Kerní akce pod názvem Létají kerni, byla hlavně v režii Lucky a pak ve spolupráci mě a Zuzky od Chica. Myslím, že akce se velice povedla, protože nám přálo počasí a bylo krásné sluníčko a sešli se tu opravdu fain lidi, kteří měli zájem se dozvědět a naučit něco nového. Hlavní náplní dnešního dne byl trénink agility a vyzkoušení si coursingu. Přihlášených bylo asi tak 20 psů a jejich páníčků, kteří byli rozděleni do 2 skupin. Trénink agility jsme měli nastarosti já a Zuzka. Zuzka si vzala štěňáta a pejsky, kteří viděli překážky proprvé a já jsem měla ve skupině pokročilejší začátečníky. Všichni s agility teprve začílali, ale už uměli spoustu věcí a jejich pejskové byli byli šikovní. Na začátek nám Zuzka postavila trochu obtížnější trať se kterou si ale nakonec všichni poradili a nakonec jsem postavila trať už jen pro radost dokolečka - jen skočky a tunely. Tuto trať zvládli všichni na jedničku. Před 12. hodinou jsme končili, protože teplota byla už opravdu hodně vysoko a psíci byli unavení a páníkům už to běhá také stačilo. Tak si všichni dali chvilku oddych a pak si šli všichni vyzkoušet coursing. Který téměr všechny naprosto chytil a moc je bavil. No přece vždyť kerni jsou lovci:o))) Na coursingu se všichni vystřídali velice rychle a za hodinku bylo doběháno. Pak nás páníky čekal vynikající oběd a psíci si šli odpočinout a nabrat trochu sil na konečný minizávod. Opět byli psi rozděleni do 2 skupin jako při dopoledním tréninku. Pokročilejší měli trochu obtížnější trať, ale nakonec si s ní všichni poradili. I když někdo udělal nějaké chybky nevadilo hlavně že trať doběhl a pes a jeho majitel měli z běhu radost. Tento parkurek jsem šla i já s Gasík. Běžel moc hezky, jen jsem se trochu zasekli u tunelu do kterého jsem trochu narazila, ale jinak běžel čistě a s přehledem:o) Po dokončení závodu všemi účastníky dnešního dne, bylo vyhlášení a předání diplomů za účast a každý pejsek dostal nějakou tu mňaminku na cestu:o) Kerní den v Rybníkách byl opravdu moc fain a doufám,  že příští rok opět něco zorganizujeme a budeme se bavit stejně jako dnes:o) A snad i ve větším počtu:o) 
DSC01000.JPG
DSC01001.JPG
DSC_0564.jpg
Gas se dostal až nakonec nory a štěká na lišku
Gas se dostal až nakonec nory a štěká na lišku
Sam, Máša a Kenny
Sam, Máša a Kenny
Na výlet do Borkovan za Šárkou a Sendy jsme se všichni moc těšili. V pátek jsme kolem 14. hodiny vyzvedli Katku a Nesie na Rajské zahradě a vyrazili směr Brno a Borkovany. Cesta byla dobrá, nikde žádné kolony a aut bylo přiměřeně. Takže za 2,5 hodiny jsme byli na místě. Šárka si nás vyzvedla na náměstí a jeli jsme do krásného domečku její babičky a dědy. Šárka nás zavedla do pokoje, kde jsme měli s Katkou bydlet. Byl to krásný pokojíček a Gas hned musel otestovat postel. Začel se v ní slastně válet a při tom vydával všemožné zvuky jen těm psím se moc nepřibližovali. Všichni psíci měli velkou radost, že jsou pohromadě a konalo se hromadné vítání a mazlení. Když jsme se všichni pěkně zabydleli pozvala nás Šárka na skvělou večeři, kterou pro nás sama uvařila. Na menu byla fazolová polévka a Gnochi se špenátem a kuřecím masem. Byla to opravdu vééélká dobrota až jsme se všichni olizovali až za ušima. Po večeři jsme se vydali na procházku po okolí. Šli jsme k nedalekému rybníku, kde se Sendy a Sam vykoupali. Bylo to velice příjemné, protože tu jsou jen samé pole a kluci mohli lítat na volno. Měli samozřejmě radost, protože si po té dlouhé cestě v domečku pořádně protáhli nožičky. Večer jsme šli spát poměrně brzy, protože ráno jsme museli brzy vstávat a být odpočatí na agility co nás zítra v Brně čekalo.

