Letní výcvikový tábor Lamberk 23. – 30.8.2009

Jelikož se nás panička už asi rok snaží naučit poslouchat a běhat agility, rozhodla se že nás trochu potrápí a koncem srpna jsme všichni (Já, Sam a panička) jeli na výcvikový tábor Lamberk blízko Náměště nad Oslavou.

Naše dovolená začala v neděli 23.8.09 dopoledne kdy jsme se všichni sbalili, naskládali do auta a vyrazili směr Olomouc. Asi za 3 hodiny jsme byli u Zuzky před domem. Chico nás rovnou přivítal pořádným zavrčením, abychom si moc nedovolovali. Pak jsme naložili věci Zuzky do kufru a Chica do přepravky a vyrazili zpět do Brna a dále na Březník, kde se nacházelo rekreační středisko Lamberk. Po tak dlouhé cestě jsme se všichni těšili až si protáhneme nožičky a konečně jsme se dočkali. Když jsme dorazili na místo, myslím, že jsme dorazili jako poslední, všude bylo spousta psů. Sam byl ve svém živlu a chtěl přivítat každého psa, já jsem si držel trochu odstup a Chico vrčel na každého psa. Takže nic zvláštního se nedělo. V chatce, kde jsme měli spát, byla už Charlotta – kerní slečna a kříženka border kolie Chelzie. Obě se nám moc líbili a byli moc přátelské. Já se Samem jsme se ubytovali hned do postele, ale bohužel paničky museli spát na palandách, takže jsme nakonec skončili v ohrádce a Chico ve skládací boudě na zemi. Bohužel jsme přijeli jako poslední, a tak na paničky zbyly jen horní patra:o(  Neděle byla pouze seznamovací a procházková. Všude byl krásný les, kde jsme mohli běhat jak chceme – bylo to opravdu super.

Každý den v týdnu jsme trénovali agility a poslušnost. Trénink agility byl rozdělený na dvě 30 minutový lekce a poslušnost na jednu hodinovou. V tréninku agility jsme se se Sam střídali. A v poslušnosti většinou také, ale více tam chodil Sam. Kterému mu to šlo lépe než mně. Cvičili jsme standardní poslušnost jako je chůze u nohy, odložení, obraty. Aby hodina nebyla tak nudná, byla prokládaná prvky z agility. Ale jen rovinky pro radost. Například 2 překážky – tunel – překážka a zase zpět. To nás oba bavilo i když Sam někdy švindloval a překážky obíhal.

Pro zájemce a ranní ptáčata byla možnost si vyzkoušet stopování. Mě panička nebrala, protože věděla, že tak dobrý nos zase nemám, ale se Samem to zkusila. A myslím, že je to oba začalo bavit. Samík je stopař od přírody, protože v lese nebo na ulici pořád něco stopuje. Na stopu se chodilo brzy ráno ještě před snídaní. Stopy byly zatím jen krátké a bez lomu, ale i tak si Sam vedl velice dobře. Po stopě paničky (a párku) šel poměrně bez chyby, protože věděl že na konci ho čeká velká mňamka v podobě párečků:o)      

Trénink agility byl také fain. Jelikož počasí bylo celý týden dost horké, tréninky byly rozdělené na 2 x 30 minut. Se Samem jsme se střídali. Parkury byly někdy těžší jindy jsme zase běhali jen rovinky. Na tréninky jsme byli rozděleni do skupinek po 5 psech, a tak jsme opravdu celý 30 min běhali. Bylo to dost náročné, a tak 30 min denně úplně stačilo. Při tréninku jsme se konečně naučil tak trochu běhat slalom a párkrát se mi povedla i vysílačka. Panička z toho měla velkou radost, protože něco takového se mi ještě nepovedlo.

