Rozhodčí: Hanka Zavadilová

Gas: 1. běh - 1 chyba (odmítnutí na skočce), 2. běh - disk. - součet 4. místo

Moc hezké závody v Kralupech nad Vltavou. Počasí skvěle vyšlo, jen ta organizace místama vázla, ale jinak se závody moc povedly. Gasík byl docela při chuti, a tak i hezky běhal a snažil se. Dnes oba běhy byly jumpingy bez zónovek. Závodníci byli rozděleni do kategorií podle toho jestli to jsou štěňátka, začátečníci nebo závodníci. Já jsem byla s Gasem v závodních, ale když jsem viděla začátečníky někteří byli opravdu hodně šikovní a můžou rovnou na oficiální závody. V kategorii pokročilých S bylo jen 5 psů. Takže konkurece teméř žádná. Pakrury byly hezké a přiměřeně těžké. V prvním parkuru měl bohužel jednu chybu, když se podíval na rozhodčí a minul skočku. A ve druhém parkury běžel hezky, ale já jsem mu to skazila, když jsem se mu postavila před skočku a on jí skočil z druhé strany. No moje chyba. Bohužel jsem mu skazila čistý běh:o( Při vyhlášení výsledků byli všichni odměněni diplomem a nějakými drobnostmi a psími dobrotami. Gasíkovi se doma nejvíce líbila koule z bůvolí kůže, se kterou si dokázal vyhrál a celou jí spořádal:o)

1711[1].jpg
1712[1].jpg
Kralupy jumpingový masakr 2011 009.JPG

Rozhodčí: Zdeněk Spolek

 Sam - 1. zk - 5. místo známka Dobrá, 2. zk - 3. místo známka Výborná bez trestných bodů, součet 3. místo

Na dnešní zkoušky jsem přihlásila jen Sama, protože Gas má ve dvojkách velkého strašáka a to je houpačka. Prostě se jí ne a ne přestat bát:o(( Ale aby to Gasovi nebylo líto, jel s námi aspoň na výlet. Dnes nám počasí přálo. Jen ráno se přehnala asi tak desetiminutová průtrž mračen. Jinak celý den sluníčko občas mraky, ale hlavně žádné horko. V první zkoušce se Samík moc nesoustředil a hned po první skočce byl slalom do kterého špatně naběhnul a tím jsme měli chybu. Pak koukal po okolí a chtěl jít pozdravit lidi u parkuru. Ale naštěstí lidi byli pohotový a Sama zahnali. Pak už se vzpamatoval a běžel hezky. Ale začátek nestál za nic. V celkovém hodnocení jsme skončili sice na 5. místě, ale se známkou Dobrou a 16 trestnými body:o) Na druhém parkuru se Sam už zasnažil a běžel ho bez chyby a docela i v tempu. Byla tam i jedna pro nás docela obtížná past a to že se muselo jít do tunelu který byl pod áčkem. Takže jsem si tam dávala pořádně pozor, protože vím, že Sam jde radši na zónovku než do tunelu. Ale i to jsme měli bez problémů a parkur jsme dokončili čistě. V konečném hodnocení jsme se umístili na krásném 3. místě a dostali jsme medaily a v součtu obou běhů jsme se umístili také na 3. místě a dostali jsme fialovou kokardu a nějaké pamalsky pro kluky:o) Ale hlavně jsem měla radost, že máme splněnou už druhou zkoušku do trojek:o) Pak jsme se ještě dívali jak bude závodit Šárka se Sendy v A1. Po odskákání všech parkurů jsme se šli projít, protože je tu krásná vodní nádrž a kolem 16. hodiny jsme vyrazili zpět do Prahy:o)

3. místo ve zkoušce a 3. místo v součtu
3. místo ve zkoušce a 3. místo v součtu

Rozhodčí: Alice Glöcknerová

Gas - 1. zk - disk, 2. zk - disk.