Ráno jsme vstávali kolem 5:30. Šli jsme na procházku a vyvenčit naše čtyřnožce. Pak snídaně a kolem 7 hodiny jsme vyrážili směr Brno a výstaviště. Přijeli jsme včas kolem 7:45. Na parkovišti jsem se sešli se Zuzkou od Chica, kterého jsem dnes měla předvádět na výstavě. Jelikož bylo dnes na programu agility šli jsme najít plac, kde se mělo běhat. Od parkoviště to byla hrozná dálka, ale nejlepší bylo že nikdo z organizátorů nevěděl že tu nějaké agi je. Ale nakonec jsme si pomohli sami a našli jsme to. Konečně jsme byli na místě:o) Rozbalili jsme domečky a židličky a chvilku odpočívali. Ale odpočinek netrval dlouho, protože jsem musela připravit Chica na výstavu. Byl už velice zarostlý, takže lehkou doúpravu potřeboval. Já se vrhla do Chica a Zuzka si půjčila Gase. Dnes jsem tu měla na agi přihlášeného jen Sama a Gas dnes běhal s náhradní paničkou Zuzkou:o) Všechno běželo podle časového ropisu, takže lehce po 8:30 byla prohlídka prvního parkuru a to jumpingu. Parkur nebyl úplně nejjednodušší, ale docela se mi líbil. Se Samem jsme běželi jako úplně první dvojice. Samík byl v náladě a tak jsme mohli vystartovat. Na parkuru se hezky snažil. Ale osudním se nám stal tunel po kruhu. Tak moc jsem se soustředila na překonání kruhu, protože Sam má někdy problémy se strefit, že po skočení kruhu (naprosto bez problémů) než jsem se rozkoukala byl Sam ve špatné díře tunelu a to samozřejmě znamenalo diskvalifikace. Byla to hrozná škoda, protože až do té doby šel moc hezky:o) Zase ta moje hlava:o( Ale nic, nepoveldo se a já rychle běžela uklidit Sama do boudičky. Popadla jsem Chica a utíkali jsme zase na druhou stranu výstaviště do kruhu č. 20. Kerni dnes začínali a tak jsem věděla ze v 9 hodin musím být u kruhu. Všechno jsem stihla na minutu přesně a těsně po 9. hodině jsme stáli u kruhu. Paní rozhodčí začala přesně a tak jsem Chica jen trochu učísla a šli jsme do kruhu. Ve třídě otevřené jsme byli sami. Paní rozhodčí se Chico moc líbil. Akorát mu vytkla drobivější pohyb, ale i tak mu zadala Výborný 1, CAC. Po nás nastoupil ve třídě šampionů Brent, který také dostal CAC. Pak jsme šli oba o CACIBa. Chico se moc snažil a moc hezky chodil a paní rozhodčí se dnes přecejen víc líbil Chico, kvůli jeho temperamentu a CACIB byl jeho:o) Pak už jsme jen počkali na feny a o BOB jsme šli s mladým psem a Sylvou. Dnes se ale nejvíc paní rozhodčí líbila Sylvi. Pak už jsme si šli pro pohár a medaili a hurá opět na agility.

