Rozhodčí: Bohuslava Švajdová

Třída: Mladý

Hodnocení: Výborný 1

Moje první mezinárodní výstava a poprvé v třídě mladých. Jelikož se výstava konala v Leťnach, což máme asi 10 minut autem, mohli jsme si trochu přispat. Opět jsme dorazili první. Usídlili jsme se u vchodu do kruhu, ale když přišli ostatní kerni šli jsme za nimi, aby jsme nebyli, tak odstrčení a byli v centru dění. Dneska to bylo zdlouhavé. Paní rozhodčí hodně dlouho hodnotila jednotlivé psy. Aspoň jsme měl spoustu času seznámit se všemi kamarády. Z kernů jsem šel jako první. Předtím než jsme šli do kruhu panička mě zase česala, ale vůbec se mi to nelíbilo. V kruhu jsem šel nejdřív na stůl, kde se na mě tentokrát vrhli dvě paní (paní rozhodčí a její pomocnice). Každá mě drbala jinde - jedna mi prohlížela srst a druhá zuby a hlavu. Pak jsme zase udělali několik koleček v kruhu a už jen hodnocení v postoji. Asi jsem pro ně byl trochu oříšek, protože jim to trvalo hrozně dlouho. Nakonec paní rozhodčí přišla za paničkou a zhodnodnotila mě - rozhodovala se mezi VD a V, ale nakonec mi dala V, ale bez titulu. To jen kvůli té mojí vytočené nožičce. Panička z toho byla trochu smutná. Tak slibuji, že příště se budu víc snažit. Takže jsme dostali zase diplom a stužku - tentokrát modrou. Pak jsme se ještě dívali na ostatní kerny.

S kamarádem Aresem

S kamarádem Aresem

Kerní kout

Kerní kout

Panička s mojí chovatelkou D. Vlastníkovou

Panička s mojí chovatelkou D. Vlastníkovou

Rozhodčí: František Polehňa

Třída: Dorost

Hodnocení: Velmi Nadějný 1

Na této výstavě byli jen 2 kerni - a to já a můj polobráška (měl stejného tatínka). V dorostu jsem žádného soupeře neměl, takže první místo bylo jisté. Zase jsme tu byli moc brzo, takže se zase čekalo. Trochu jsem zlobil, tak mě páníčkové šoupli do přepravky, ale musím říct, že se mi tam vůbec nechtělo. Naštěstí jsem tam nebyl dlouho. Posuzování začínalo opět v 9. hodin. Mysleli jsme, že máme spoustu času, ale zdrada. Plemeno, které bylo před námi, se nedostavilo, a tak jsme šli první. Panička mě nestačila skoro ani učesat a už jsme museli jít. Zase jsme objehli jednou kolečko a šup na stůl. Tentokrát se mi to vůbec nelíbilo stát, tak vysoko (na to nejsem vůbec zvyklý), a tak jsem chtěl utíkat pryč. Nebylo mi to stejně moc platné. Pan rozhodčí se mi zase podívat na zoubky, a pak psal posudek. Při celkovém hodnocení mi vytkl jen, že mám trochu vytočenou přední tlapičku, ale jinak, že jsem velice nadějný do budoucna. Panička dostala diplom a stužku. Ještě jsme se podívali na našeho kerního kolegu, prošli si výstavu a hurá domů.

Předvádění

Předvádění

Prohlídka zoubků

Prohlídka zoubků

Postoj

Postoj

Rozhodčí: Olga Hrabáková

Třída: Dorost

Hodnocení: Velmi Nadějný 1

Klubová výstava v Českých Budějovicích byla mojí premiérou. Z domova jsme vyjeli dost brzo (nechtělo se mi vůbec vstávat), aby jsme měli časovou rezervu, kdyby se náhodou něco stalo. Výstaviště jsme našli velice dobře a překvapilo nás jak je vše dobře zorganizované. Dorazili jsme poměrně brzo, takže v hale ještě skoro nikdo nebyl a tak jsme si mohli vybrat místo, kde se usadíme. S paničkou jsme chvilku trénovali chůzi v kruhu a postoj. Pak jsme už jen sledovali jak se hala plní našimi kerními kamarady a spousty dalšími plemeny. Trochu jsme z toho byli všichni vyvalení, protože jsme moc nevěděli jak to na výstavách chodí. Posuzování v kruzích začínalo v 9 hodin, ale já jsem přišel na řadu později, protože před námi byli 2 plemena. Když mě panička učesala mohli jsme vyrazit. V třídě dorostu jsme byli 2.  Párkrát jsme objehli kruh, pak mě postavili na stůl a prohlíželi mi zuby, hlavu a srst. Paní Hrabákové jsme se moc líbil, a tak jsme dostali VN1. Panička z toho měla velkou radost a já taky, že už to mám za sebou. Dostali jsme diplom a žlutou stužku a mohli jít. Nakonec jsme si prošli celou výstavu a jeli domů.

Podrobná prohlídka

Podrobná prohlídka

Přísný pohled rozhodčí

Přísný pohled rozhodčí

Soupeř Taz od Fossinky (vlevo)

Soupeř Taz od Fossinky (vlevo)

2
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one