Sam - 1. zk. - disk, 2. zk. - 4. místo známka Výborná

Dnešní zkoušky byly ve znamení smůly. Smůla začala u Gase. První parkur byl poměrně jednoduchý, ale byla tu samozřejmě houpačka, kterou Gas vůbec nemusí. Gas byl před startem docela hezky nabuzený a i hezky vystartoval a běžel v tempu. Ale před houpačkou na nás vyběhl pes border kolie a kluci se netvářili zrovna přátelsky. Bála jsem se že se do sebe ještě pustí, ale naštěstí si panička bordera odchytla. A tak jsme měli zkažený běh. Paní rozhodčí nám dala náhradní běh. Asi za 4 psy jsme běželi znovu. To byl Gas už trochu otrávený, ale ještě se docela snažil. A aby té smůly nebylo málo, tak se Gas zamotal do látkového tunelu, že z něho nemohl ven. Takže diskvalifikace nás neminula:o( Tady pomocníci u parkuru moc nefungovali:o( Zato Sam se na parkur docela těšil. Začátek běžel moc hezky, ale ve slalomu udělal chybu a jelikož jsem moc nepostřehla kde přesně vypadl, chtěla jsem se vrátit na začátek. Sam byl tak podctivý, že šel slalom, když jsme se vraceli, a tak další diskvalifikace:o( Pak jsme parkur doběhli a moc hezky:o( Další parkur byl už trochu těžší. Gas se opět diskvalifikoval, když nedával pozor na parkur a minul překážku, kterou posléze skočil z obrácené strany. Aspoň Sam mi zvedl náladu, protože běžel moc hezky akorát u předposlední překážky si špatně vyměřil odskok a skočil přímo do překážky. Takže jsme měli jednu chybu. Ale i tak běžel super. Hlavně z toho měl radost a to přece jde:o) Pak už jsme jen počkali na výkonosťnáky, podívali se na naší novou kerní kamarádku jak běhají. Šli se vykoupat do moc krásného rybníka co tu mají. Kluci, teda hlavně Sam se pořádně vyřádili, vyběhali a proplavali. Pak všichni unavení jsem se vydali na cestu domů:o) Dnešek jsem považovala jen jako výlet, protože naše výsledky na parkuru nestály za nic. Ale pokaždé nemůžeme vyhrávat:o) Tak snad příště se nám povede lepší:o)

Rozhodčí: Jana Frydrichová

Gas: Jumping - diskvalifikace, Paralelní běh: postup do druhého kola, Agility: 3. místo, Hra: 37 bodů

Sam: Jumping - 2. místo, Paralelní běh: 3.místo, Agility: 2. místo, Hra: 37 bodů, Součet agility + Jumpingu 1.místo (jediný kdo doběhl oba běhy bez diskvalifikace:o))