Volný čas jsme trávili odpočinkem nebo procházkami po lese. Jednou jsme se s naší kerní kamarádkou Charlottou vydali k řece. Cesta to byla poměrně náročná z příkrého kopce dolů po lesní pěšince plné klacků a překážek. Cesta trvala asi tak 10 min. Řeka byla dost mělká, takže pro paničky to na koupání nebylo, ale my jsme se užívali. Samík tahal z vody klacíčky a na břehu je porcoval, Gas chytal vodu a Charlotta lovila zase lístečky. Všichni jsme si to prostě užívali. Po dostatečném vykoupání a vyřádění, nás čekala cesta zpět. K vodě jsme šli z kopce a teď nás čekal obrovský kopec zase nahoru. Nejčilejší byl Sam který si nesl ulovený klacíček a pořád si chtěl hrát. Já s Charlottou jsme šetřili síly a paničky ty už funěly po pár metrech:o) I když s přestávkami, zpět do tábora jsme dorazili.   

Poslední den před odjezdem nám sice počasí  moc nepřálo, ale i tak jsme měli závěrečné soutěže páníčků a jejich psů v šikovnosti. Žádná disciplína nebyla na rychlost, ale na přesnost, poslušnost a šikovnost. Dohromady jsme soutěžili v 5 soutěžích. Já i Sam jsme šli každý sám za sebe. Prvním úkolem bylo projít trasu u nohy a panička měla v ruce raketu s míčkem, který nesměl spadnout. Pes musel jít u nohy bez vodítka úzkou uličkou – slalomem z kuželů – překonat Áčko – tunel – a překážku u nohy. Nakonec jsme si musel sednout a zůstat a panička odpinkla míček a já za ním nesměl utíkat. To pro mě bylo jednoduché, protože míčky mě moc neberou. Ale Sam za ním vystartoval. Další úkolem bylo přivolání a přeskákání 3 ležících lidí. Sam i já jsme to zvládli bez problémů. 3. úkol byl trochu drastický vůči všem psům. Přivolání přes řadu párků a salámků. Já jsem to přeběhl bez povšimnutí, ale Sam, jelikož má nos citlivější, se trochu vrátil, ale ani jeden nesnědl. Poměrně dost psů se tam najedlo, ale jiní zase vůbec nezaznamenali, že tam byly takové dobroty. 4. úkol byl spíš na prověření šikovnosti páníčků. Psi měli ležet ve čtverci a páníci házeli létající talíře a museli se trefit kamkoliv do Kruhu (myslím překážku). Já i Sam jsme hezky čekali a koukali na paničku, jak jí to šlo. Nejhorší to nebylo, ale mohlo to být lepší:o) Posledním úkolem bylo přivolání z jednoho konce hřiště na druhý, přičemž panička měla na sobě plynovou masku a čepici. Žádný pes se nenechal zmást maskou a všichni ke svému páníkovi přiběhli bez jakéhokoliv otálejí. Já a Sam jsme běželi na jednou a také jsme paničku našli i pod tak ošklivou maskou. Vyhlášení bylo hned po ukončení a světe div se s paničkou jsme se umístil na 3. místě mezi malými psy. Dostali jsme krásnou medaili s trojkou a každý nějakou tu dobrotu – já šmakoz a panička čokošku.

V neděli jsme šli se Charlottou a Bárou na poslední procházku a kolem 10 hodiny jsme se sbalili, uklidili chatku a vyrazili směr domov.

Gas-kruh.jpg
Houpačku mi panička radši přidržuje, protože to se mnou většinou hrozně praští....
Houpačku mi panička radši přidržuje, protože to se mnou většinou hrozně praští....
<p>....slalom se stále učím....</p>

....slalom se stále učím....

Při soutěži hrozně pršelo, a tak jsme se s paničkou oblékly do slušivých pláštěnek
Při soutěži hrozně pršelo, a tak jsme se s paničkou oblékly do slušivých pláštěnek
Tato soutěž se mi líbila - já jsem ležel a panička se snažila:o)
Tato soutěž se mi líbila - já jsem ležel a panička se snažila:o)
Přes lidi se Samovi moc nechtělo, ale s paničkou to zvládli.
Přes lidi se Samovi moc nechtělo, ale s paničkou to zvládli.
Sam-soutěž1.jpg
Sam-soutěz2.jpg
<p>Vítězové ve skupině malých psů.</p>

Vítězové ve skupině malých psů.

<p>Skákat přes lidi je zábava:o)</p>

Skákat přes lidi je zábava:o)

11.09.2009 07:51:19
Alfik95
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one