Rozhodčí: Olga Hrabáková

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, CAJC, kvalifikace Crufts 2008

Dnešní výstava byla pro mě velice důležitá, protože jsem byl naposledy ve třídě mladých a také jsem měl poslední možnost získat CAJCe. Takže dneska šlo o všechno a s paničkou jsme do toho šli naplno. Páníček dnes s námi nejel (ani nevím proč, že už by mi nevěřil, že to zvádneme). Kerni šli k posuzování asi okolo 10 hodiny. V mé třídě mladých byli 4 pesci. Jeden hezčí než druhý. Ale já si věřil:o) Panička mě pěkně učesala a udělala mi výstavní rozcuch na hlavě a šli jsme na to. V kruhu jsem už jako ryba ve vodě, takže jsem přesně věděl, co mám dělat. Akorát ten postoj byl chvílema moc dlouhý. Stejně jako mojí první výstavu, mi paní Hrabáková pochválila jaký mám krásný silný zuby. Když posoudila všechny psíky začala rozhodovat o pořadí. A bylo to pro ní asi opravdu těžký, protože se hoooodně dlouho rozhodovala mezi mou na Kriekem. Ale nakonec jsem zvítězil JÁ - byl jsem prý hotovětší a víc kerní. Panička měla ohromnou radost a já samozřejmě taky. Nejen že jsem získal můj druhý a zároveň i poslední titul CAJC a krásný pohár, ale i kvalifikaci na světovou výstavu konanou v Anglii Crufts 2008. Dnešní den byl opravdu velice úspěšný a hoodně dlouho na něho budeme s paničkou vzpomínat.

Takových dobrot kolem:o))
Takových dobrot kolem:o))
Velice těžké rozhodování paní rozhodčí mezi mnou a Kriekem
Velice těžké rozhodování paní rozhodčí mezi mnou a Kriekem
<p>V postoji - musíte uznat, že mi to tu sluší:o))</p>

V postoji - musíte uznat, že mi to tu sluší:o))

Rozhodčí: Eva Letáčková

Třída: Mladý

Hodnocení: Výborný 3

Dneska jsme cestovali opravdu daleko. Až do Českých Budějovic. Celou cestu jsem spal, takže z cesty jsem moc neměl. Ale aspoň rychle utekla. Na místo jsme dorazili poměrně brzo. V hale, kde byl náš kruh, ještě skoro nikdo nebyl, ale Fency, Kenie a Kamei nesklamaly a byly tu jako první. Na posuzování jsme šli jako třetí plemeno, asi kolem 10:30. Dneska jsem měl v třídě mladých zase 2 konkurenty a jeden z nich byl můj bráška Grif. Opravdu mu to slušelo a to se také potvrdilo i při konečném hodnocení. Grif byl první, Brent druhý a já třetí. Všichni jsme dneska dostali hodnocený Výborný, ale titul CAJC se dnes nezadával. Ale paní rozhodčí jsme se všichni líbili. Nakonec, když jsem myslel, že půjdeme vzala na mě paní rozhodčí takovou šibenici. Trochu jsem se leknul, ale nic to nebylo - jen mě změřila, jak jsem vysoký - 30cm. Pak už jsme se jen podívali na ostatní kerníky, dali si obídek a jeli domů.

Rozhodčí: Miroslav Václavík

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1 + Vítěz třídy mladých

Takto nabytý víkend výstavami jsem opravdu ještě nezažil. Po včerejším neúspěchu jsme se s paničkou trochu báli dnešního hodnocení. Ale nebylo čeho. Pan rozhodčí to vzal trochu rychlovkou. V pohybu jsem se ukázal jen na rovné čáře, na stole a pak v postoji. Trochu mi vytknul vytočené tlapky, ale jinak nic jiného a Výborný 1 + Vítěz třídy mladých byl v kapse. Panička měla velkou radost, že se mi zase jednou něco povedlo. A aspoň dnešní úspěch smazal včerejší neúspěch. Panička mi pak přinesla ukázat krásný pohár, co jsem získal. Chtěli jsme se zůčastnit i odpolední soutěže, takže jsme museli čekat až do 15 hodin. Spolu s námi čekali i Přibylovi a Fency (získali totiž krajského vítěze). Po vyčerpávajícím dopoledni měli páníčkové pořádný hlad, a tak jsme všichni zašli do místní čínské restaurace. Já a Fency jsme šli také. Mě se tu nejvíce líbilo akvárko s rybičkama. Chtěl jsem je všechny chytit, ale trochu mi tam vadilo to sklo. Takže jsem to vzdal a celý oběd prospal. Odpoledne bylo čekání opravdu dlouhé. V soutěži o nejlepšího mladého jsem ani nepostoupil do užšího výběru. Ale zato Fency měla dnes obrovský úspěch. Vyhrála totiž nejlepší fenu výstavy a vyhrála obrovský pohár.