Neoficiální závody v Lysé nad Labem byly naprosto super. Kluci se v každém běhu moc snažili a měla jsem z nich radost. Všichni závodníci byli rozděleni jak podle velikosti, tak i podle zkušeností na začátečníky a pokročilé. Já jsem se s klukama nahlásila do pokročilých. Jako první se běžel jumping. Trať pro začátečníky byla opravdu jednoduchá. Pro pokročilé zase tak jednoduchá nebyla. Parkur měl 16 překážek a obsahoval kruh, látkový tunely, slalom a samozřejmě skočky. Samík byl při chuti a celou trať zaběhl čistě bez jakékoliv chyby, což mu vyneslo 2. místo a Gasík se bohužel disknul na látkovém tunelu, který se mu zrovna nelíbil a nemohla jsem ho do něj dostal. Nechápala jsem, protože s touto překážkou nikdy problém neměl. Ale jak říkám, při agility nás ti naši chupáči vždycky něčím překvapí. Další závod byl paralelní běhl, kdy se běhlo na rychlost na dvou tratích najednou. Trať byla rovinka tvořená 2 skočky, tunel a skočka, která se šla tam a zase zpět. Oba se moc snažili akorát Gas se tak moc snažil, že do poslední překážky vletěl v plné rychlosti a schodil jí a ještě k tomu udělal přemet. Nic se mu naštěstí nestalo, ale kdyby neupadl určitě by vyhrál. Škoda:o( Samík se také moc snažil a jak on nemá rychlost dnes se opravdu snažil a rovinka se mu líbila. Ale proti Jackie - JRT neměl šanci. Ale i tak se umístil na krásném 3. místě:o) Další soutěž byla agility. Parkur byl docela jednoduchý a obsahoval áčko, tunely, kladinu a škočky. Byl mnohem jednodušší než jumping, ale i tak tam byly trochu pasti. Gas i Sam v tomto běhu naběhli špatně do slalomu, ale jinak běželi moc hezky. V tomto běhu se Sam umístil na 2. místě a Gas na 3. místě. Jelikož jsme všechny závody stihli v hezkém čase, nakonec se běžela ještě hra. Její pravidla byla jednoduchá. Byl postavený parkur, ale neměl čísla akorát jednotilivé překážky měli různé body za jejich překonání. V časovém limitu 30 s jsme si museli vymyslet trať aby jsme nasbírali co nejvíce bodů a nakonec skočit 3 překážky v daném pořadí. Pokud jsme to všechno stihli do 40 s bylo 10 bodů navíc jako prémie. Nevíc bodů bylo za kladinu a áčko (5 bodů), dále za tunely 3 body a skočky 1 bod. S obouma jsem stihla časový limit a jelikož jsem s nimi běžela tu samou trať, nasbírali jsme krásných 37 bodů:o) To byla poslední soutěž, a pak už nasledovalo jen vyhlášení. Ceny tu byly opravdu super. Gasík dnes bohužel nic nedostal, protože se hodnotily jen součty. Zato Sam dnes bodoval. V součtu agility a jumpingu se umístil na 1. místě, protože jako jediný pes doběhl oba běhy bez diskvalifikace. Dostali jsem krásný pohár, granulky, a pro mě tam byl ovocný čaj a figurka pejska. Dále se Sam umístil na 3. místě v paralelním běhu. Opět jsme dostali krásný pohárek a misku. Opravdu krásný den a skvělá atmosféra:o) Příště přijedeme určitě zas:o))

Gas nad skokem:o)
Gas nad skokem:o)
Sam při paralelním běhu
Sam při paralelním běhu
Sam při agility
Sam při agility

Rozhodčí: Eva Plíštilová

Gas: SA1 - 1. běh - 3. místo Výborná 0 tr. b., 2. běh - 8. místo Velmi dobrá 10 tr. b.

Sam: SA2 - 1. běh - 5. místo Výborná 0 tr. b., 2. běh - 5. místo Velmi dobrá 10 tr. b.

Dnešní zkoušky agility se moc povedly. Kluci by ve skvělé náladě a běhali jako o život. Nějvětší radost jsem měla ze Sama, který první zkoušku SA2 zaběhl čistě bez trestných bodů a z Gase, který zaběhl skvěle a čistě také první zkoušku SA1 bez trestných bodů, což mu vyneslo krásné 3. místo:o) Druhé běhy byly ve znamení chyb. Sam mi vypadl ze slalomu a skočil zónu, kterou jsem si neohlídala a Gas měl nějakou chybu na dálce a skočil z houpačky. I když počasí dnes moc nepřáhlo a dopoledne a k večeru se spustil déšt, byl to krásný den. Akorát ta cena za 3. místo byla dost zoufalá. Instatní polévka a jeden pamlsek pro psa:o))))

