Rozhodčí: Zdeněk Spolek

Jak na nový rok tak po celý rok. Kdyby to tak platilo aspoň v agility vůbec bych se nezlobila. Na uvítání nového roku v Kyjích uspořádali malé závody, kde se běžela jen zkouška agility a jumpingová zkouška. Kluci byli v dobré náladě a tak obě zkoušky zaběhli pěkně. Jako první se běžela zkouška agility. Naštěstí zde nebyla houpačka, takže oba to zaběhli jen s jednou chybičkou a docela i v tempu. Což Gasovi vyneslo 3. místo a Samovi 2. místo. Jako druhý parkur byl jumping, který se mi moc líbil a pro kluky byl také docela lehký. Žádné pasti ani motanice, což se hlavně Gasovi líbilo. Akorát Sam před tunelem hned za druhou překážkou se začuchal a nehodlal pokračovat než zjistil co to tam tak krásně voní. Ale pak už se zase rozběhl a parkur dokončil čistě. V tomto parkuru se umístili ve stejném pořadí, takže Sam na 2. místě a Gas na 3. místě. V celkovém součtu v kategorii A1 byl Sam na 1. místě a Gas na 2. místě. Oba dostali tašku plnou dobrot - rybiček, frolíků, konzerv a granulek. No prostě samé mňamky.

Sranda závody agility: Gas 2. místo, Sam 5. místo

Sranda závod v poslušnosti: Gas 7. místo, Sam 5. místo

Dnešní volný jsme vyrazili na sranda závody agility a poslušnosti do Řeporyjí na cvičák Hafbo. Jeli jsme s naší pudlí kamarádkou Ronou a její paničkou Janou. Závody začínali od 13:30 a jako první disciplína byla rovinka z 6 skoček na čas. Gas i já jsme rovinku proběhli v docela rychlém čase. Sam byl trochu pomalejší, ale také se snažil:o) Dalším úkolem bylo proběhnout parkur, ale aby to nebylo tak lehké museli jsme odhadnout 25 vteřin strávených na parkuru. Parkur jsem si naplánovala se stopkami v ruce, ale realita byla trochu jiná. Když jsem Sama chtěla vzít na slalom rozhodl se,  že půjde na áčko, kde se začuchal a do cíle jsme dorazili s časem kolem 40s. S Gasem jsem čas odhadla lépe a i když šel pomaleji než jsem si plánovala, trať jsem zkrátila a čas nakonec odhadla na 23 a něco vteřin. Takže tentokrát jsem se už docela trefila. Poslední disciplína byla zase rovinka s 3 skočkami a 2 tunely. Gas se opět snažil a trať proběhl jako vítr. Samík se také snažil, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Při konečném hodnocení všech disciplín Sam skončil na 5. místě a Gasík vyhrál 2. místo. Dostali jsme spoustu mňamek od Pedigree a krásnou modrou kokartu:o) Rona byla také moc šikovná a skončila na 3. místě.

Agility dnes závod neskončil, ale odpolene ještě pokračoval závod v poslušnosti. Ten byl opravdu vtipný, protože kern a poslušnost dohromady moc nejdou. Oni mají prostě svojí hlavu. První úkol bylo přivolání přes hračky a mističky s pamlsky. No to bylo něco pro kluky. Oba samozřejmě obešli všechny misky a cestou ke mně se pořádně nabaštili. Co by spěchali, když věděli, že jim nikam neuteču, že:o) To Rona to zvládna bez zaváhání.  Kluci měli čas kolem 40 vteřin a Rona asi jen 5. No nic, to se nám moc nepovedlo. Další byla chůze psa u nohy a páníci měli v ruce lžíci s vajíčkem + vodítko se psem. A ješte ke všemu jsme museli kličkovat mezi kuželi:o) Úkol zapeklitý, ale nakonec jsme si poradili docela hezky. Sama sice víc zajímali kuželi než vajíčko, takže to byla taková hoodně pomalá chůze. Ale Gase naštěstí zajímalo vajíčko, takže na mě hezky koukal a mohla jsem jít trochu rychleji. Další úkol bylo dlouhodobé odložení. Psi si lehli a pánící se šli schovat. Jako první to vzdal Gas. Sam vydržel dlouho. Vydržel házení hraček, ale při lákání na jídlo neodolal a vstal. Rona zůstala ležet nejdýl, když zbyli už jen 4 psi, tak to na jídlo také nevydržela. A poslední úkol byl zase na čas. Proběhnout 80 m s jednou překážkou. Překážka to nebyla agiliťácká, ale ta z poslušnosti. Takže trochu jiná než jsme zvyklí. Pánící mohli buď běžet s psem, nebo vysílat nebo přivolat, ale pes překážku musel skočit. Já jsem běžela s kluky. Oba překážku skočili s přehledem akorát Gas to vzal trochu obloukem. V poslušnosti jsme se už moc dobře neumístili, ale i tak se kluci snažili a Gas skončil na 8. místě a Sam na 6. místě. Ale i tak jsme dostali nějaké dobroty. Rona byla poslušná a skončila na krásném 3. místě:o) Dnešní závody se mi opravdu líbili. Byla skvělá atmosféra, závody hezky utíkali, nebyli žádné velké prostoje. Prostě fain den s fain lidmi a psy.