Kerní kout

Kerní kout

Chvíli jsem si mohl hrát se Sany

Chvíli jsem si mohl hrát se Sany

Při posuzování

Při posuzování

Rozhodčí: PhDr. Iva Světlá

Třída: mladých

Hodnocený: Velmi dobrý 2

Po dlouhé době, asi po měsíci, jsme zase vyrazili na výstavu do Mladé Boleslavi. Dnes to byla výstava klubová. Bylo tu opravdu hodně kerníků - známých i neznámých. Páníčkové si tu dávali zase do nosu. Bylo tu spousta jednohubek a jeden krásný dort v podobě kerníka. Byl opravdu moc hezký a povedný. Ale my hafani jsme zase nic nedoslali. Do kruhu na posuzování jsme šli kolem 10 hodiny. Kerni šli dneska jako první plemeno. V třídě mladých jsem měl dva konkurety. Paní rozhodčí nás postupně hodnotila a prohlížela. Udělal jsem zase pár koleček v kruhu. Dneska byl ale kruh nějaký smradlavý a moc se mi tam nelíbilo. Takže panička byla ze mě trochu na nervy, ale co jsem měl dělat. Kruh byl dneska prostě fuj. Nakonec jsem skončil na druhé místě s VD. A to jen kvůli měkému hřbetu při pohybu a že jsem prý nehotový pes, ale popravně kdo je ve 14 měsících hotový pes. Nakonec celkové hodnocený psů bylo podivné. Ale nad tím nemá cenu polemizovat. Vzádat se určitě nebudeme.  

P1020748.JPG
P1020753.JPG
Konečné pořadí

Konečné pořadí

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1 + CAJC

Tak po týdnu zase na výstavě. Dnes jsme jeli naštěstí jen nedaleko do Mladé Boleslavi. Jen malý rozdíl od minulého týdne ten, že dnes je to výstava mezinárodní. Jinak rozhodčí zůstal stejný a počet psů také narostl. Dnes tu bylo celkem 17 kamarádů. Než přišli na řadu kerni trvalo to hrozně moc dlouho. Na posuzování jsme šli totiž jako poslední plemeno. No aspoň jsem měl spoustu času se se všemi pořádně seznámit. Počasí bylo také příznivé - žádné horko, takže to čekání rychle utíkalo. Paníčkové se tu zase udělali hostilu - pan Richard a paní Andrea přinesli řízečky a bramborový salát. Tentokrát jsem dostal i já, ale musel jsem o drobky pořádně bojovat, aby mě v luxování náhodou někdo nepředběhl. Během čekání jsem zase byl upravován a oškubáván. Dnes se do mě pustila i  paní Bretschneider, která je chovatelka mého taťky. Všichni se kolem mě sběhli a koukali, jak mě zase mučí. Kerni přišli na řadu až někdy po 12 hodině. Dnes jsem šel jako druhý kern. Ale ve třídě mladých jsem byl zase sám. Posuzování nebylo dlouhé - prohlídka zubů na stole a 2 kolečka stačili ke skvělému výsledku - Výborný 1 + titul CAJC. Panička a páníček měli obrovskou radost, no já samozřejmě taky, vždyť to je můj zatím nevětší úspěch. Samou radostí jsme s paničkou nevědili, co máme dělat. Desky jsme tam dnes nechali, protože na konci kernů jsme šli do kruhu ještě jednou o BOBa, ale toho jsme samozřejmě nezískali. To nám ale vůbec nevadilo, protože první CAJC byl na světě. Páníček došel nechat zapsat všechny moje dnešní úspěchy do PP a dokonce jsem dneska zase dostal krásnou medajli. Z haly jsme odcházeli skoro až jako poslední, protože všechny kruhy už dávno skončili. Dnešní den byl opravdu moc vydařený a snad si to i někdy zopakuji.