IMG_8843[1].jpg
IMG_8847[1].jpg

Rozhodčí: Jitka Podlomová

Sam - SA2 - 2. Místo - výborná, Diskvalifikace

Gas - SA1 - Diskvalifikace, 9. Místo - D

Dvozkoušky v Horních Počernicích jsme nahlásila trochu narychlo. Protože to nemáme daleko tak proč to nezkusit. Gas dnes ještě startoval v SA1 a Sam byl dnes poprvé nahlášený do SA2. Jako první startovali SA1. Gasík dnes moc náladu na soutěžení neměl a také to podle toho vypadalo. První parkur se rozběhl hezky. První úskalí bylo, že nevylezl na poprvé na áčko, a pak ho to přestalo bavit a šel se pozdravit s lidma kolem parkuru. Druhý běh se mu vydařil lépe. Běžel sice pomalu, ale plynule a na lidi kolem už nekoukal. Parkur měl čistí, ale čas hrozný. Ale nemůžu se na něho za to zlobit. Gas je prostě svůj a když nemám náladu tak s ním nehne nikdo:o) Zato Sam mi to dnes vynahradil. Oba parkury běžel jako vítr. První parkur byl moc hezký. Nebyl úplně jednoduchý, člověk nad ním musel trochu přemýšlet, ale zase nebyl úplně těžký. Takový akorát:o) Samík se při prvním běhu opravdu snažil a celý parkur zaběhl čistě a rychle, takže neměl žádné trestné body a umístil se na krásném 2. místě se známkou Výborná:o) Druhý běh byl už trochu těžší a zamotanější. Bohžel po prohlídce jsme museli čekat asi tak 1,5 hodiny než odskáčí largové a medium a pak jsem šli teprve na start. To mi udělalo trochu problém, i když jsem si trať stále opakovala v hlavně nebylo to k ničemu. Sam šel opět naprosto úžasně, ale na předposlední překážce jsem měla najednou okno a vůbec jsem nevěděla kudu, i když jsem to viděla tolikrát. No samozřejmě jsem se rozhodla špatně a Sama poslala na překážku z druhé strany. V tu chvíli jsem ti to uvědomila, ale už bylo pozdě:o( No škoda. Taková chyba člověka opravdu hodně mrzí:o( Ale to k tomu také patří. Jen pro zajímavost. Všichny dvojice v SA2 se v tomto parkuru diskvalifikovali. Opravdu komická situace. A většina z nich se diskla na poslední nebo předposlední překážce. Přitom parkur nebyl tak těžký, asi nějaké erupce na slunci:o) Dnes mi Sam udělal opravdu radost. Bylo krásné počasí, skvělá atmosféra a skvělí lidi. Co víc si přát:o)

 

DSC_0867[1].jpg
DSC_0877[1].jpg
DSC_0882[1].jpg

Jednotlivci: Gas - Dis, Sam - 6. místo (z 24 startujících)

Dvojice: Gas (Tlapky v rose) - 4. místo, Sam (Teriéří duo) - 2. místo (z 12 dvojic)

Družstva: Gas, Sam, Jacie (Teriéří trio) - 5. místo (z 8 družstev)

Na neoficiální závody jsme vyrazili s naší kamarádkou Martinou s Jackie (Jack russel terierka). Smolíci dnes běhali ráno a velký psi odpoledne. Takže jsme museli brzo vstávat a na 8. hodinu jsme byli na místě. Zima byla opravdu strašná. Bohužel organizátoři měli trochu spoždění, a tak se začalo běhal až kolem 9. hodiny, kdy jsme byli už všichni pořádně promrzlí. Jako první parkur bylo agility jednotlivců. Parkur měl 16 překážek s áčkem, kladinou, tunely a skočkami. Jako první šel Sam. Dnes byl opět v náladě a parkur zaběhl čistě a i v tempu, což mu nakonec vyneslo 6. místo z 24 startujících dvojic. Gas byl z prvního běhu trochu otrávený. Nevylezl ani na první pokus áčko, které bylo hned jako druhá překážka. A tak jsme měli první chybu. Na podruhé to už zvládnul. Ale buhužel se opět diskvalifikoval, protože skočil skočku v opačném směru. Parkur jsme doběhli ale žádné velké nadšení tu nebylo. Ale jak se říká do třetice všeho dobrého i zlého, a tak jako by se to třetí diskvalifikací v řadě prolomilo. Další pakrury zvládnul na jedničku. Další se běžel parkur dvojic. Parkur byl složený ze dvou částí. První část byla agilitní s áčkem, kladinou, tunelem a skočkami a druhá část byla jumpingová jen s tunely a skočkami. Ve dvojici jsme se mohli dohodnou, kterou část kdo poběží. Sam byl ve dvojici s Jackie a název jsme si dali Teriéří duo. Sam šel první agilitní část a Jackie čekala uprostřed parkuru na stole. Sam běžel opět moc hezky a čistě. Když jsme doběhli ke stolu, předali jsme štafetu Jackie, která pokračovala dál a my mezitím čekali na stole. Jackie si vedla také moc dobře a parkur zaběhla čistě a velice rychle. Dvojice se nám moc povedly a v konečném hodnocení jsme skončili na 2. místě z 12 dvojic (vyhráli jsme medaili, knížku a krmení Belcando). Ke Gasovi jsem parťáka neměla, a tak nás přiřadili k malé a velice šikovné pudlici - název naší dvojice Tlapky v rose. S Gasem jsem radši šla druhou část, protože po neúspěchu na áčku jsem to nechtěla pokoušet. Nely doběhla čistě a po předání štafety Gas vyrazil a celý parkur se hezky snažil a jakoby to také nechtěl nikomu pokazit zaběhl čistě a v tempu. Naše běhy nám vynesly 4. místo. Jako poslední se běžel parkur složený jen z tunelů a běželo se na družstva. V družstvu museli být 3 psi, a tak jsme složili naše družstvo z Gase, Sam a Jackie a dali jsme si název Teriéří Trio:o) Vůbec jsem netušila jak kluci budou reagovat na tolik tunelů za sebou, ale oba byli moc šikovní. Sam měl akorát jedno odmítnutí, ale oba běželi s chutí. Jackie také běžela moc hezky, ale jelikož jsme nebyli dost rychlí obsadili jsme 5. místo z 8. družstev.