Rozhodčí: Zdeněk Spolek

Na dvojzkoušky do Nymburka jsme vyrazili všichni i s naší kamarádkou Katkou a kříženkou Nesie. Už od rána opravdu hodně pršelo, ale po dlouhém přemýšlení jsme to přece jen jeli zkusit a trochu jsme doufali, že aspoň trochu přestane pršet, ale to se bohužel nestalo. Celý den pršelo a pršelo, a tak nadšení našich psů nebylo takové jak by jsme si představovali. Parkury byly dost promáčené a místo trávy na nich byla opravdu kvalitní vrstva bláta. Na místo jsme dorazili kolem 9. hodiny a strávili jsme tam celý den. Takže si určitě dovedete představit jak jsme po celém dni vypadli. Nejen že jsme měli všechni věci od bláta a sami jsme byli špinaví až za ušima, ale i všichni psi vypadali jako velké koule bláta. Ale jak se říká, zkusit se má všechno, a i když jsme skoro celý den drkotali zuby, jaká byla zima, určitě nelituji, že jsme jeli. Pan Spolek postavil moc hezké parkury. Nebyli úplně jednoduché, ale ani nebyli nijak záludné. V prvním běhu se Gas coural a hodně čuchal, ale nakonec to doběhl čistě, ale pomalý čas nás odsunul na 7. místo. Samík běžel o trochu rychleji, ale bohužel schodil jednu překážku a před poslední překážkou se rozhodl jít na áčko, na které sice stoupl jen jednou tlapkou, ale i tak to znamenalo diskvalifikaci. Druhý běh dopadl hodně podobně. Gas se zase hrozně coural a koukal na všechny kolem parkuru. Doběhl opět čistě, ale hoooodně pomalu. Samík se snažil, ale bohužel vypadl jednou ze slalomu, ale tentokrát už doběl bez diskvalifikace. Jediný kdo byl dnes z naší výpravy opravdu hodně úspěšný byla Katka s Nesinkou, která v druhé zkoušce obsadila 1.místo. Takže jsme počkali na vyhlášení a kolem 16.hodiny jsme konečně vyrazili do tepla a sucha domů.

Rozhodčí: Antonín Diviš

Na mistrovství teriérů jsme se přihlásili jen ze zvědavosti, jak takové závody probíhají a nasát trochu atmosféru profesionálních parkurů a skvělých výkonů. Neděle se opravdu, co se počasí týká, moc povedla, a tak už od rána krásně svítilo sluníčko. Celý den byly také velice příjemné teploty. Na závod jsem přihlásila jen Gase, který je poslední dobou v běhá lepší než Samík. A tak Sam zůstal doma a odpočíval po sobotní výstavě. Jako první parkur se běl Jumping. Parkur byl opravdu velice těžký a z 30 týmů ho doběhlo jen 8 týmů bez diskvalifikace. Gas běžel moc hezky a docela mě překvapil, že měl o běh zájem a na rovinkách hezky zamakal. Bohužel rovinka tam byla asi jen jedna jinak většina parkuru byl dost zamotaný a bylo zde hodně obcházení překážek. Gas doběhl čistě bez chyby, ale čas jsme měli hodně pomalý. Ale to mi opravdu nevadilo, protože jsem měla radost, že parkur doběhl s radostí. Takže jsme se umístili na 7. místě:o) Další běh byla zkouška. Pro A1 byla zkouška velice příjemná a myslím, že i jednoduchá, ale Gas se bohužel rozhodl, že na áčko prostě nepůje, a tak měl 2x odmítnutí. Zbytek parkuru běžel hezky v tempu. Škoda. Jako poslední se běželo Agility. Parkur nebyl těžký, ale opět na začátku nás zradila houpačka, a tak jsem ho později nedostala ani na kladinu, kam odmítal ze zážitku z houpačky jít. Takže jsme se diskli, ale zbytek parkuru běžel opět moc hezky a na rovinkách opravdu zamakal. V celkovém hodnocení mistrovství teriérů se Gas umístil na 10. místě:o)

