Max: 1. běh čistě, 2. běh čistě - celkově 1. místo z 10 štěňátek

Gas: kategorie pokročilích - 1. běh disk, 2. běh čistě

Bylo hrozné horko, ale i tam se Maxík mooc snažil:o)

Max: štěněčí běh 3. místo

Maxík byl opět hrozně mooooc šikovný, ale bohužel běh jsem mu skazila já. Na rovince z tunelu do tunelu jsem zapoměla ukazovat a Max bohužel tunel minul:o( Naštěstí diskvalifikace nebyly, protože mi ten tunel vzal z druhé strany a tak nás tyto chyby odsunuly na 3. místo. Ale i tak jsem byla mooc spokojená, protože Maxík je prostě veeeelký šikula:o))

Kdyby jste se divili kdo to tam tak řve, tak je to Maxík.

Max: kategorie Baby 1. místo

Gas: kategorie Pokročilí S - Jumping diskvalifikace, Agility 2. místo

Naprosto úžasné neoficiální závody. Super atmosféra a skvělí lidé:o) No a samozřejmě krásné výsledky kluků.

Maxík byl dnes opět startoval v kategorii Baby, kde se dnes sešlo pouze 5 štěňátek. Ale i tak jsme si výtězství zasloužili krásným, rychlým a hlavně bezchybným během. Parkur byl postavený jen ze skoček a tunelů. Skočky samozřejmě opět na zemi:o) Na startu jsem poprosila Magdu o držení aby měl Max lepší rozběh a já si mohla dát trochu náskok. Max prohl celý parkur bez zaváhání a bez jediné chybičky:o) Měla jsem z něho hroznou radost:o) Štěňátka dnes měla jen jeden běh a tak dál pokračoval už jen Gasík. Gas startoval v kategorii pokročilých S, kde se sešlo asi 7 dvojic. Byly pro nás připravené opět dva parkury. První Jumpingový. Bohužel v tomto parkuru se Gas dikvalifikoval, protože skočil dálku z druhé strany. Ale v druhý parkur Agilitní běžel moc hezky. I v tempu a bez jediné chybičky, což nám vyneslo 2. místo:o)

Max: Jumping I. - 10. místo, Jumping II - 2. místo

Další neoficiální závody tento rok. Tentokrát jsem se vydali na závody na OSA Panda. Jelikož je už Max velký pes, rozhodla jsem se, ze srandy ho přihlásit také. No překážky viděl asi tak jednou a tunely asi tak třikrát. Ale co, zkusíme to a uvidíme. Ale postupně. Nejdřív šel závodit Gasík. Startoval v kategorii pokročilých S a byly pro nás připravené 2 parkury - Jumpingový a Agility. Oba parkury byly moc hezké. Nebyly ani moc těžké, takové akorát:o) Ale Gasík zase koukal kde co lítá a tak v prvním běhu agility minul tunel. Ale i tak jsme se umístili na 3. místě a v druhém běhu Jumpingu šel hezky a ke konci i přidal na tempu, což nám vyneslo 2. místo.

Po Gasíkovi přišely konečně na řadu běhy štěňátek, kterých bylo přihlášený poměrně hodně a to asi 15. První běh byl o trochu lehčí a trať byla spíše rovinky a tunýlky, skočky samozřejmě na zemi. Dohromady asi 12 překážek. Max byl velice natěšený a běhal moc hezky, ale do tunýlků se mu na poprvé moc nechtělo a tak se 3x vrátil a jednou minul skočku. Zato druhý běh, který byl těžší a delší zvládl naprosto perfektně a bez chyby. Na startu se nechal i na chvilku odložit a pak jsme utíkali, že jsem mu téměř nestačila. S tunely neměl už žádný problém. No zaběhl to prostě naprosto skvěle a bez chyby, což mu vyneslo krásné 2. místo. A to jsme porazili border kolie a kelpie:o)

Gasík i Max si odnesli krásné ceny, medaile a poháry. No velice povedená akce:o)