AGI_Pandicky_unor2011 2011-02-26 119.jpg
AGI_Pandicky_unor2011 2011-02-26 142.jpg
AGI_Pandicky_unor2011 2011-02-26 144.jpg

Rozhodčí: Antonín Grygar

Gas - 2x dis.

Sam - 1. místo - výborná, 3. místo - výborná

Na dvojzkoušky do Řitky jsme vyrazili společně s našimi kamarády Šárkou se Sendynkou a Katkou s Nesinkou. Cesta byla dobrá a za 40 minut jsme byli na místě. Akorát jsme měli trochu problém najít jezdeckou halu, kde se závod měl konat. Ale díky pohotovosti Katky jsme nakonec na místo určení dorazili na čas. Šli jsme se prezentovat a během čekání až přijdeme na řadu jsme se šli projít. Procházku jsme trochu protáhli, a tak už nás tam všichni scháněli, že je prohlídka parkuru. Naštěstí jsme všechno stihli a na prohlídku jsme měli ještě dost času. Jako první šel Sam. Dnes byl v náladě, a tak už na startu byl velice natěšený. Začínalo se moc hezkou rovinkou, kde byla pro nás první nástraha a to kruh. Ale naštěstí byl moc hezký a i Sam se do něho trefil. První úskalí překonáno. Dál nasledovala kladina, skočka, tunel zase rovinka do zatáčky a stůl. Stůl máme naštěstí natrénovaný, takže žádný problém. Pak následovala skočka a áčko. Pro nás trochu neobvykle úzké s né moc velkým náběhem od stěny. Ale i s tím si Sam poradil a do konce následovaly opět jen skočky. Gas byl dnes také docela v náladě, ale po startu se trochu flákal. Kruh překonal s přehledem, akorát měl malinko problém s kladinou, kde byl trochu nejistý, ale když zjistil, že se to s ním houpat nebude, přidal do tempa. Po kladině následovala skočka a tunel, který trochu minul, a tak jsme měli jedno odmítnutí. Rovinku, stůl i áčko zvládnul, ale směr domů ho tolik natchnul, že skákal co viděl, ale ne zrovna ve správném pořadí, a tak jsme se diskvalifikovali - místo skočky skočil kruh. Ale i tak jsem měla radost, protože běžel s nadšením a to nám přece jde. Druhý parkur byl úplně jiný. Změnili se některé překážky a přibyla houpačka, dálka a slalom. Sam si s parkur poradil velice dobře a všichno krásně s nadšením zvládnul, akorát já jsem se mu tam nějak motala. Gas také běžel moc hezky, ale největší radost jsem měla z houpačky, kterou zvládnul naprosto s přehledem, a pak se vůbec nebál na kladinu. Ale bohužel se opět po slalomu diskvalifikoval. Skočka proti slalomu se mu líbila víc než tunel:o( Ale i tak jsem byla s jeho výkonem spokojená. Při konečném vyhlášení výsledků Sam v první zkoušce obsadil 1. místo a v druhé zkoušce 3. místo. Obě zkoušky zaběhl na známku Výborná:o)

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one