DSC07048[1].jpg

Rozhodčí: Alice Glöcknerová

Opět po dlouhé době výstav jsme si našli čas na trochu sportu a vyrazili jsme na dvojzkoušky do České lípy. V sobotu se povedlo i počasí, takže celý den bylo krásně slučníčko, ale naštěstí žádné horko. Kategorie A1 šla jako první, takže jsme museli vstátat brzo a být v České lípě na 8. hodinu. Jeli jsme s našimi agi kamarády Katkou a její kříženkou Nesie a Maruškou a s jejíma irčankama Ajšou a Teddy. Jelo nás docela dost, ale i tak jsme se bez problémů vešli. Dorazili jsme v čas, takže jsme se ještě chvíli prošli, aby se psíci po cestě trochu proběhli, a pak jsme se šli prezentovat a sledovali jsme jak se staví náš první parkur. V parkuru bylo hodně tunelů, kladina áčko, dálka a slalom - dohromady 18 překážek. Jako první šel Sam. Byl v dobré náladě a jelikož jsem se ponaučila z minule a k nikomu jsme ho moc nepouštěla, neměl ani zaječí umysly a plně se soustředil a věděl, že budeme skákat. Ale jeho nadšení bylo tak velké, že po 5 překážce se mělo běžet na áčko, ale Samovi se víc líbil tunel do kterého bez rozmyšlení vlítnul. Při prohlídce parkuru mě vůbec nenapadlo, že by ten tunel mohl dělat takové problémy. Ale chybama se člověku učí. Paní rozhodčí nás samozřemě diskla, ale my jsme pokračovali dál a parkur dokončili. Sam pak běžel moc hezky bez chyby i na kladině měl zónu, což se mi moc nedaří. Trochu mě to mrzelo, ale jako tréninkový parkur to zaběhl moc hezky. Pak přišel na řadu Gas jako předposlední závodník. U Sama jsem si parkur vyzkoušela, takže s Gase jsem věděla kde si dávat pozor. Gasík byl dnes také v náladě a zdálo se mi, že se na parkur i docela těší. Celý parkur problěhl bez jakéhokoliv zaváhání a i se snažil a šel naplno. Myslím, že mu vyhovovalo, že překážky byly daleko od sebe a nebyly tu žádné motanice, které moc nemusí. Pakur šel čistě, což nám vyneslo krásné 3. místo. Druhý parkur byl o trochu složitěší, protože tu přibyla houpačka - dohromady 20 překážek. Houpačky jsem se opravdu hodně bála s Gasem, protože se jí stále bojí. Jako první zase šel Sam. Opět se docela soustředil a byl v ráži. Šel hezky rychle, ale bohužel se třema chybama - 2x shodil překážku a neměl zónu na áčku. Ale i tak jsem s ním byla spokojená, protože se snažil a měl hezký slalom. Tyto chyby ho odsunuly na 10. místo. Gasík v druhém parkuru šel opět moc hezky a v tempu. I houpačku docela zvládnul, i když když se zhoupla uskočil do strany, ale naštěstí měl zónu a tolik se nelekl, že pokračoval v tempu dál. Opět zaběhl moc hezký čistý parkur, který mu vynesl 2. místo. V součtu obou parkurů se Gas umístil na 1. místě. Dnešní den se opravdu vyvedl, protože i Katka s Nesie byli velice úspěšné - v prvním parkuru byli na 4. místě, v druhém parkuru na 1. místě a v součtu se umístili na 2. místě. Takže OSA Hloubětín dnes vybrala všechno co se dalo. Dostali jsme medaile, spoustu dárků a krmení, že jsme všechny ceny ani nepobrali:o)

Sam vybíhá z tulenu
Sam vybíhá z tulenu
Gas na houpačce
Gas na houpačce
Gasovo 1. místo v součtu zkoušek A1
Gasovo 1. místo v součtu zkoušek A1