Přišli jsme včas, protože se přestavovalo na A2. Trať nebyla těžká a docela se mi i líbila, ale bohužel Sam byl asi trochu unavený nebo spíš možná lajdácký a skočil zónu na houpačce a shodil jednu překážku. Ale jinak běžel hezky:o) Nakonec se běželo agility, kde Sam opět skočil houpačku a shodil skočku. Takže také nic. Počkali jsme na vyhlášení výsledků, protože Šárka se Sendy vyhrály zkoušku A1 a Katka se umístila v součtu agility a jumpingu a krásném 3. místě:o) Když holky posbírali všechny ceny, šli jsme si dát věci do auta a prošli jsme si celou výstavu. Byla tu spousta stánků a dále výstava potkanů, prasátek, ovcí, koz, krav a koní. Takže bylo opravdu na co koukat a procourali jsme tu celé odpoledne. Zpět jsme odjížděli kolem 17. hodiny a všichni jsme měli uťapkaný nožičky. Večer jsme udělali jen krátkou procházku, protože všichni byli dost unavení a šli jsme spinkat.

V neděli bylo zataženo a trochu pršelo, ale ani to nás neodradilo od našeho plánovaného výletu po okolí Borkovan. Po snídani jsme vyrazili a kolem oběda jsme byli zase zpět. Krásně jsme se prošli a nakonec se všichni i vykoupali v rybníce. Pak jsme si dali výborný obděd a vyrazili do Brna pro našeho nového člena rodina. Křečka syrského Vinie. V Brně jsme trochu bloudili, ale nakonec jsme se s paní Markétou setkali. Předání proběhlo v pořádku a paní je velice milá a velice zapálená chovatelka křečků:o) Markéta mi předala Vinie a ještě její sourozence Vikinga, kterého jsem vezla Katkce H. a Valentýnku pro Patriciie, ale přechodný domov má u Verunky. Cestou všichni kromě mě a Katky spinkali. Kluci spokojeně v přepravce, Nesie na sedačce vzadu a křeččátka v přepravkách:o)

V neděli jsme si udělali krásnou procházku po okolí, kde se všichni vyběhali a to nemyslím jen psy....:o))
V neděli jsme si udělali krásnou procházku po okolí, kde se všichni vyběhali a to nemyslím jen psy....:o))
Sam si počkal až Sendy připlave s klacíčkem a pak se jí ho pokusil ukrást. Ale Sendy se nedala:o)
Sam si počkal až Sendy připlave s klacíčkem a pak se jí ho pokusil ukrást. Ale Sendy se nedala:o)
Sendynka za první místo ve zkoušce A1 dostala obrovské ucho.
Sendynka za první místo ve zkoušce A1 dostala obrovské ucho.
Sobotu jsme se vydali s našimi kamarády Janou a její pudlicí Ronou vyzkoušet něco nového a šli jsme zkusit Dogtrek. Sraz byl naplánovaný na 10. hodinu ranní v restauraci v Pyšelích. Sešlo se nás tu docela dost, asi kolem 40 psů. Ještě než jsme se vydali na cestu museli jsme splnit dva poměrně snadné úkoly. Psi museli překonat překážkovou dráhu postavenou ze židlí a stolů. Sam s lezením po nábytku opravdu problémy nemá, a tak jsme tuto disciplínu splnili naprosto v pohodě. Dalším úkolem bylo nalést pod kloboučky schovaný párek. Samův citlivý nos byl opravdu rychlý a jakmile jde o jídlo a párečky tak to se může přetrhnout. Párečky samozřejmě také našel. Po těchno zahřívacích úkolech jsme dostali mapu okolních lesů a mohli jsme vyrazit vyhledávat indicie, ze kterých jsme měli uhodnout 2 plemena psů. Indicií bylo po cestě 10 a na každé napsaný úryvek ze standardu hádaného psa. Naštěstí jsme mohli chodit po dvojicích, a tak jsme s Janou vyrazili. První a druhou indicii jsme našli bez problémů, ale orientace v mapě a lese byla čím dál tím víc obtížná až nakonec jsme vůbec nevěděli kde jsme. A tak jsme šli a šli a potkali jsme další bloudící dvojici, které na tom byla stejně jako my. Dali jsme hlavy dohromady a vyrazili nějaký směrem, co jsme mysleli, že budou další nápovědy. Ale bohužel žádnou jsme už nenašli a ještě ke všemu jsme se stratili. Museli jsme se zetat na místním statku, kde to vlastně jsme a kam máme jít. Pán nám poradil a tak jsme po 3 hodinách bloudění konečně nalezli ten správný směr - po žlutých šipkách, který nás dovedl zase zpět do restarace. Na místo srazu jsme došli mezi posleníma a o hodinu později než bylo plánované. Bohužel plemeno psa jsme  neuhodli, protože ze dvou indicií se moc poznat nedala. Celkem jsme nachodili asi tak 10 km ve sněhu. Sam v restauraci lehnul a vypadal jako mrtvolka. Ale výlet se mu moc moc líbil, protože si mohl celou dobu běhat po lese. Gasík dnes s námi bohužel nemohl, protože měl nemocnou nožičku. V restauraci jsme se trochu občerstvili. A aby to nebylo nikomu líto, organizátoři odměnili všechny účastníky a tak Sam dostal na kousání prasečí ouška:o)
IMG_2310[1].jpg
IMG_2317[1].jpg
<p>... šli jsme cestou necestou...</p>