Panička mi domlouvala

Panička mi domlouvala

a uplácela piškotama - to se mi líbilo:o)
Byl jsme středem pozornosti

Byl jsme středem pozornosti

Přísný pohled pan rozhodčího

Přísný pohled pan rozhodčího

Rozhodčí: Zdeněk Kliment

Třída: Mladých

Hodnocení: Výborný 1, Vítěz třídy mladých

Dnes jsme jeli poprvé zkusit štěstí na krajskou výstavu do Karlových Varů. Výstava se konana na dostihovém závodišti a prostředí bylo moc krásné a příjemné. Kruhy sice byly na asfaltu, ale naštěstí nebylo tak hrozné horko, aby nás pálily tlapičky. Když jsme přišli a našli ten správný kruh Katka a Lucka se svými psými slečnami, Fency, Fellou a Kamei, tam už byli a drželi nám místo. Za to jim děkujeme. Byli jsme hned u stolečku rozhodčího, takže jsme krásně slyšeli, co komu říká a jak hodnotí. Na řadu jsme šli kolem 11 hodiny a z kernů jsem šel zase jako první. Nejdřív jsem šel na stůl a pak jsem se předvedl v pohybu, musím říct, že dneska jsem chodil moc hezky:o). Panu rozhodčímu jsem se moc líbil a tentokrát mi nic nevytknul a po chvilce napětí mě panička začala hrozně chválit. Náš první velký úspěch a to Výborný 1 a Vítěz třídy mladých byl na světě. Panička i já jsme měli ohromou radost. Dostali jsme krásný diplom a dvě stužky - modrou a stříbrnou. A to nejdůležitější - krásnou medajli. 

Protože jsme se chtěli účastnit i odpolední soutěže, šli jsme se projít do Karlových Varů. Navšívili jsme tu rozhlednu, kam jsme jeli lanovkou. Musím přiznat, že jsem se trochu bál. Vyšplhali jsme i na rozhlednu, kde byl nádherný rozhed. Já jsem toho teda moc neviděl, ale panička vyprávěla... Pak se šli páníčkové najíst. Já jsem zase nic nedostal, ale krásně jsem si tu odpočinul:o)

Okolo 14 hodiny jsme byli zase na závodišti a čekali na zahájení odpoledních soutěží. Panička mě zase musela trochu vyčesat, protože procházka v lese na mě byla přece jen trochu vidět. Asi za hodinku jsme vyrazili do kruhu i my. Šli jsme o nejkrásnějšího mladého výstavy. S námi šlo hrozně moc dalších mladých výstavních nadějí, a tak jsme se tam skoro ztratili. Postavil jsem se do postoje, ale pan rohodčí nás jen přešel a do užšího výběru jsem se bohužel nedostal. Ale i tak jsme měli všichni z této výstavy hrozně moc velkou radost:o))

 

Zase to škubání...

Zase to škubání...

a upravování
Celý natěšení před kruhem

Celý natěšení před kruhem

V postoji

V postoji

Rozhodčí: Vladimíra Tichá

Třída: Mladý

Hodnocení: Velmi dobrý 1

Takže mám za sebou další výstavu. Tentokrát jsme jeli poměrně blízko jen do Mladé Boleslavi. Hned při vstupu si panička vyzvedla katalog a zase jsme si to namířili do haly ke kruhu číslo 4. Tady už byla Kenie, Kamei a Fency s páníčky. Drželi nám tu krásné místečko -v rohu hned u kruhu. Hned od rána se páničkové zase cpali až jim pupky praskaly -nechyběly tu chlebíčky, koláčky a nějaké ovoce. Tentokrát se slavilo Katčino přijetí na vysokou školu. Doufám, že pokaždé se bude něco slavit a příště se bude víc myslel na nás hlavní aktéry výstav - hafany:o) Ale abych jim nekřivdil dostalo se i na nás. Já jsem si pochnutnal na melounu. Dneska bylo čekání hrooozně moc dlouhé. Kerni přišli na řadu až skoro ve 12 hodin. Naštěstí asi tak do 11 hodin bylo zataženo, ale jak vykouklo sluníčko stala se z týhle haly jedna velká trouba. Panička mě naštěstí chladila takovýma pěknýma modrýma zmraženýma cihličkama. Bylo to opravu příjemné. Z kernů jsme šli nařadu jako první. V třídě mladých jsme byli sami a tak s námi byla pani Tichá rychle hotová. Nejdřiv jsem šel na celkovou prohlídku. Pak jsem se jednou prošel dokola, jednou na rovné čáře a hodnocení bylo na světě. Žádné překvapení se nekonalo. Paní Tichá mi zase vytkla, že vtáčím lokty a vytáčím tlatky - jak jinak. Oni si toho prostě musí vždycky všimnout, i když se to panička snaží tak pěkně zamaskovat. No a naše hodnocení Velmi Dobrý. Už jsme si na to s paničkou zvykli, takže ani jsme nebyli moc sklamaní. Ale i někteří ostatní kerni měli VD, takže jsem v tom nebyl sám.