Rozhodčí: Alice Glöcknerová

Další agility zkouška, ale tentokrát u nás doma v Kyjích. Na tuto zkoušku jsem se docela těšila, protože kluci to tu znají. Rozhodčí jsme měli paní Glöcknerovou, kterou jsme ještě neměli, a tak jsem nevěděla co od ní můžeme čekat. Naštěstí oba parkury postavila moc hezky a naštěstí ani do jednoho parkuru nedala houpačku, která je velkým postrachem pro Gase. První parkur byl opravdu hodně lehký bez slalomu. Měli jsme tu áčko, kruh, kladinu, zeď, 2 tunely. Jako první šel Gasík. S parkurem si poradil moc hezky a ještě ve všemu šel hezky v tempu a na nic nekoukal. Já jsem vedení také zvládla docela dobře a parkur jsme zaběhli čistě v postupovém čase 3,55m/s, což nám vyneslo 12. místo a známku výbornou. Moc času na vydejchání jsem neměla, protože mezi Gasem a Samem jsem měla jen 4 psy. Sam si vedl na parkuru také moc hezky. Dnes se na mě plně soustředil a ostatní psi ho moc, naštěstí, nezajímali. Bohužel na kladině mi přeskočil zónu, ale zbytek parkuru také zvládl moc hezky a i s jednou chybou si odnesl známku výbornou a 19. místo z 27 dvojic. Druhý parkur byl o trochu těžší, protože tu byl slalom, ale zase zmizel kruh a zeď. Parkur byl trochu zamotanější, ale i tak se mi líbil. Jako první šel opět Gas. Před startem jsem ho nějak moc nabudila a vyhecovala, tak že byl velice rozverný. Parkur začínal rovinkou 2 skočky a kladila. První dvě skočky přelétl jako nic, ale na kladinu se už nedostal, protože se šel přivítat s našimi agi kamarády, co stáli hned vedle kladiny. Vůbec jsem si nemyslela, že něco takového udělá, ale moji psi mě stále překvapují. Takže z toho byla po dvou skočkám moc hezká a veselá diskvalifikace. Za kterou jsem se na Gase nemohla ani zlobit, protože když jsem viděla jakou má radost, že se s nimi může přivítat, musela jsem se smát. Zato Sam se dnes opravdu snažil a udělal mi moc velkou radost. I na druhý parkur se pekelně soustředil a celý ho zvládnul na jedničku. I slalom prošel moc hezky akorát zase skočil zónu na kladině (do příště to budeme muset nějak vyladit). Druhý parkur Sam zvládl také ještě na výbornou. Dnešní zkoušky se nám moc podařili. Až na Gasův útěk z parkuru šli opravdu hezky a udělali mi dnešními parkury véééélkou radost. 

Rozhodčí: Zdeněk Spolek

Do Českých Budějovic jsme se vydali s naší agiliťáckou kolegyní Šárkou a její kříženkou kokra a jezevčíka Sendy. Cesta byla naprosto v pohodě - silnice suché a provoz skoro žádný. Přijeli jsme poměrně brzy, a tak jsme měli ještě čas na kratší procházku a mohli jsme sledovat, jak skáčí zkušení psi v kategorii A2. Po doběhnutí posledního závodníka A2 následovalo vyhlášení a přestavění parkuru a na kategorii A1. Ještě před startem jsem musela nechat změřit Sama, protože dnes běžel jeho první oficiální závody. Po odprezentování všech závodníků byl parkur otevření k prohlídce. Oba parkury byly spíš jumpingy s kladinou a áčkem. Námi obávaný slalom ani houpačku pan rozhodčí nepostavil. Parkur nebyl obtížný, ale nejjednoduší také nebyl. Jako první šel Sam. Parkur zvládnul hezky, ale trochu v pomalém čase a s jednou shozenou překážkou, což mu vyneslo 5. místo a známku Výbornou. Pak nastoupil Gas. Gas měl dnes dobrou a hlavně hravou a běhavou náladu, takže parkur běžel v poměrně rychlém temtu, ale bohužel udělal dvě chyby - přeskočil zónu na kladině a shodil poslední překážku, a tak skončil hned za Samem na 6. místě ze známkou Velmi dobrá. Druhý parkur byl hodně podobný prvnímu - žádné překážky nepřibyly, ale trasa vedla samozřejmě jinak. Jako první šal opět Sam. Ale ten se před vsupem na parkur seznámil s jedním pejskem, který se mu moc moc líbil a nechtěl se od něho hnout. Musela jsem ho odtáhnout na start. Po překonání první překážky Sam nabral směr k jeho novému kamarádovi. Bohužel v tu chvíli ohluchnul a moje volání mu bylo naprosto ukradené - takže jsme byli kvůli opuštětí parkuru diskavilifikováni. Aspoň Gasík zachránil situaci a parkur šel sice pomaleji než ten první, ale zato čistě, a tak obsadil krásné 2. místo a známku Výbornou. V součtu obou parkurů se umístil na 3. místě z 12 závodníků SA1 a dostal krásnou medaili a nějaké dobrůtky.