... šli jsme cestou necestou...

Na táboře jsme byli hlavně trénovat agility - Gas se snaží...
Na táboře jsme byli hlavně trénovat agility - Gas se snaží...
...Sam se konečně trefil do kruhu...
...Sam se konečně trefil do kruhu...
...nejen práce nad překážkama, ale hlavně spousta zábavy s naší patterdelí kamarádkou Nesinkou....
...nejen práce nad překážkama, ale hlavně spousta zábavy s naší patterdelí kamarádkou Nesinkou....
První oficiální setkání kernů pod názvem Happy Day 2010 se podařilo uspořádat dne 18.7.2010 v Medlánkách u Brna. Akce byla spojená s coursingem a spoustou dalších zajímavostí z oblasti výcviku a úpravy psa.

Na cestu jsme se vydali společně s Míšou a její kernicí Yulinkou od Fossinky. Vyráželi jsme brzo ráno kolem 5:30. Cesta byla plynulá a na dálnici do Brna žádná nehoda. Takže kolem 7:30 jsme byli na místě. Po nás postupně začali přijíždět kerníci a jejich majitelé. Bylo fain, že jsme se tu téměř všichni znali a kerní nováčky jsme rychle poznali, a tak jsme byli rádi, že se zase potkáváme u trochu jiné příležitosti než je výstava. Akorát organizátor zapomněl objednat na tento den hezké počasí, a tak celou cestu a i v Brně pršelo. Chvílema se zdálo, že celá akce bude muset být kvůli bezpečnosti psů zrušena, ale to se nikomu nechtělo, a tak se začalo doprovodným programem. Jako první přišla na scénu Zuzka s Chicem, kteří nám ukazovali jak se pracuje s klikrem. Bylo to velice zajímavé povídání a určitě v tom něco bude. Akorát si najít čas a chuť na to to vyzkoušet:o) Pak přišla na řadu ukázka úpravy kernů. To jsem měla na starosti já. Jako předváděcího kerníka jsem si od Míši půjčila Yulinku, která z přítomných kernů byla asi nejvíce zarostlá, a tak na ní úprava byla hezky vidět. Yulinka z toho zrovna nadšená nebyla, ale Míša ano, dnes si mimo jiné odvezla i upraveného psa:o) Ukázka úpravy trvala asi tak hodinu. Potom přestalo chvíli pršet a louka začala trochu schnout, a tak se mohlo přejít na tréninky - sranda závody coursingu. Přecejen tráva byla kluzká a nikdo nechtěl riskovat zranění psa, a tak se přistoupilo k náhradnímu programu a to coursing dostihu. Za střapcem se běželo jen po rovině a na čas. Většinu kerníků tato divná pohybující se věc (střapeček) uchvátila a snažili se ho dohonit. Kluci už to trochu znali, a tak se na běh velice těsili a byli moc rádi, že můžou utíkat a na konci ho pořádně zakousnout. Běhy byly dva - jeden sólový, že pes běžel sám a druhý se běžel ve dvojici. První běh byl rozdělený do skupin štěňat, dopělých psů a dopělých fen a při druhém běhu běželi všichni dohromady, aby se dokázali udělat dvojice. Štěňátka tu byli jen dvě (Berenika a Doros), feny byly čtyři (Yulinka, Jamajka at Impuls, Bella Gina Irater a Engie Sparkling Heart´s) a nejvíc bylo psů - dohromady 10 (Aris z Lesního domu, Albert, Chico, Gas, Sam, Donut, Avar, Custeau a Kenny). Časy z obou běhů se sčítali aby se mohl vyhlásit nejrychlejší pes. Bohužel i když se kluci opravdu snažili a běželi s nasazením všech sil, stačilo to pouze na 4. a 5. místo. Pro výtěze byli připravené krásné poháry a courcingová dečka. Ale aby nám to nebylo líto všichni jsme dostali upomínkovou medajli a pamětní diplom:o) Pak už jen následovalo společné focení, rozloučení se a cesta domů:o) Dnešní den se opravdu moc povedl a organizátorů patří velké DÍK:o) A doufám, že příští rok se bude akce opakovat:o)

