17.11.2010 Sranda závody agility + poslušnosti Hafbo

Sranda závody agility: Gas 2. místo, Sam 5. místo

Sranda závod v poslušnosti: Gas 7. místo, Sam 5. místo

Dnešní volný jsme vyrazili na sranda závody agility a poslušnosti do Řeporyjí na cvičák Hafbo. Jeli jsme s naší pudlí kamarádkou Ronou a její paničkou Janou. Závody začínali od 13:30 a jako první disciplína byla rovinka z 6 skoček na čas. Gas i já jsme rovinku proběhli v docela rychlém čase. Sam byl trochu pomalejší, ale také se snažil:o) Dalším úkolem bylo proběhnout parkur, ale aby to nebylo tak lehké museli jsme odhadnout 25 vteřin strávených na parkuru. Parkur jsem si naplánovala se stopkami v ruce, ale realita byla trochu jiná. Když jsem Sama chtěla vzít na slalom rozhodl se,  že půjde na áčko, kde se začuchal a do cíle jsme dorazili s časem kolem 40s. S Gasem jsem čas odhadla lépe a i když šel pomaleji než jsem si plánovala, trať jsem zkrátila a čas nakonec odhadla na 23 a něco vteřin. Takže tentokrát jsem se už docela trefila. Poslední disciplína byla zase rovinka s 3 skočkami a 2 tunely. Gas se opět snažil a trať proběhl jako vítr. Samík se také snažil, ale na vítězství to bohužel nestačilo. Při konečném hodnocení všech disciplín Sam skončil na 5. místě a Gasík vyhrál 2. místo. Dostali jsme spoustu mňamek od Pedigree a krásnou modrou kokartu:o) Rona byla také moc šikovná a skončila na 3. místě.

Agility dnes závod neskončil, ale odpolene ještě pokračoval závod v poslušnosti. Ten byl opravdu vtipný, protože kern a poslušnost dohromady moc nejdou. Oni mají prostě svojí hlavu. První úkol bylo přivolání přes hračky a mističky s pamlsky. No to bylo něco pro kluky. Oba samozřejmě obešli všechny misky a cestou ke mně se pořádně nabaštili. Co by spěchali, když věděli, že jim nikam neuteču, že:o) To Rona to zvládna bez zaváhání.  Kluci měli čas kolem 40 vteřin a Rona asi jen 5. No nic, to se nám moc nepovedlo. Další byla chůze psa u nohy a páníci měli v ruce lžíci s vajíčkem + vodítko se psem. A ješte ke všemu jsme museli kličkovat mezi kuželi:o) Úkol zapeklitý, ale nakonec jsme si poradili docela hezky. Sama sice víc zajímali kuželi než vajíčko, takže to byla taková hoodně pomalá chůze. Ale Gase naštěstí zajímalo vajíčko, takže na mě hezky koukal a mohla jsem jít trochu rychleji. Další úkol bylo dlouhodobé odložení. Psi si lehli a pánící se šli schovat. Jako první to vzdal Gas. Sam vydržel dlouho. Vydržel házení hraček, ale při lákání na jídlo neodolal a vstal. Rona zůstala ležet nejdýl, když zbyli už jen 4 psi, tak to na jídlo také nevydržela. A poslední úkol byl zase na čas. Proběhnout 80 m s jednou překážkou. Překážka to nebyla agiliťácká, ale ta z poslušnosti. Takže trochu jiná než jsme zvyklí. Pánící mohli buď běžet s psem, nebo vysílat nebo přivolat, ale pes překážku musel skočit. Já jsem běžela s kluky. Oba překážku skočili s přehledem akorát Gas to vzal trochu obloukem. V poslušnosti jsme se už moc dobře neumístili, ale i tak se kluci snažili a Gas skončil na 8. místě a Sam na 6. místě. Ale i tak jsme dostali nějaké dobroty. Rona byla poslušná a skončila na krásném 3. místě:o) Dnešní závody se mi opravdu líbili. Byla skvělá atmosféra, závody hezky utíkali, nebyli žádné velké prostoje. Prostě fain den s fain lidmi a psy.