Rozhodčí: Petr Rybář + Jitka Novotná

28.10.2009 - dnes jsme se s Gasem opět po dlouhé době zúčastnili agility závodů - dnes to byli už oficiální závody - dvojzkoušky v Kyjích. Gas běžel ve třídě SA1. Oba parkury zaběhnul moc hezky a z mého pohledu i se snažil být rychlý, ale na výbornou to bohužel nestačilo. V prvním běhu jsme měli jedno odmítnutí před tunelem, kde si hodně rozmýšlel jestli do něho jít či nejít. Akorát čas byl trochu pomalejší a skončili jsme na krásné 13. MÍSTĚ z 24 závodníků. Druhý parkur Gas zaběhnul naprosto čistě a s přehledem a podle mě i poměrně rychle, ale stopky rozhodčího měly jiný názor, a tak jsme v tomto parkuru skončili na 14. MÍSTĚ. V celkovém hodnocení (součtu obou parkurů) jsme s Gasem obsadili krásné 9. MÍSTO. Na druhé závody je to veliký úspěch a hlavně jsem měla radost, že Gas konečně zvládnul slalomy:o)

2.8.2009 - další agility závody tentokrát v Lounech - dnes jsme strartovali jen na neoficiálních závodech - SAM šel parkur pro miminka do 18 měsíců, kde ve třídě Small starší psi (od 12 - 18 měs.) si vyskákal čistým parkurem krásné 2. MÍSTO a GAS v parkuru pro začátečníky bez zkoušky si také čistým parkurem vyskákal 5. MÍSTO. Dnešní parkur pro začátečníky byl o trochu těžší a delší než minule. Parkur obsahovat kladinu, kruh, 2 tunely, látkový tunel, dálku a asi 9 skoček. Samík měl parkur hodně lehký - 2 tunely a 5 skoček. Kluci si s parkury poradili moc hezky, akorát do příště musíme trochu zrychlit:o)

Rozhodčí: Tomáš Glabazňa + Zdeněk Spolek

6. - 7.6.2009 - Víkend ve znamení sportu - oba dny jsme se zúčastnili našich prvních agility závodů na cvičišti v Kyjích.

V sobotu 6.6.09 jsme běželi oba - Já běžel kategorii začátečníků a Sam v kategorii miminek do 18 měsíců. Parkur byl velice jednoduchý s jedním tunelem a áčkem. Celý parkur jsem zvládnul bez jediné chybičky, akorát jsem měl pomalý čas. Sam měl parkur ještě lehčí s áčkem a tunelem a také neudělal žádnou chybu a v celkovém hodnocení se umístil na 1. MÍSTĚ

V neděli 7.6.09 mě panička nahlásila na oficiální soutěž do SA1. A pro Sama dnes už soutěž nebyla, takže zůstal doma a odpočíval. Jako první parkur jsme běželi jumping. Parkur byl pro nás nováčky poměrně těžký, ale i tak jsem ho zaběhl bez chyby, akorát mě dost spomalil slalom, který ještě pořád neumím. Další následovaly Agility. Opět docela těžký parkur, ale s paničkou jsme si s ním poradili na jedničku. Akorát panička mi to zkazila u tunelu, a tak jsme měli jednu chybu, ale opět pomalý čas - a to jsem se tak snažil. Oba parkury jsme dokončili, akorát pomalé časy nás odsunuly na poslední místa. Jako poslední jsme dnes běželi zkoušku. Parkur byl poměrně lehký, ale jelikož jsem byl po celém dnu už hoooodně unavený nechtělo se mi vůbec běhat. Parkur jsme sice dokončili, ale kvůli pomalému času jsme byli v konečném výsledku diskvalifikováni.

Víkend se velice pořadil a na to že to byly naše první závody, byli jsme s paničkou velice spokojeni:o)

1.místo Samíkovo, ale bez Sama
1.místo Samíkovo, ale bez Sama
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one