happy_day_2010_057web[1].jpg
happy_day_2010_052web[1].jpg
happy_day_2010_137web[1].jpg

Při cestě do Bratislavy jsme si udělali malý výlet a zajížďku do Prostějova a jeli jsme navštívit naší kamarádku Zuzku a Chica. Tak jako minule jsem si udělali hezkou procházku, kde jsme se všichni vylítali a opět pořádně vycachtali v loužích. Po procházce nebyl opět nikdo suchý. Myslím, že to už bývá trochu tradicí, že od Zuzky odjíždíme celý mokří s čvachtajícíma botama:o)

Chico do vody moc nechtěl, a tak ho Sam trochu osprchoval
Chico do vody moc nechtěl, a tak ho Sam trochu osprchoval
Gasík zase vypadal jako zmoklá slepice - teda zmoklý kern
Gasík zase vypadal jako zmoklá slepice - teda zmoklý kern
IMG_1234.JPG

Jelikož výstavy v maďarském Komárnu byly v pátek a neděli, měli jsme celou sobotu volnou, a tak jsme se jí rozhodli strávit aktivním odpočinkem. Ráno se páníci dohodli na celodenním programu, který začínal ranní procházkou po lese. Hned kolem 9 hodiny jsme vyrazili. Po chvilce jízdy autem jsme byli vypuštěni v lese, kde bylo spousta zajímavých věcí - staré kameny, které jsem všichny pěkně označkoval a také největší pták v Maďarsku, kde jsme udělali pár fotek a pokračovali v našem výletě. Nikdo nevěděl kam jdeme, ale na konci lesní cesty nás čekala vysoká rozhledna, na kterou iniciativně vyšplhala jen panička. Všichni ostatní jsme na ní čekali dole - přece nejsme nějaké veverky abychom šplhali tak vysoko:o) Panička tam pro nás udělala pár fotek, aby jsme se také mohli pokochat krásným výhledem. Pak už nás čekala cesta zpátky. Odpoledne jsme už opravdu odpočívali v chatě a na večer jsem lítali po zahradě, kde jsme se všichni pořádně vylítali a vyhráli si:o)

Pták.JPG
Sam opět ukořistil tu největší větev
Sam opět ukořistil tu největší větev
Rozhledna byla opravdu vysoká
Rozhledna byla opravdu vysoká
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one