Pózování na stole...

Pózování na stole...

....to je ale výška
Trénink postoje

Trénink postoje

Při hodnocení

Při hodnocení

Rozhodčí: MVDr. Pavol Seman (SK)

Třída: Mladý

Hodnocení: Velmi dobrý 4 

Dnešní mezinárodní výstava se konala až v Brně. Proto jsme museli vstávat hrooozně moc brzo - ve 4 hodiny ráno. S páníčkem jsem vyběhl ven se vyčůrat, vzbudil jsem paničku, něco málo jsem snědl a hurá na cestu. Cesta byla docela rychlá až na tu hrozně hrbolatou dálnici. Poskakoval jsem vzadu jako na péru. Trochu jsme to nevyměřili a do Brna dorazili poměrně brzo (ještě měli zavřeno). Když nás tam pustili snadno jsme našli naší halu a kruh č. 26. Tentokrát jsme byli dokonce v prvním patře, takže tu byl krásný výhled na kruhy pod náma. Ale někteří kamarádi se výšky báli.  Hala se pomalu plnila a naše hodina H (9. hodina) se blížila. Panička to už nevydržela a 1/2 hodiny před mě začala načesát. Tentokrát ji pomohla i Katka (panička Fency), a tak se na vrhli obě dvě. Dneska jsem dostal i speciální gel na hlavu, aby mi pěkně drželi chlupy. No byl jsem prostě pes k nakousnutí. Jen se podívejte. V 9 hodin nás už volali do kruhu. Když jsem tam přišel (jako poslední) nevěřil jsem svým očím, takových soupeřů to jsem opravdu ještě nezažil - dohromady ve třídě mladých nás bylo 6. Já jsem chodil jako třetí - docela dobré místo (jen škoda že to tak nezůstalo). Nejdřív jsme udělali dvě kolečka v klusu, pak nám pan rozhodčí prohlédl zuby a každý samostatně jsme chodili na stůl na důkladnou prohlídku. Bylo to docela dlouhý a pořád jsem musel stát ve výstavním postoji, co kdyby se na mě přece jen zase koukl. Když jsem šel na stůl já, rozhodčí mě pořád prohmatával a něco diktoval zapisovači, co to psal na stroji (pěkně to klapalo:o)). Po chvilce jsme se zase vrátili zpátky. Tak to probíhalo u všech. Nakonec jsme všichni udělali jedno kolečko a pan rozhodčí si nás postavil podle umístění. Takže mi už bylo jasné, že nám dneska patří bramborová medajle. Ale nevadí, panička byl docela spokojená. Zase další zkušenost. Pak jsme se podívali na ostatní a na Fency. Všem to moc slušelo. S páníčkama jsme si přišli celou výstavu, ale mě už pěkně boleli nožičky, tak mě panička chvílema nosila. Celou cestu domů jsem prospal. Měl jsem toho opravdu plný kecky (teda tlapky).

Jako u kadeřníka....

Jako u kadeřníka....

Připraveno, načesáno...

Připraveno, načesáno...