Gas při agility. Jé, ten se zase tváří znuděně:o(
Gasíkovo 2. místo v jumpingu

Horní Počernice, Pet centrum, rozhodčí: Eva Bukričová

Velice povedená akce. Prezence byla od 15 hodin, takže žádné vstávání. Petcentrum máte za rohem, takže ani žádné dlouho cestování. Akce byla v hale, takže havajské oblečky byly povinností:o) Téměř všichni závodníci byli stylově havajsky oblečeni, takže jsme se v této zimě přesunuli na chvilku za teplíčkem. Všichni jsme měli zdarma dva kokteily a parkury byly moc hezky vymyšlené. První parkur byl klasický agility parkur. Gasík bohužel nechtěl moc běhat, protože mu tam voněli za parkurem králíčci, kteří jsou pro něho zajímavější než já. Ale po přeplazení krytického místa se rozběhl a doběhl parkur s jedním odmítnutím. Druhý parkur byla hra. Z poloviny překážky pro psa a v druhé půlce překážky pro páníka. V první části byly klasické překážky - skočky, tunel, áčko a v druhé části jsme museli psa odložit a splnit 3 úkoly - odhodit 2 nafukovací míče pomocníkovi, proběhnout slalom a vzít deštník a proběhnout slalom zase zpět a rozevřít deštník u psa. A pak jsme si opět psa vyzvedli a skočili dvě skočky do cíle:o) Tuto hru jsme zvládli bez chyby což nám vyneslo 4. místo a v součtu obou běhů jsme skončili na 3. místě z 15 dvojic.

Max 12012 (2) 056.JPG
Max 12012 (2) 057.JPG

Součet agility a jumpingu 1. místo:o))

Krásné sluníčkové nedělní odpoledne jsme strávili s naší kamarádkou Bárou a jejím kerním miminkem Getou na neoficiálních závodech v agility v Měchenicích. Závody to byly velice povedené. Orgranizace skvělá. Všechno začalo načas a jelikož byly dva parkury vše pěkně odsejpalo a nebyly žádné prodlevy. S Gasíkem jsem startovala v kategorii pokročilých S. Tratě byly moc hezké. Byly jednoduché i když tam byly nějaké chytáky. První jsme šli Jumping. Gasík byl na první parkur hezky připravený a v dobré náladě. Celý parkur se moc snažil a běžel co mu nožičky stačily. Celý parkur jsme zaběhli čistě a myslím, že i v hezkém čase. Druhý parkur se šlo Agility. Ten byl docela zamotaný. Hlavně na začátku se šli tak motaně tunely. Při prohlídce jsem měla co dělat vůbec najít správnou trasu. Aby jsme to neměli tak jednoduché po prohlídce zmizely i čísla, takže vše se muselo jít z paměti. Gasík na startu trochu víc čmuchal a nesoustředil se, takže vyběhl tak trochu laxně. Ale po 5. překážce se hezky rozběhl, ale bohužel na konci skočil zónu na áčku a pak minul předposlední překážku. Ale jinak jsem z něho měla velkou radost, protože Gas běhal s nadšením:o) I přes tyto dvě chyby jsme se umístili na úžasném 1. místě. Dostali jsme krásou medajli a kokardu a nějaké papaníčko pro Gasíka - konzervu, masíčko a kousací tyčinky:o) Velice povedený den:o)

Nový obrázek2.JPG
Gasíkovi se v kolečku docela líbilo. Ani jednou nevyskočil a dojeli jsme až do cíle:o)
Tady skáču jako o život:o) Gasík trochu nevěří co to dělám.
Na startu opičí dráhy. Brambora na lžíci a v ruce ještě vodítko. Gas je naštěstí vychovaný pes a šel hezky u nohy. Takže dráhu jsme prošli bez ztáty brambory:o))

Rozhodčí: Zdeněk Spolek

Gas: Jumping 12. místo (z 35) VD, Zkouška A2 disk, Agility 18. místo (z 35) BO - součet 12. místo z 29 teriérů S

Na MR teriérů do MB jsem se hlásila už v červnu a hlavně se Samem, ale po jeho odchodu jsem dlouho zvažovala jestli se s Gasem zůčastnit nebo ne. Nakonec jsme přecejen vyrazili zkusit štěstí. A myslím, že ostudu jsme neudělili. Jako první se běžel jumping. Gasík byl v náladě celý parkur proběhl bez zaváhání a čistě. Bohužel na začátku u tunelu trochu spomalil, ale jinak běžel hezky v tempu. Parkur byl hezky postavený a nebyly tam ani žádné záludnosti. Jumpingový parkur se mi moc líbil. Žádné extrémní točení a žádné skočky okolo. Druhý parkur se běžela zkouška. A tady už to začalo. Nejen že tu byla houpačka, kterou Gas stále neumí, ale hlavně už ze začátků se plazil, protože stále koukal na hárající Teddyně, která šla v tu dobu na procházku. Když jsem ho po 5. překážce trochu přiměla k pohybu radši jsem parkur vzdala, aby nemusel na houpačku a běžela jsem zpět, čímž jsem se diskla. Jako poslední se běželo Agility. Gasík byl už zase plně soustředěný. Začátek šel hezky, ale pak to přišlo. Houpačka ze které seskočil a mě chybu. Trochu znejistil, ale běžel. Další chybu jsme měli ve slalomu a odmítnutí na áčku. Ale ani mi to tolik nevadilo, protože šel hezky v tempu a měl z toho radost. Závody skončili odpoledne. Dnes to byl dlouhý den, ale Gasík se moc snažil:o))