jsme byl a mohl jsem vyrazit do boje s mým konkurentem Fredy Boss od Kletecké Hráze. Paní rozhodčí brala posuzování velice rychle. Ani jsme se neotočil a už jsem byl na stole, kde mi paní rozhodčí vyčetla, že mám drobnější kostru a vytočené tlapky (žádná novinky pod sluncem). Takže závěr byl takový, že paní rozhodčí jsem se prostě nelíbil a dala mi za to VD. Paničku to samozřejmě mrzelo po včerejším úspěchu, ale Fredymu jsme to samozřejmě přáli. Pak jsem šel zpátky do ohlátky za Samem, který mě přivítal po svém - hned mě musel kousnout. Tak nevím jeslti jsem si to tentokrát přece jen nezasloužil:o) Počkali jsme na konec posuzování kerníků a jeli na návštěvu k manželům Vyžrálkovým, kteří měli úplně prvního kerna v Česku. Byla to velice zajímavá návštěva a hlavně velice relaxační, protože měli krásnou zahradu, kde jsme si mohli běhat, jak jsme chtěli. Ale všichni jsme byli dost unavení, a tak jsme si našli každý svoje místečko a zalehli a spali až do odjezdu domů:o)

Rozhodčí: Gabriela Havlíčková

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 3

 

 

V postoji
V postoji
Z leva Ares, Brent, já a Izmail
Z leva Ares, Brent, já a Izmail

Rozhodčí: Monique van Brempt, B

Třída: Otevřená

Hodnocení: Velmi dobrý 3

Druhý den na bratislavském výstavišti. Dnes měla posuzovat paní rozhodčí z Belgie (mimochodem posuzovala na světové výstavě psů), a tak jsme si moc šancí nedávali a už předem jsme byli spokojeni s jakýmkoliv výsledkem. Dnes se přihlásilo o trochu víc psů než včera. Ve třídě otevřené mi jako konturent přibyl Brent z Klče, kterého také hodně často potkávám na výstavách a v kruhu. Paní rozhodčí se hodně soustředila na stavbu těla. Celého mě prosahala. Začala na čumáčku a skončila až na drápku zadní nohy a nic jí neuteklo. Dozvěděl jsem se, že mám malou hlavu a dnes trochu přerostlou srst, jinak na posudek si nemůžu stěžovat. Sice ocenění velmi dobrý mě trochu zamrzelo, ale když jsem se pak díval na výsledky a VD dostal každý druhý pes, nakonec mě to ani moc nevadilo. Další VD do sbírky:o)

Monique van Brempt, B
Monique van Brempt, B
Brent, já a Marlin
Brent, já a Marlin
Brent a já
Brent a já

Rozhodčí: Róbert Kanás, SK

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 2

Dnes jsme byl poprvné na výstavě na Slovensku. Byla to dvoudenní výstava, a tak jsem měl před sebou první den na bratislavské Inchebě. S paničkou jsme byli moc zvědaví, jací tu jsou kerni a jak tu posuzují slovenští rozhodčí. Mezi psama tu byl jen jeden zástupce slovenských kernů a zrovna v mojí třídě otevřené - Marlin at Impuls. Jinak tu byli samí psi z česka, které moc dobře známe a často se s nimi setkávámi na našich výstavách (Wolf od Fossinky, Andres Angle´s Club a Kriek Sparkling Heart´s). Takže ve třídě otevřené jsem byl jen já a Marlin. Trochu nás zaskočila Marlinova úprava, protože vypadal, jakoby nebyl vůbec trimovaný, ale jiný kraj, jiný mrav, že. Pan rozhodčí asi vůbec nepřihlížel k úpravě, a tak Marlin vyhrál a dostal titul a cacib, protože ve psech nezadal nikomu jinému titul. Přece tak oškuví nejsme, ne, ne. Vůbec jsme nechápali proč pan rozhodčí, tak šetřil s titulama. Ve fenách se už trochu polepšil a zadal víc než jeden titul. Z dnešního dne jsme odjížděli trochu zklamaní, ale i tak jsme se už těšili na Zlaté písky:o))

 

16.08.08.JPG
Já a Marlin at Impuls
Já a Marlin at Impuls

Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Otevřená

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy, Krajský vítěz

Nejhorší výstava jakou jsme kdy s paničkou zažili. Špatná organizace, výstavní místo - malá tělocvična, kam se všichni vystavovatelé skoro ani nevešli a lezli si po zádech a kruhy maličké, že velká plemena se v nich skoro ani neotočila. Na tuto výstavu jsme přijeli za paní rozhodčí Hrabákovou, ale posuzovala nás paní Švajdová. Na posuzování si samozřejmě nemůžu stěžovat. Dohromady byli na této krajské výstavě 3 kerníci. Leon, já a Alexa. Leon a já jsme dostali vítěze třídy a poprali jsme se o krajského vítěze, ale dopadlo to stejně jako v MB. Krajského vítěze jsme dostal já. A Alexa si odnesla VD. Do odpoledních soutěží (do 15hod.) jsme čekali s paničkou sami. Čekání bylo opravdu hodně dlouhé, ale nakonec jsme se dočkali 15 hodiny. Při soutěžich neměli ani mikrofon, takže nebylo pořádně nic slyšet. Došli jsme si jen pro medajli, která byla za krajského vítěze, protože pan rozhodčí vybral ze všech krajských vítězů pouze velká plemena které sám posuzoval,..... Trochu nás tato výstava skmala, ale aspoň jsme poznali, že výstava se nemusí vždycky povést a příště už si hodně rozmyslíme jestli sem pojedeme nebo ne.

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one