...už jen vyrazit do kruhu
Postoj

Postoj

Rozhodčí: Bc. Vladimíra Tichá

Třída: Mladý

Hodnocení: Velmi dobrý 2

Dneska jsme byl poprvé na klubové výstavě KCHMPP. Výstava se konala v Mladé Boleslavi. Dneska řídila panička, protože velký páníček musel zůstat doma. Jako fotografa jsem si dneska vzal bráchu paničky (musím říct, že jako fotograf byl moc šikovný - no posuďte sami). Už od rána bylo docela horko, takže v autě jsem se pořád chladil u otevřeného okénka. Cesta netrvala dlouho. Náš kruh č. 5 byl v hale, kde bylo hrozný horko - snad 30 stupňů (naštěstí tam pak na chvilku pustili něco jako klimošku a hned to bylo o trochu lepší). Tady jsme si vyzvedli číslo (304) a čekali na zahájení posuzování. Čekání nám trochu zpříjemnila sl. Katka Přibylová a (fešanda) Fency, kteří paničku pozvali aspoň na Kofolu (alkohol jsem jí zakázal - chtěl jsem se v celku dostat domů). Katka tam oslavovala úspěšné složení maturity. Posuzovat se začalo až před 10. hodinou. Měli nějaké zpoždění. Jedno plemeno bylo před náma, ale asi za 30 min. jsem šel na řadu já. Panička mě zase celou 1/2 hodinu načesávala. Dneska jsem měl v třídě mladých silnou konkurenci - byli tam 3 psi - Birkie Cairn-Setuakatum, já a Taz od Fossinky. V tomto pořadí jsme chodili i v kruhu. Společně jsme udělali jedno kolečko, a pak postupně každý šel na stůl na detajlní prohlídku. Nakonec jsme udělali ještě jedno kolečko a paní Tichá nás vyhodnotila. Jako první skončil Birkie (V1, CAJC), já jsem byl druhý (VD 2) a Taz kvůli špatné srsti skončil třetí (VD3). Paní rozhodčí mi nejvíce vytýkala zase ty moje tulení nožičky. Že prý vtáčím lokty, a tak vytáčím tlapky. Ale jinak jsem se jí líbil a pochválila mi srst. Myslím si, že paní Tiché se nejvíce líbí tmaví žíhaní kerníci, protože při vyhlášení BOBa nastoupili samí tmaví psíci, ani jeden světlý. Zdálo se mi, že byla dost přísná, dost psů totiž dostalo hodnocení Velmi dobrý. Výstavy jsou samozřejmě hrozně suběktivní záležitostí, takže se musíme smířit i s takovým hodnocením. Příště to snad bude lepší.

Jako u kadeřníka....

Jako u kadeřníka....

P1020008.JPG
P1020017.JPG
Rozhodčí: Olga Dolejšová

Třída: Mladý

Hodnocení: Výborný 1

Další mezinárodní výstava tentokrát v Litoměřicích. Cesta autem byla docela rychlá. Z Prahy jsme tam dorazili asi za 45 minut. Zato v Litoměřicích to byla s dopravou a s parkováním docela hrůza - takových aut jsem pohromadě ještě neviděl, a tolik lidí. Ale k výstavišti jsme se přece jen prokousali. Hned za vchodem se vyzvedávaly čísla, protokoly a diplomy. A také jsme tu hned měli náš kruh číslo 1. Tentokrát tu bylo dohromady 18 kernů a to i z ciziny - Německa a dokonce i z Dánska. Takže konkurence velká. Ale i přesto jsem byl v mé třídě sám. Než jsem šel do kruhu panička mě pořád chtěla česat, takže pěkný nůůůďo - vůbec nic se nedělo, pořád jen čekat a čekat. Musím říct, že mě to vůbec nebavilo. Ale konečně jsem se dočkal, poslední úpravy a šli jsme na to. Paní rozhodčí byla moc příjemná. Udělali jsme jedno kolečko, jednou si mě prohlédla na rovné čáře a zase hup na stůl. Pak už jen diktovala zapisující slečně moje přednosti (a bohužel i chybičky) do protokolu. Dneska jsem měl hodnocení zase Výborný (1), ale bohužel zase bez titulu, a to kvůli tomu, že jsem měl moc krátkou srst a zase mi byly vytknuty moje vytočené tlapičky. Vidím, že asi ten CAJC nikdy nedostanu. Ale budeme to ještě zkoušet a uvidíme. Přece se nenecháme tak rychle odradit. Tak rychle se nás zase nezbavíte.  

...v celé své kráse...

...v celé své kráse...

Nůůůůďo - zase česání

Nůůůůďo - zase česání

Prohlídka zoubků a srsti

Prohlídka zoubků a srsti

1
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one